Jun 072011
 

Mulle teatavasti meeldib põhjalikku eeltööd teha, aga päikesekreemiga oli seekord tõesti nii, et ei märganud aegsasti osta, siis oli järsku suur kuum suvi käes ja lapsed kogu aeg õues, nii sai ökopoest kiirelt-kiirelt midagi ära ostetud. Aga ma tagantjärele googeldasin kiirelt, et ennast natuke harida ka.

Ega ma ausalt öeldes rohkem ei lugenudki, siin postituses on kirjas kõik, mida teada soovisin (see blogi tundub üldse mulle mokkamööda olevat, kui millalgi aega on, loen muud ka). Panen hästi lühidalt kirja kõige olulisema, põhjuseid saate soovi korral originaalpostitusest lugeda.

Ei tohiks sisaldada: oxybenzone, vitamin A, retinol, retinyl palmitate.

Päikesefiltriks peaks olema kas zinc või titanium – need ei imendu läbi naha vaid moodustavad selle pinnale kaitsekihi.

SPF25 kaitseb nahka 96% ja SPF50 98% – seega pole erilist vahet, SPF20-25 on küll ja veel.

Mul on SPF30, mis noid kahjulikke aineid ei sisalda, zinc oxide ja titanium dioxide on mõlemad koostises olemas. Eks seda oligi eeldada, siiski mahekraam ju. Räme feil ainult, et alla kolmestele ei sobi.

  19 Responses to “Päikesekreemi teemal jätkates”

 1. titaandioksiid on e171, kahjulik toidulisandina, see kollane värv b-vitamiinitablettidel. tuli tuttav ette. :)

 2. Miks Sa jojobaõli ei kasuta?

 3. Hmm, mul on ka päikesekaitset vaja, sest väliüritused seisavad ees ja mul on tätoveeringud, mis ei tohiks otse päikese käes olla. Oskab nüüd keegi öelda nimelist, mida ma osta võin? Teab keegi? Ja kas ökopoes on kõik päikesekaitsed nii kallid (16 euri nagu Tikker ostis) või saab midagi odavat ka? Ma ei kuluta üksinda enda peale suvega poolt totsikutki ära. Siukest väikest oleks vaja.

 4. Hea küsimus. Pole ilmselt teadvustanud, et võiks. Edaspidi siis tean :P

 5. Vaatasin just oma AVONist ostetud kreemi (Kids, SPF 50). Ei sisalda ühtki loetletud kahjulikku ainet ja sisaldab tsinki :) Odavam oli ka kindlasti, kui 16 euri. Juhuslik ost, aga läks järelikult õnneks :)

 6. Jojobaõlil on päikesekaitsefaktor 3-4, seega päikesekreemi asendajaks lapsele nagu ei sobi minu arust…
  Huvitav, miks mitte-keemilise filtriga (tsink) päikesekreem ei sobi alla 3-aastastele, ma olen just lugenud, et väiksemate lastega tuleks selliseid kasutada.

 7. küsige korraliku päiksekaitset ikka apteegist mitte kauplusest.

 8. Muide, nägin täna Rimis garnieri päiksekaitsekreeme. Mul muidugi meeles polnud, mis seal sees olla ei tohi, aga ma enda meelest ei näinud midagi halba ja need kaks vajalikku asja olid küll. Näe, nüüd ei jäänd meelde jälle. Teinekord kirjutan üles ja uurin, mis ja kuidas, aga hetkel tundus üsna ok olema. Ja hetkel umbes 8 euroga ka.

 9. Miks on Sul pojale vaja päikesekaitsekreemi peale määrida – nii väikesele paned nokaga mütsi pähe, varukatega särgi selga ja voilaa…. Ei jäta ju teda lauspäikese kätte magama ega tundideks mängima ?

 10. kommenteeriks ka jojobaòli kohta. vààrt òli nt òhtul enne magamainekut kreemi asemel nàkku plàtserdada, aga pàiksekreemi asemel kindlasti mitte! UV indeks on eestis vàààga kòrge, SPF 3 on liiga vàhe. tuleks kasutada ikkagi kreeme VàHEMALT 20, seda ka vàga pàevitunud inimene, sest kòige ohtlikum ongi just àra PòLEMINE ja punane nahk. rààgin seda lihtsalt, et kòik ikka teadvustaksid, et pàike pole naljaasi….

 11. Taiega uudis mulle et mingi õli võiks paikesekaitseks olla… Meil on kodus vist vahemalt kolme sorti spf kreeme, uks on vist see "oige" st firmalt Green People. Koik on aga spf 25-50, uva/uvb…

 12. Ma juba ootasin, et keegi küsiks, haha. Ei, ta magab varjus. Jah, tal on müts peas. Aga selliseid pikka varruka/säärega riideid mul küll pole, mida talle praeguse kuumusega selga panna raatsiks ja ärkvel olles ta ühe koha peal ei püsi :P

  Tegelikult peaks ilmselt jah mingitese überõhukestesse katvatesse riietesse investeerima, teda kreemiga mökerdada on nagunii üsna tüütu.

  Ja TEGELIKULT ma ei kannata selle palavusega isegi väljas olla, nii et… Olen lastega toas :D Õhtupoole on päike ohutum ja ilm mõnusam, siis hängib pigem õues. Ja kui ta vahepeal varjust korraks päikese kätte käputab, vast ei juhtu miskit hullu.

 13. Ma olen juba kaks suve jojobaõli kasutanud nii endal kui lastel, ära pole põlenud keegi ja mina olen väga tundliku nahaga. Ma olin väga imestunud, kui ta spfi teada sain, sest mõjub kõvasti vängemalt.

 14. mina pole oma elus kunagi päikesekreeme kasutanud (tglt meelde tuli, lapsena ema mingit Orto kreemi isegi määrisin :D ). Isegi plika kasvatasin 3,5 aastaseks ilma nendeta. Aga sel suvel ostsin. Ka kiiruga. ökot taga ei aja. Ostsin Prismast kõige odavama, Eesti Orto Solar laste päevituspiim. Sest ka minu 10 kuune, ei püsi pudeliski paigas ju ja mul on küll paar õhukest pikavarrukaga triiksärgi moodi pluusi, aga noo ma ei pane ikka 30 kraadiga (vilus) neid talle selga :?
  Nüüd koukisin oma kreemipudeli kotist välja, ja ühtegi neist loetletud ainetest seal ei ole, see on minu jaoks piisav ja kasutan edasi :D

 15. Nahaarst seletas mulle kunagi, et mis on nende SPF-ide vahe. See SPF ei tähenda iseenesest kaitse tugevust, vaid pikkust. Seega väiksema SPF numbriga päikesekreemi peaks lihtsalt tihemini peale määrima.

 16. Ma olen ka hetkel muretu ja ei ostagi midagi, sest kõge aktiivsemal ajal välja ei kipu ja mingi rannas praadija ma pole üldse kohe. Ja lapsed eelistavad ka pigem hommiku- ning õhtupoole õues olla.
  Päike on muu halva kõrval ka hea :)
  Samas ma arvan, et ma paneks ikkagi sellist kreemi oma alla 3-aastasele, kui oleks minuga juhtunud selline asi. A no see olen mina.

 17. Keegi kommenteeris eelmise postituse all, et kui kirjutatakse, et sobib alates 3. eluaastast, tähendab see vaid, et nooremate peal pole katsetatud. Tõepoolest, kõlab loogiliselt, aga ise ma poleks selle mõtteni muidugi jõudnud. Antud asjaolude valguses arvan ka, et vajadusel võin Poisile seda vahel natuke peale määrida (ma juba alguses jõudsin seda korra teha ka, sarved pähe ei kasvanud :D).

  Ja üldiselt tõesti, selle kõige kuumemal ajal olen pigem toas. Plika näiteks mängis täna õues poole kümnest poole üheteistkümneni ja tuli siis ise tuppa ära. Vast püsib nüüd lõunauneni toas, pärast seda ongi juba õues ohutum ka.

  Poisiga ma nagunii ilma Plikata õues ei käi. Tema magab hommikul ja päeval oma kärus varjus, õhtupoole on vahel väljas teki (st pigem rohu :D) peal.

  Eks me vahel peame muidugi ka halval ajal käima, aga see on pigem erand kui reegel… Siis võibki kreemi käiku lasta.

 18. Ma otsin ka see aasta endale Green People päikesekaitsekreemid – näole 25 ja kehale 15. Siiamaani ei ole igaaastast päikeseallergia välja löönud. Hakka või arvama, et olingi tegelikult allergiline mingi "tavalise" päikesekreemi komponendi vastu…

 19. […] Ma olen seda teemat ka uurinud, blogis lahanud, enda jaoks mingid asjad selgeks mõelnud. Siin ja siin on enamik mõtteid kirjas, teise postituse sabas ka päris elav […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.