Apr 062011
 

Ma olen hädas. Plikal olid mäletatavasti jaanuari teises pooles tuulerõuged, mille villidele lõpuks teatavasti kärnad peale tulevad. Kõik sai ilusti korda, ainult pealael on kõrvuti kaks kärna, mida ta miskipärast järjekindlalt ära kratsib. Nüüd on juba aprill ja lihtsalt ei parane – nii, kui miski peale jõuab tekkida, kisub ta selle maha ja kõik algab otsast peale.

Ma olen talle tuhat korda rääkinud, et ei tohi. Kusjuures aeg-ajalt jääb tunne, et ta teeb seda pigem alateadlikult – poolunes või sügavalt magades. No näiteks ärkab lõunaunest või hommikul ja küüned ning pea on jälle verised. Täiesti masendav.

Panin talle üksvahe ööseks mütsi pähe ja kindad kätte, aga müts tuli voodis vähkremisega peast ära, kindaid terve päeva ju käes ei hoia… Ma ei tea, ta vist ikka kratsib päeval ka. Ma ei suuda tal iga minut silma peal hoida, et keelata. Iga päev on ikka mitu juhust, kui ma näen, et jälle on sõrmed juustes ja pean talle ütlema, et võtku ära.

Armid jäävad nagunii, aga sellest pole häda, juuste sees ju. Tahaks lihtsalt korda saada selle lõpuks, vastik on. Ma ei oska mitte midagi tarka välja mõelda…

Õigemini – ainus asi, millele tulin, on see, et peaks muretsema mütsi, millel on paelad, selle talle pähe panema ja nii kõvasti umbsõlme siduma, et ta seda ise ära ei saa. Ja siis lihtsalt käigugi nädal aega selle mütsiga ringi. Või on kellelgi mõni parem idee? Abikaasa mõte pea selle koha pealt paljaks ajada ja plaaster peale panna ei tundu just eriti asjalik – esiteks muidugi juuste kallal vägivallatsemise mõttes (sihuke auk on kole ju), teiseks poleks seda plaastrit olulisemalt raskem ära kakkuda kui kärna ennast…

Oeh.

  3 Responses to “Kuidas takistada kahest pead katki kratsimast?”

  1. Hei,
    Kui kraatsib siis vist sügeleb see koorik. Koorikutele võib panna mõnda kreemi või teepuuõli (kahestele vist võib?). Võtab sügeluse vähemaks ning aitab paraneda ka.
    Mul endal olid hiljuti tuulerõuged, siis oli teepuuõlist palju kasu.
    Ehk on veidi abi.

  2. Mina lugedes mõtlesin ka esimese asjanda plaastri peale.

  3. arvan ka,et tekkiv kärn sügeleb või kiheleb ja lisaks on juba tekkinud harjumus seda näppida. jagan täiesti Krii arvamust, et kärna saaks pehmemaks ja vähem sügelevaks kreemi või teepuuõliga. ja kui kreemi mitu korda päevas määrida, kärna veidi masseerides, siis ei teki tirtsul vajadust seda näppida.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.