Mar 072011
 

Ärge küsige, miks, aga poliitika on mind viimasel ajal tunduvalt rohkem huvitama hakanud. Ma olen küll alati hääletanud, aga varem toimus see tõesti vaid põhimõttel “ükskõik kes, peaasi, et mitte Keskerakond”. No näiteks valisin eelmiste riigikogu valimiste ajal Villu Tamme, sest ta on äge :P

Ma ütleks, et tänased on minu elu esimesed teadlikud valimised, mida ma tõesti huviga reaalajas jälgisin. Ja mul ausalt puudub senimaani absoluutselt võime näha mingit üldisemat pilti või teha mingeid adekvaatseid järeldusi.

Aga minu äärmiselt lihtsustatud maailmavaate puhul on mõtted umbes järgmised. Reform pole mulle kunagi suuremat meeldinud, pealegi on neil ilma minu hääletagi jüngreid piisavalt. IRL on nende koopia. Keski pole vaja üldse mainida. Toetaksin oma häälega pigem mõnd väiksemat tegijat, kel samas siiski lootus midagigi reaalselt ära teha. Valides riigikogu valimistel kristlikku parteid või üksikkandidaate, oleks see minu jaoks põhimõtteliselt valimata jätmine, sest riigikokku nad ju nagunii ei saa. Hea küll, isegi kui mõni üksikkandidaat ime läbi saaks (Tarand ju sai, samas Europarlamendi valimised on mu meelest ikka hoopis midagi muud, pole päriselt võrreldavad situatsioonid) – mis ta suudaks seal saja reformi-keski-IRLi-sotsi kärsa hulgas korda saata? Ta oleks seal ikkagi kadunud hing.

Nojah, ja vaadates väiketegijaid, kel lootust midagi reaalselt ära teha, siis… Polnudki nagu mingit valikut. Rohelised on oma margi võrdlemisi täis teinud, Rahvaliit kah. Nii et tegelikult olid sotsid minu puhul ainus loogiline valik. Seda enam, et nende maailmavaade mulle järjest sümpaatsemaks tundub muutuvat.

Ja ma tean veel õige mitmeid, kes minuga sarnastel põhjustel sotsid valisid. Ja sotsid olid mandaatide mõttes suurimad võitjad. Nii et tõesti – hoolimata sellest, et nad said lõpuks vaid 17% häältest, on mul tunne, et MINU hääl läks õigesse kohta.

Ja see tunne ju ongi kõige olulisem, ah? :)

Oop, kuhu jääb Estonian Politics for Dummies? Ma tahaks ennast harida!

  8 Responses to “Võiks öelda, et ma olen rahul”

 1. Umbestäpselt samadel põhjustel valisin sama erakonna ning tunnen samamoodi, et läks õigesse kohta.
  Estonian politics for dummies võtaks ise ka…

 2. Samad sõnad :)

 3. See tähendab, et toetad nende vaadet astmelise tulumaksu osas.

 4. Ja tead, võib-olla toetangi. Ma alles mõtlen kogu seda teemat enda jaoks selgeks, aga hetkel võin öelda, et ma ei ole astmelise tulumaksu vastu. Kõik sõltub pigem sellest, kuidas konkreetne süsteem töötab, millised astmed on.

  Ja hetkel pole see kõik ju oluline – teadsin sotse toetades väga hästi ka seda, et nii palju hääli nad ikka ei saa, et oma astmelise tulumaksu ideed koheselt ellu viima hakata ;)

 5. Tegelikult on juba praegugi astmeline tulumaks – nimelt kel on rohkem lapsi saab ka rohkem tulumaksutagastus :)

  Mina olin tulemustes pettunud:
  esiteks kuidas niiiipalju inimesi ikkagi masendavat Etsi valis;
  teiseks kuidas nö rohelise maailmavaatega inimesed lasid ennast häirida EER'i sisetülidest ja ei jäänud truuks oma maailmavaatele (sh ka mina ise);
  ja kolmandaks sel valimistel oli kõige suurem potentsiaal siiski üksikkandidaatidel valituks saada, kahjuks ei pääsenud ükski sisse.

  Paljudele kes ütlevad, et mis kasu neist oleks olnud, siis arvan, et oleks – see on just see üks puuduolev hääl – see üks hääl eks ei läinud valima (tegelikult ju koguni üle 30% kes ei käinud) ja parlamendis võib olla see üks kellest sõltub…

  Minulgi oli sel aastal esimene kord kus ma teadlikult tegin tööd, uurisin ja puurisn ja ragistasin ajusid – keda valida, keda valida, keda valida…

 6. Kusjuures ma ei taha väga negatiivselt kõlada, aga aru ma ei saa, kuidas on võimalik lõpetada TÜ sotsiaalteaduskond ning samas puudub elementaarne arusaam poliitikast. Kas teil polnud ühtegi ainet politoloogiast?

  TTÜ majandusteaduskonnas ja tõenäolilselt kogu TTÜs tehti see poliitika värk ikka rohkem kui puust ja punaseks. Ja see oli huvitav, isegi väga.

 7. TÜ-d vist väga süüdistama ei pea, asi ikka pigem minus kinni. Tagantjärele mõtlen, et polnud veel ülikooliks sugugi valmis, eriala oli nagunii vale. Vedasin ennast kuidagi läbi…

  Olin esimene 3+2 väljalase, süsteemi alles töötati sisse. Alusained olid massidele – auditooriumid alguses ei mahutanud kõiki… Hiljem muidugi pooled juba ei viitsinud käia.

  Esimese aasta sügisel kukkusin läbi sissejuhatusest õigusteadusesse, kevadel politoloogiasse ;) Muuseas, neis mõlemas oli peale minu veel tohutult läbikukkujaid.

  Järgmisel aastal oli õiguses valikvastustega test, sain B. Politoloogias ei olnud esseed enam kohustuslikud – tuupisin meeletult ja sain läbi, hinnet isegi ei mäleta.

  Ma ei osanud mõttega õppida… Ja eriala ei meeldinud. Kuna olin tasulisel kohal, siis ei tahtnud pooleli jätta, pingutasin lõpuni. Ülikoolielu, sõbrad, elukogemus – see kõik oli hindamatu. Erialaseid teadmisi mul küll eriti pole, ega ei kavatse sel alal ka tööle hakata.

  Nii et… Süsteem oli toores, mina ka. Võta siis kinni, kellel suurem süü on ;)

 8. Pean ka kohe sõna võtma. Mina Tikriga täpslt samas paadis – ka esimene 3+2 väljalase. Sama teaduskond, aga natuke teine eriala. Ja meil ei olnud politoloogia-alased ained üldse kohustuslikud. Võtsin politoloogia vabaaineks ja sain suure surmaga D kätte… Seega ma arvan, et natuke on teaduskonnas ka asi… Kuid endas ka, jah, sest samamoodi valisin vale eriala jne jne..

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.