Jul 162011
 

Täna on kohe hoopis teist masti päev, palju mõnusam. Äratus oli varahommikul nagu tavaliselt, Poiss küll vahepeal virises, aga mängis üldiselt üsna hästi ka omaette, sõi peaaegu kõik pudru ära ja jäi ilusasti kärus tuttu – siis saime meie vahepeal ärganud Plikaga hommikust süüa. Pärast mängis Plika rahulikult ja pikalt omaette, minul oli aega koristada – eile jäi eeskoda pesemata ja vannitoast oli ainult põrand puhas, ülejäänu tahtis küürimist, pesu tuli pesema panna…

Kui Poiss jälle üles ärkas, mängisid nad koos Plikaga eduliselt koos, nii et ma sain õues pesu kuivama riputada, ei pidanud kordagi kisa pärast tuppa minema. Söögi sain kenasti tehtud, Plika juba pool kaks voodisse pandud (tavaliselt ta läheb suvel pigem 14-15 ajal, varem ei jõua), Poiss läheb ka lähema tunni jooksul õue teisele unele.

Njah, enamiku emade jaoks on see vist iseenesestmõistetav, et iga päev tuleb laste kõrvalt süüa teha ja koristada, minu jaoks on loomulik vaid koristamise pool. Olen ju loomu poolest korrafriik, korras kodus on mul kolm korda mõnusam olla… Söögitegemine pole aga endiselt meeldima hakanud, suvel ei viitsi isegi Abikaasa eriti teha, puhkuse ajal on küll asi veidi parem olnud. Lõuna ajal sööme lastega enamasti eelmise päeva jääke või midagi suvalist, mis kätte jääb, sel kellaajal söögi tegemine pole siin peres absoluutselt tavaline.

Uus külmkapp on mõnus, ma olen väga rahul. Sättisin temperatuuri 7-palli skaalal 3 peale, nagu õpetuses alustuseks soovitas. Nüüd keerasin isegi 2 peale, sest mul on tunne, et sellest piisaks, 3 oli ikka üsna külm.

Ja kõik asjad mahuvad ära ja tuli põleb ja süsteem on ja külmkamber külmutab korralikult ja üks asi veel, mis on väga oluline – hääl on vähemalt praegu veel mõnusalt vaikne, no õieti ei pane tähelegi, selline nurrumine. Abikaasa muidugi ütles, et alguses on kõik kapid sellised, oota ainult… Aga kuniks seda nurrumist on, seni ma naudin.

Ootan huviga elektriarvet – näis kas on mingi vahe või mitte. Kusjuures panin kõik arved siia kolimisest saati kirja ja avastasin, et alates märtsist on meie elektri tarbimine praktiliselt kahekordistunud. Ei oska välja mõelda muud seletust, kui et seoses soojemate ilmadega kütame alates sellest ajast vähem pliiti ja kasutame seega toidu tegemiseks rohkem elektripliiti, mis on ka vana ja paras elektrisöödik. Oh uus köök, millal sa küll tuled? Tahan keraamilist pliidiplaati ja pürolüüsahju, mis poleks mitte põrandal, vaid keskel. Oo, kui mõnus oleks siis küpsetada….

Õhtupoolikul peaks lastega poodi minema ja mänguväljakul võiks ka ilmselt aega veeta, Plika pole täna väljas käinudki ja päev saaks kiiremini õhtusse.

Kui Poiss nüüd magama jääb, siis saan rahus elutuba koristada – mänguasjad hoian alati jooksvalt korras, aga arvutilauale ja riiulitele on ajaga mingi kultuurkiht kogunenud…

  4 Responses to “Random bits”

 1. Induktsioonpliit näeb välja nagu keraamiline, aga on oh kui palju kordi parem (no palju kordi kallim ka), aga iga kell olen nõus uuesti ostma induktsioonpliidi. Vesi keema hetkega, nii kui kinni panen, nii kuumus kaob. ainult poti alt on kuum, kui puder üle keeb, siis ei lähe pliidi peal kõrbema. Oh ma olen rahul :)

 2. Ma olen induktsioonpliidi kohta palju lugenud ja uurinud, aga kõhklema paneb seisukoht, et selle tööpõhimõte olevat sarnane mikrokaga. Kuna ma lugesin seda kõike üsna ammu, siis argumenteerida ei oska ega saa kinnitada, et see nüüd kindlasti tõsi on… Muidu on see omaduste poolest parim küll. Kui kunagi reaalselt pliidi ostuks läheb, eks siis uurin uuesti :P

 3. Mul on köök pooleli üle poole aasta juba. Ahi on ostetud, 'keskel'. Kuigi ajutiselt lahtise kapi peal, aga vähemalt mitte põrandal ja vähemalt töötab. Kahjuks mitte pürolüüs, eile just küürisin seest ja unistasin juba järgmisest :) ahjust, mis ise ennast puhastaks.

  Vana pliit välja visatud, uut veel osta ei saa, sest kõik alles pooleli ja töötasapinda veel pole. Seega hädavariandina ostsin Boman'i lauapliidi, induktsioonika. Noh… Nõme ventikas töötab kogu aeg, suht lärmakas. Kiirelt jah läheb vesi keema ja üldse kõik vedelad toidud saab suht hästi tehtud. Aga pannkookide praadimine pole veel õnnestunud, võibolla aitaks parem pann. Ostsin spetsiaalselt induktsioonpliidi panni, aga see on keskel kumer, ning liiga suure diameetriga kah. Pannkoogitaigen valgub äärtesse, mis ei kuumene. Võibolla aitaks pisem ja sirge põhjaga pann. Kuigi ka putru keeta suht tehniline, olgugi et pott väga korralik. Samas topeltseinaga pott seal induktsiooni peal eriti hästi ei tööta… Nii et eks ta mul lisapliidiks jääb, eriti suurte supikoguste vms keetmiseks, aga põhiliseks pliidiks ma induktsiooni enam ei osta.
  Lisaks muidugi ka see magnetvälja teema, aga loodetavasti ei ole eriti hull, kui just pead- või kõhtupidi pliidi vahetus läheduses pikalt ei viibi. Juba ca 0,5 m kauguselt väidetakse, et on suht ohutu. No võibolla siis ongi. Ja kui arvestada, et sellega just selliseid toite ongi parem teha kus ise pidevalt kõrval seisma ei pea, siis ma ikkagi kasutan. Mikrolaineahju ma muidu kah väga ei armasta, kuigi olemas on ja aegajalt ikka kasutan. Järgi mõeldes siiski vist aina vähem ja vähem.

  Me kutsume oma induktsioonpliiti nüüd pastapliidiks, igatsugu makaronilisi on sellega ikka väga kiire ja mugav ja energiasäästlik teha. Üle üldse ei kee kui oled välja mõelnud, millise power leveliga keemaminemishetkest edasi keeta vaja on. Ja taimer on ja helisignaal – minusuguse kroonilise pastagrillija puhul hädavajalik. No teate küll seda alt süsimusta makaronikooki, mis tunniajase keetmise tulemusena saadakse…

  Muide, kas prügikonteineri juba olete leidnud? Praegu osta.ee-s üks pakkumine, ma ei mäleta küll enam täpselt kui suur te tahtsite – http://www.osta.ee/20240716

 4. No mikroka puhul ei muretse ma isegi niivõrd magnetvälja kahjulikkuse pärast tervisele, pigem olen lugenud, et on tehtud katseid ja uuritud, see muudab toidu koostist… Mingid rakud muunduvad, on organismile omastamatud vms. Ma väga ähmaselt mäletan seda kõike, ei oska täpsemalt rääkida. Ühesõnaga minu meelest tuleb mikrokast surnud toit – minu majapidamises seda masinat ei ole ega ei tule ka… Ja pole kunagi osanud puudust tunda.

  Prügimajandus on meil juba mitu kuud jonksus, kusjuures just täna mõtlesin, et blogis vist polegi sellest kirjutanud. Abikaasa töökaaslasel töötas tuttav Veolias, saime tema kaudu eriti soodsa diili – miski veidi üle €30 eest kasutatud 140 l konteiner ja graafikuvälised tühjendused graafiku hinnaga – ehk et helistame siis, kui täis on, aga maksame regulaarse tühjenduse eest. Lisaks viidi tasuta minema viis suurt prügikotitäit talve jooksul kogunenud tuhka – võiks öelda, et ma olen ülirahul :D

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.