Feb 172011
 

…sest täna oli võrdlemisi müstiline öö.

Poisiga läks tavapärasest paremini – magas ühegi vääksuta kuni kolmveerand kaheni, siis tõstsin endale kaissu tissi otsa (sest toas oli külm ja ma olin väsinud). Hiljem ärkas ta tänu Plikale veel millalgi üles ja jorises, aga keerasin ta kõhuli ja magas kuni Abikaasa hommikuse äratuskellani – teine öine söögikord jäi ära :D Ma ei tea, kas sel on midagi pistmist kaisus magamisega – äkki oli mugavam ja soojem, magas rahulikumalt.

Aga Plika, kuldmagaja, oli öösel vahepeal üleval, vist täitsa pikalt. Tema koha pealt on mul vaid ähmased mälestused. Kõigepealt hakkas nutma ja kurtis pissihäda. Tõin poti, läksin tagasi magama. Millalgi ta vist käis seal potil… Siis võttis Abikaasa ta meie voodisse… Mingi hetk vist tõstis oma voodisse tagasi… Mingi hetk hiljem oli Plika minu voodipoole juures, kus Poiss mul kaisus oli, aga veel ei maganud, vaid lalises. Siis võttis Abikaasa ta jälle kaissu. Hommikupoole pani ikka tagasi oma voodisse ja sealt pidin ma ta üheksast välja ajama, muidu oleks veel kauem põõnanud.

Poiss magas ka üle pika aja kauem – kui pool seitse tissi sai, siis põõnas veel tunnikese. See on viimase aja rekord.

Loodan, et Plika puhul ei saa sellistest ärkamistest reeglit. Ta on juba kuu aega probleemideta maganud, vahel on nii väikestel lastel ju ikka halvemaid öid. Aga kui see nüüd harjumuseks saab, siis kindlasti hakkame teda rangemalt oma voodisse suunama.

Poisi puhul mulle tundub, et minu reegel mitte enne kahte tissi anda on vilja kandnud – algul ta ärkas enne seda aega ikka paar korda, vahel jäi ise magama, vahel pidi süles rahunema. Nüüd enam ei ärkagi enne. No ja see muidugi on super, et teine öine tissikord ära jäi – oleks edaspidigi nii.

Igal juhul andis see mulle juurde motivatisiooni kella kahene tissikord ka ära jätta (mitte päris kohe, aga varsti). Alguses ärkab ta ilmselt mõnda aega sel kellaajal üles ja siis peab süles rahunema, aga küllap lõpuks harjub ilma. Võiks jääda ainult varahommikune kord, peale kuute… Ja siis võiks ta magada kaheksani :P

Unistused on ilusad, eks me vaikselt liigume nende suunas. Ikka nii, et meil mõlemal hea oleks, ei taha ei ennast ega last traumeerida. Tasa ja targu…

  2 Responses to “Ja veel natuke unest”

  1. hmm… meil oli ka täna kummaline öö. minu poiss hakkas u kl 2 siplema ja kl 3 oli täiesti üleval ja kooserdas mööda elamist ringi kuni kl 5-ni. vahepeal tuli röökis minu juures, sest mina, paha inimene, olin voodis pikali ja üritasin magada.
    täna vaatasin, et väljas on täiskuu. äkki see mõjub?

  2. Kusjuures seda postitust kirjutades ma veel tahtsin naljaga pooleks (täis)kuud süüdistada, aga ei viitsinud kuu seisu järele kontrollida ja nii see jäi. Nüüd viis minutit enne sinu kommentaari üks tuttav just MSNis ütles, et täiskuu on. Seletus olemas :D Loll on see, kes vabandust ei leia!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.