Feb 062011
 

CIMG2938Käisime täna õekesega spordipoes – tahtsin vaadata, ega äkki mingeid soodukaga suusapükse ei leia. Jopele niivõrd ei mõelnudki, sest Soomest ühe ostsin – mis siis, et see polnud talvejope.

Soomes ma proovisin neljas erinevas poes selga igasugu sooje ja hirmkalleid ja ilusaid värvilisi suusajopesid – aga teate, ükski neist ei meeldinud, kõik olid liiga rasked ja lohvakad või puhvis. Ma ju ei lähe päriselt suusatama, ma tahan lihtsalt lastega õues käies mugavalt ja soojalt riides olla, selle juures ikka ilus ja võrdlemisi naiselik välja näha.

Noh, täna leidsin siis allahindluste stangelt esimese jope, mis mulle välimuselt meeldis ning võrratult selga istus. Mis oli tõeliselt soe, aga samas kerge. Hind oli muidugi ka selline, millist ma Soomes kaalunudki poleks.

Iseenesest on sihuke igavavõitu tumehall jope :) Aga täpipealt paras (S suurus! seda mudelit rohkem üldse polnud), mõnusalt taljesse, roosa lukk lisab väheke vunki. Ja nii kerge ja soe ja katab peaaegu tagumiku ka kinni.

Kui ma ise olen spordipoodides müüdava koha pealt maailma suurim võhik, siis õeke ostab enamik oma asju sealt ning oli asjatundlik nõustaja. Ma näiteks ei osanud sellele varem mõeldagi, et vaadata, mis jope sees on – et SULED on need, mis on kerged, aga väga soojad. Sel jopel ongi.

Hind, mnjah… Alghind oli 3499 SEK, uus hind 1999. Nii et 3550 kr/€227. Veel kuu aega tagasi poleks ma MÕELNUDKI sellise summa maksmisele. aga Soome kogemuse põhjal teadsin, et hästi istuvat ja vähekegi naiselikku sooja jopet pole üldse kerge leida ning õekese heakskiidu saanuna otsustasin, et asi on seda väärt.

Hämmastaval kombel leidsime samast poest ka ideaalse mütsi – just selline roosa, mis mulle viimasel ajal meeldib ja sobib jope lukuga kokku, mis sobib mulle lõikelt suurepäraselt ja mis on SOE. Jah, 70% akrüüli, aga 30% villa – ja kõrvadel, mis mul kõige rohkem külmetavad, on lisaks fliisvooder. Super mõnus ja soe, istub hästi peas. Ei mingit kahe mütsi üksteise peal kandmist enam! Müts maksis täpselt 10x vähem kui jope ja oli täpselt sama palju alla hinnatud – ehk siis 355 kr/€23. Ma olen väga rahul! Kusjuures ise ma poleks seda mütsi vist üldse proovinud, sest sel oli tutt ja ma vihkan tutte :D Aga ema näitas mulle, et näe, sulle ju meeldivad need pikemad mütsid. Sellised sobivad mulle jah, see tutt jääb kenasti selja taha ja on sel kombel täitsa lõbus.

Pilt on rohkem illustratiivne – selle pealt see jope mulle küll mingit erilist muljet ei jäta, aga vähemalt mingit aimu saate. Peeglisse vaadates tunnen ennast ILUSANA – ja see on minu jaoks väga palju väärt. Mida külmemad ilmad, seda raskem on leida riietust, mis oleks nii soe kui ka ilus. Nii müts kui jope istuvad mulle võrratult. Kindaid veel otsin – kui roosat ei leia, ostan mustad. Peaasi, et oleks soojad ja mõnusad, hetkel kannan kaht paari akrüülist üksteise otsas.

Kusjuures leidsin Ecco poest isegi 41 number soojad mugavad saapad – kuna need olid aga täishinnaga, siis jätsin ostmata, pärast röögatu hinnaga jope ostu ei olnud nagunii eriti võimalust veel €180 laiaks lüüa. Vähemalt tean nüüd, et Ecco mulle siiski sobib – aga vaid sel juhul, kui on väike konts, muidu teeb kand liiga. Sügisel lähen kohe novembris saapajahile – vast on siis rahaline seis sutsu parem ja leian ka midagi välimuselt veidi ägedamat. Need, mida täna proovisin, polnud üldse koledad, aga igavad :P

Suusapükse mul ilmselt ka soodukaga saada ei õnnestu, sest ma olen ebanormaalselt pikk (kõik seni nähtud on lühikesed) – sügisel lähen lasen müüjal endale kõik naiste pikad püksid kätte näidata, valin siis parimad ja maksan täishinna. Seniks saan hakkama nendega, mis ema mulle laenas – need on küll lühikesed ja veidi õhemad, aga sääre panen saabaste sisse – ei näe just kõige kenam välja, aga oma aias käib küll :P

Sooja pikka 70% vill/30% siid aluspesu Loodusperest tahan ka – pean ikka täishinnaga ostma, nad ei hinda alla :D Vastu ihu ma mingit kunstmaterjali ei taha, spordipoodidest midagi paremat ei leidnud. Eks siis jälle uuel hooajal, praegu saan hakkama.

Järgmiseks talveks peaksin igal juhul kõikvõimalike soojade, ilusate ja kvaliteetsete riietega varustatud olema. Siis on kohe tükk aega mureta ja saan lastega väljas olemist täiega nautida.

Mul on nii kohutavalt hea meel, et mul on esimest korda elus võimalus eelistada kvaliteeti hinnale. Kerge öelda, et pikemas perspektiivis tasub see end ära, aga kui ikka korraga suuremat summat makstes söögirahast puudu tuleb, siis ei saa kuidagi. Nüüd peame väga mõistlikult kulutama ja igast võimalikust kohast kokku hoidma, aga süüa saame kvaliteetselt ja need mõned riided, mis ostan, olgu ka kvaliteetsed – selliste asjade arvelt ma enam järeleandmisi tegema ei pea. Valin pikalt ja hoolikalt, aga head asjad. Siis tunnen neist iga päev rõõmu. Täna keksisin oma uues jopes ja mütsis tükk aega ringi nagu väike laps – lihtsalt nii hea meel oli.

Kapp Ahli allahinnatud kraami hulgast leidsin möödaminnes ühe numpsiku pluusi kah (70 SEK/€8) – kuna Soomes Espriti XS suurusega nii hästi läks, ei kõhelnud enam nelja 32/34 suuruses ilusat pluusi proovikabiini kaasa haaramast. Kõik olid parajad, vaid ühe käised veidi lühikesed. Väljavalituks ostutus selline:

CIMG2959

  2 Responses to “Minu elu kõige kallim jope ehk rõõm kvaliteetsetest asjadest”

  1. Pikemate inimeste suusapükste peale on mõelnud IcePeak, olen ise 180 pikk ja kannan S-suurust, pikkuselt parajad püksid sain Stockmannist spordiosakonnast. Äkki on vihje abiks :)

  2. Hetkel kannan ema käest laenatud Icepeaki pükse – sellised viisakama välimusega ja õhukesevõitu, suurus 38. No ja on lühikesed :) Ma eelistaksin paksemaid ka. Samas neil on kindlasti mitmeid mudeleid ja võimalik, et ühel mudelil ka näiteks mitu pikkust.

    Kui novembris pükse otsima lähen, vaatan kindlasti kõik soovitused veel korra üle, et ise natuke informeeritum olla.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.