Jul 212011
 

CIMG4349Oli plaan, et ma värvin hommikul kärmelt kolmandat kihti vajavad kohad üle, Abikaasa paneb ema mehega riidekapi kokku, mina õmblen Tage juures kardinad valmis ja õhtuks kolime lapsed tuppa.

Värvida ma hommikul ei jõudnud, ainult pesu pesta ja süüa, siis jõudis ema mees juba siia ja kuna mehed kapiga mässasid, hoidsin mina lastel silma peal. Palavus oli äärmiselt roiutav, pidevalt oli uni, kuumusest tulenevast kehvast enesetundest rääkimata.

Kahe paiku läksin Tage poole. Alustuseks käisime Abakhanist läbi ja sinna kulus poolteist tundi mu õmblemisaega – otse loomulikult oli seda kollast riiet alles nii väike jupp, et kardinateks ei jätkunud, toolikatete ideest aga ei tahtnud loobuda, sest riie oli just parajalt tugev, aga mitte liiga paks ja ideaalses suuruses, et kahe tooli jaoks piisaks.

Tuulasime siis jälle kardinakastides, leidsin imeilusa lillelise kanga – punastes, oranžides ja kollastes toonides, oleks toolikatetega väga hästi sobinud. Kirju õhuke kardin poleks aga üldse läinud… Kuna see on nagunii veidi lühem kui vaja, mõtlesin, et ehk tulekski uus õhuke kardin osta. Ei leidnud aga midagi, mis oleks piisavalt meeldinud, ainus enam-vähem sobiv variant oleks läinud €24, mille liiga kalliks põlgasin, samuti hakkasin muretsema, ega see lilleline kangas tapeedi taustal liialt kirju ei jää (tapeedil on ju ka liblikad). No ja siis veel tulevikuperspektiiv kollase-rohelise temaatikaga, mille juurde punane kardin ka sobinud poleks… Raske ohkega panin imeilusa kanga kasti tagasi.

CIMG4350Lõpuks leidsime -50/70% leiunurgast täpselt sama värvi kollast kangast – veidi õhem ja läikivam, ühevärviline ja teistsuguse mustriga. Kuna toolid ja kardinad on eri seintes, siis arvan, et ei hakka kuidagi häirima, võrreldavaks elemendiks jääb vaid värv, mis on sama. Kokku läks €16.28, ostsin selle tooliriide viimase jupi ka ära, see ei kaalunud suurt midagi ja äkki mõtlen veel miskit põnevat välja, padjakatted vms.

No ja lõpuks sain siis õmblema hakata ka. Mis tähendab, et ma veetsin järgmised kaks ja pool tundi õhukest kardinat triikides, ääri õmblemiseks kahekorra triikides ja õmmeldes… Ja see ongi kõik :D Igatahes oli areng märgatav – esimese külje tegin väga aeglaselt ja kobalt, teise juba kindlamini, kolmas läks peaaegu et lennates.

CIMG4348Homseks oli nagunii ainus plaan lastetuba sättida, nii et jõuame ehk tagasi graafikussegi. Kuna pesu pesemine seekord aega ei röövi, jõuan hommikul iluparandused ilusti ära värvitud (pmst tuleb poolele mööblile kolmas kiht peale tõmmata, no üle tunni ei tohiks minna) ja kella üheteistkümneks taas Tage juurde õmblema. Õhukesele kardinale tuleb ülaossa kaks laia juppi kardinariiet õmmelda, need annavad kõrgust juurde, aga jäävad samas kardinapuu varju, siis külgkardinad ka, see peaks juba kergem olema. Ehk jõuan kahe tunniga vähemalt lastetoa kardinad valmis, magamistuba ja köök võivad veidi kauem oodata.

Ja loodetavasti õnnestub Tage varsti jälle külla meelitada, et ta mulle nõu annaks, kuidas kõige kergem toolikatet teha oleks – tool on ju kodus, aga õmblen mujal, seega tuleb kõik enne väga täpselt paika sättida.

Tegin toas ühe pildi ka, no ei paista küll veel kuigi meelierutav, aga vähemalt riidekapp on näha. Ja muidugi nupud, mis me sellele ostsime. Plika on suur kalafänn :)

CIMG4346

  2 Responses to “Veidi graafikust maas”

 1. kollase juurde sobib punane hästi, oleneb ainult toonist ja kogusest ja asjade värvisuhtest.
  Kogel-mogel kollane, valge ja punane on väga hea kombinatsioon. Sekka nt mõni sinine v roheline väike aksessuaar.
  Ainult need kardinad, mis sul valmis said, on pildil väga nõukaaegsed kuidagi. Samas toa üldise meeleoluga passivad. Ise oleks paksema valge kanga valinud.

 2. Kollane on sisekujunduses üks mu lemmikvärve – tekitab päikeselise tunde ja sobib põhimõtteliselt kõigega. Praeguse roosa tapeedi juurde veel mingit kolmandat värvi pannes oleks kogu see kupatus kaugelt liiga kirjuks läinud, tulevaste värvide koha pealt saame alati töö käigus ümber otsustada, praegu tundub kollase ja rohelise variant igatahes endiselt parim. Kollane-punane-valge jääks minu meelest veidi liiga naiselik, ainult plika tuppa oleks küll ideaalne.

  Ja kuna ma tahtsin lastetuppa VÄRVI, siis heleroosa tapeedi, helekollase mööbli ja valge vaiba juurde poleks ma elu sees valgeid kardinaid pannud (üleüldse ei imponeeri valge mulle suuremas koguses lastetoas). Ideaalis, jah, oleks võinud see kollane olla tibake heledam, ilma selle oranži varjundita… Aga mulle endiselt meeldib, nii kardinate kui tugitoolikatetena. Eriti mõnus on kollane hämarus siis, kui kardinad on ees, näiteks õhtuti Poissi magama pannes (rulood pole veel kätte saanud ja mõtlen, kas oli üldse vaja tellida… Samas ehk Poiss hakkab hommikuti kauem magama, kui pime on).

  Olen alati olnud raudkindel rõõõmsate toonide austaja, valge pole mulle kunagi meeldinud, alles viimasel ajal on poolkogemata teatud sümpaatia tekkinud, nii et olen sellega vaikselt katsetama hakanud. Ja noh, säästuremont on hea võimalus igasuguste sisekujunduslike variantide ära proovimiseks – kui ei meeldi, siis teab, et hiljem ei tee.

  "Päris" remonti plaanides konsulteeriks igasugu ideid ja plaane kindlasti enne sisekujundajaga – nii palju ma oma maitset ei usalda, et pikaks ajaks kalli raha eest oma aruga materjale ja värvilahendusi valida.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.