Jun 072011
 

Poiss on jubedasti ära söödud. Muidu polekski nii suurt häda, aga kui ta käega nägu hõõrub või riided vastu ihu hõõrduvad, lähevad need punnid koledasti paiste, sihukesi punaseid latakaid on terve kere täis. Teepuuõliga olen igal õhtul määrinud, sellest ei paista suuremat tolku olevat… Veel häid ideid? Teooriat olen ma lugenud küll, Mahe Mark saatis näiteks hiljuti pika jutu meili peale, aga ma olen huvitatud just sellest, mis kellelgi reaalselt toiminud on…

  19 Responses to “Kuidas sääsepunnide paistetust alandada?”

 1. Meil on üks hiinaimeõli – miskine taimne ürdine õli, mis aitab kõige vastu. Aga seda Eestist ei saa – nii et abi Sulle pole :D

 2. saialillesalv, teised eeterlikud õlid, antiseptiline bepanthen, aloe vera, taruvaik…

 3. http://www.myntgrupp.ee/tooted.php?toode=92002

  ise pole veel proovida saanud, aga plaanis on küll!

 4. …vähe teemast mööda,aga kui sääsed tuppa kipuvad ja eriti öö varjus last purevad,siis soovitan osta näiteks bauhofist akna peale kleebitavaid liimiribasid(Valgas on neid kahte sorti,paremad on ribad,millel siis mingi lillekribu peal.Suur lilleõis-kleeps ei meelita miski pärast enda ligi).Meil need toimivad sääsepüüdjatena väga hästi!

 5. Siiani pole öösel probleeme olnud, aga huvitav soovitus, panen kõrva taha!

 6. proovi mentoolpiiritusega tupsutada

 7. Kui ma õigesti mäletan, siis ma kasutasin lapsel eelmine suvi Sudocremi. Meil ei olnud nad muidugi eriti paistes. Aga sügeluse/punetuse vastu aitas ilusti.

 8. Mu ema kasutab õunaäädikat. Tupsutab punnile. Mulle tundus, et see peaks vist hirmsasti kipitama, pole endale pannud ja ise lapsele ka mitte. Aga tõele au andes, siis aitab küll, eelmisel nädalavahetusel võttis üleni punnilise selja punetuse ja paistetuse kiiresti maha.

 9. Mul ja Moosesel aitab aloe vera geel.

 10. Tahtsin ka soovitada Sudocremi, ise ei ole veel proovinud, aga kusagilt foorumist lugesin.
  Ning maal avastasin ka uutelt akendelt mingid lilled :D irw, mõtlesin, et mingi uus trend akendel :D aga ema rääkis ka, et need peaks sääski, kärbseid eemal hoidma. Toas on neid vähem küll jah :D nüüd peaks koju ka ostma :)

 11. Meil sama teema. Vanemad lapsed mul küll niimoodi paiste ei läinud, olin algul ikka puhta ära ehmunud, et mis toimub. Ma olen pannud astelpajuõli, Bittnerit, teepuuõli, mündivett ja soodalahust. Suurtest punastest laikudest saavad küll väikesed punnid, aga ma küll aru ei saa, et miski oleks parem, kui teine. Kõige rohkem abi, ma arvan on meil olnud Zyrteci tilkadest, mis võtavad sügeluse ära, nii et laps vähemalt ei kratsi ennast, kuigi näeb täitsa jube välja – üle 30 punni on tal näo-ja pea piirkonnas. Ma juba vahepeal kahtlustasin, et äkki on hoopis tuulerõuged :) Kolme lapse ema, aga kohati ikka loll nagu saabas.

 12. Sudocrem aitab paistetust alandada, mul ema häääästi allergiline sääskedele ja talle apteegist soovitati. Aitas küll.

  Ise kasutan mosquito clicki (põmst sama, mis see myntgrupi lingil, nüüd lihtsalt uue nimega see vist.) Ka aitab. Lapsel kasutasin ka, ta ei teinud teist nägugi selle särtsu peale. Kuplad läksid väiksemaks ka.

 13. Meil aitas Aloe vera geel.
  Sääskede vastu leidsime jahindus-ja kalanduspoest õli, ilma lõhnata ja piisab kui pihustad pihku veidi ja hõõrud käte ning jalgade peale – oleme seda nädala algusest saadik kasutanud (nii endal kui lastel) ja sääsed teevad minekut – kestab 8 tundi. Pisike pudel maksis 10 eurot.
  PS mina olen üldjuhul väga skeptiline selliste asjade vastu – aga näe sel korral tuli uskuda, sest tõesti toimib. Ahjaa… kui lapsed märjaks saavad siis tuleb muidugi uuesti panna kuivale ihule ;)

 14. Minu laps on sääskedele allergiline ja temal aitavad kõige paremini Zyrteci tilgad ja tsinkloksuti. Viimast saab retseptiga ja apeteegis kohapeal segatakse kokku.

 15. teemast küll väljas aga seose mentoolpiiritusega, küsisin ma kunagi apteegist metanoolipiiritust. apteeker vahtis ikka päris pikalt ja küsis kaks korda mida te soovite…??!!

 16. mis selle õli nimi on, cranberry? mingi eesti toode v?

 17. Ei ole Eesti toode. Õli nimi on Ben's. Pudel on oranzi värvi ja toimeaineks on "Deet".

 18. On üks Venemaa loodustoodete sari – Mirra – mille kreemid aitavad kõige 100 häda vastu. Ise kasutan aktiivselt Mirralgeni ja jalasalvi, just sügeluse vähendamiseks, paistetuse alandamiseks, haavade kiiremaks paranemiseks jms. Aitab, väga hästi!
  :)

 19. Mul arst kunagi kirjutas lapsele sibicorti ohatisele. Siis ütles, et võib ka sääsepunnile panna. Mul väiksem plika kläheb ka suht paiste. Otsa ees on meil lausa muhk. Silma alt on ka punn üleval. Kuidas me nii lasteaeda lähme :D

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.