Jul 112011
 

Kuna me ei suutnud sugugi iseseisvalt ära otsustada, mis värvi need kapid siis õige teha tuleks, sai virtuaalsel teel konsulteeritud nii Merlise kui Marisega, üht-teist ära otsustatud, Tage külla kutsutud ja temaga koos lõplikult ära otsustatud.

Vaidlesin tulihingeliselt vastu ettepanekule ka seinad ära värvida, koridori-saagat meenutades ei viitsinud kogu seda värki teist korda ette võtta, karjuvat vajadust pole. Koridor jäi ebaühtlane, suurt ruumi niiviisi ei tahaks, aga pinda korralikult ette valmistada ka ei viitsi :P

Pidades silmas tulevast rohe-kollast teemat, sai otsustatud, et rohelist praeguse tapeediga sobitada ei anna. Valisime kreemikasvalge ja kollase vahel, kuna aga tapeet ja üle poole mööblist on heledad, siis otsustasime, et särtsu on vaja rohkem kui kaks tugioolikatet ja kardinad seda annaks, niisiis peab mööbel ka erksam tulema. Seega säravkollane ja hiljem maalingud või kleepsud peale – lillekesed, lepatriinud, mis iganes.

Põranda mõtlesime helekollaseks värvida, aga pärast Tagega arutamist otsustasime, et sel pole siiski mõtet – kuna talvel on kindlalt vaipa vaja, siis tulgu see pigem laiem, nii et katab terve põranda ära, siis pole kriime näha ja ei hakka värvimisele raha ja energiat raiskama (olgem ausad, põranda värvimine on siiski suhteliselt tüütu tegevus).

Paraku tähendab viimane otsus ühtlasi ka seda, et järgmised kolm kuud on põrand siiski kriimuline – kuni ilm on soe ja Poiss tihti palja peega ringi askeldab, ei tule põrandale ühtki vaipa. Milline vaip lõpuks olema saab, seda veel ka ei tea. Uurisin, et Türi vaibast saaks max 2 m laiu vaipu, mul on vaja 3,35×3,6 m, oleks saanud kaks võrdse suurusega, 1,8×3,35 m… Aga see lõbu läheks ca €150 maksma ja nii suur summa ei tule kõne allagi.

Siis käisime Jyskis kaltsuvaipu piilumas, no et ostaks võimalikult odavalt à la kuus väikest ja installeeriks nad kuidagi kokku, seoks kaltsuribadega vms. Otsapidi paneks vaiba kergema mööbli alla, siis püsiks okeilt paigal ka. Paraku olid ainult tumedad toonid, mina ju tahan kollast. Nii et vaiba osa on praegu lahtine, aga nagu öeldud, kolm kuud on veel aega mõelda. Ausalt öeldes on küll kiusatus osta mingi sihuke vaip, mis tõesti terve toa ära katab, nagu UK-s igal pool on. No näis…

Sektsiooniosa otsustasime ka Tage soovitusel veidike ümber teha – need alumised laiad sahtlid on mõttetud, paneme selle asemel kapi alla ja riiulite osa läheb kapi peale. Nii näeb mõnusam välja ka… Ja on vähem värvida :P

Ahju pealt kraapisin lahtist värvi lahti, endiselt pole otsustanud, mida sellega ette võtta, ilmselt kraabime veel ja tõmbame siis mingi läbipaistva värgiga üle, et edasi ei kooruks. Kõigepealt tuleks üldse pottsepp kutsuda, aga me unustasime täna sealt läbi käia.

Pimendavat rulood tahtsime ka täna tellima minna, aga ei jõudnudki. No eks siis homme. Mõõtsime akna uuesti täpselt üle, 220 cm laia on vaja, siis ei jää segama, isegi kui aken lahti on, ja pikkuseks piisaks 150 cm, ehkki ma lugesin, et mingis kohas oli vaikimisi minimaalne pikkus 180… Eks näis. Ma Pärnust rohkem kohti välja ei peilinudki, kui Sunorek ja siis mingi teine koht Õhtu põigis. Või nojah, Tennisehalli juures oli ka üks sisustussalong, aga pidavat kallis olema ja meil on, üllatus-üllatus, väga odavalt vaja. Pealegi see oli vist seesama salong, mis müüs Sunoreki tooteid, otse tootjalt tellida on ju alati odavam.

Tund enne sulgemist jõudsin lõpuks Espakis ka ära käia, seal pidin värvimehe vabanemist ootama, sest peale meie oli teisigi viimase päeva soodustuse jahtijaid. Õnneks võttis ta meid vahele, kuni teiste klientide värv “segumasinas” oli – me ei tahtnud toonida, vaid pigmendi kaasa võtta ja seda hiljem kodus teha. Kokku läks €62, sellest €34 elutoa põrandavärv, €11 elutoa seinavärv ja €16 mööblivärv. Pigmendipudeli lõpu saime tasuta – kui puudu jääb, eks siis tuleb juurde tuua. Mehel oli nii kiire, et ma ei hakanud teda rohkem piinama.

Homme hakkame siis vaikselt pihta – kõigepealt tuleb liivapaberiga lakitud pinda karestada, siis saab värvima hakata. Näis, kuidas selle toonimise ja ise värvi segamisega läheb – ema ähvardas, et jube raske on. Aga no me mõtlesime, et ehk ei peagi täitsa ühtlane olema, ehk olekski huvitavam, kui oleks sihuke ebaühtlane, kergelt laiguline.

Võrreldes eilsega on tunne, nagu poleks eriti midagi teinudki… Aga aega ju on, ikka tasa ja targu.

  4 Responses to “Tänased edusammud”

 1. Kui teha, teha korralikult. Ka sanitaarremonti :D

  Ma käisin ka täna värvi ostmas… 18L tumepruuni aia ja muu värvimiseks väljast (129€ + 9,90€ värvitooni segamine), 9L läbipaistvat kruntvärvi (52€).
  Hinnad on jubedad. Aga kui teha tahad, tuleb teha, mis muud.

  Või teine variant, et oleks pidanud kohe ostma kalli ja korras oleva maja, aga see pole ju see :)
  Ma armastan seda nokitsemist, mis meil toimub :D Poleks uskunudki, et ma omale uue ja huvitava hobi leian :P

 2. Minu soovitus mööbli jaoks – kasutage rulli, mitte pintslit (te nagunii teate seda, aga noh..) – töö kiirem ja lõpptulemus korralikum. Ma uste juures esimese hooga kasutasin pintslit ja see oli ikka päris kole. Siuke svammi moodi materjalist rull on abiks.

 3. Jajaa, see on mul väga hästi meeles hiljutisest kogemusest – kui koridori värvisime, sai rull esimesel õhtul ära pestud ja järgmisel päeval ei viitsinud seda enam kasutusele võtta, värvisin ühe ukse teist ja kolmandat korda laia pintsliga… Päris kole jäi :P

  Nii et jah, mööbli jaoks kindlasti väike rull.

 4. kui tahad järgmisel päeval kohe edasi värvida rulliga, siis pane pesemata rull kilekotti ja sulge nii hermeetiliselt kui võimalik. on hommikuni märg ja saad edasi rullida :D

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.