Feb 052011
 

Minu jaoks on juba aastaid täiesti iseenesestmõistetav, et E951 ehk aspartaam on paras mürk ning ma ei osta KUNAGI ühtki seda sisaldavat toodet. Kui kuskil näiteks pakutakse joogiks vaid dieetkokat, eks ikka joon, aga oma lastele ei annaks kindlasti üldse mitte midagi. Täna just käisime külas õekese mehe õel, kus Plikale taheti anda joogiks limonaadi – kui ma ütlesin, et pigem piima, siis öeldi, et näe, siin pole ju suhkrut sees. Tõepoolest, polnud – selle asemel oli aspartaam, kümme korda kahjulikum kraam.

Ühesõnaga – Mormelar linkis ühte asjalikku artiklit. Panen siia ka selle lingi, mul on kindlasti lugejaid, kes tema blogi ei loe.

  3 Responses to “Aspartaamist”

  1. Nagu ma ka seal mainisin siis mu ema rääkis sellest ainest mulle mitu aastat tagasi ja üllatus, üllatus isegi siirupites ja väga paljudes jookides just kasutatakse seda ainet..
    Mulle ei ole kunagi limonaadid hästi mõjunud. Eriti peale coca-colat juures muutub pea uimaseks nagu oleks laksu all. Ju nendest mürkidest ikka.

  2. nn suusapükstest – olen ise ka pikakoivaline ja peale selle ka ümarama tagumikuga, aga leidsin püksid omale meestekad, püksid on välimuselt niikuinii neutraalsemad kui joped.
    erinevate firmade mõõdud on muidugi ka nii nagu on. Siinmail enamlevinumad ja mõistlikumast hinnaklassist: Columbialt, IcePeakilt ja Peakilt leiab ka pikemaid, Audimas ja Five Seasons pigem pikemate jäsemetega rahvale, samas Iguanat ei tasu näiteks üldse proovida, lootusetult jupatsiproportsioonis jäsemetele.

  3. Minule räägiti juba 10 aastat tagasi rottidega tehtud katsetest, mis näitasid, et aspartaam põhjustas neil ajukasvaja. Sellest ajast alates olen üritanud aspartaami vältida.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.