Aug 172011
 

Rääkides Iirisega MSNis tema peatsest Eesti külastusest ning üritades välja mõelda, mida ma Londonist ihaldada võiksin (lisaklausliks, et ei tohi palju kaaluda ega ruumi võtta – tellisin korduvkasutatava küpsetuspaberi :D), tuli meelde üks mu lemmikkirjanik Louise Bagshawe. Ta on ainus, kelle raamatuid ma raatsin kohe pärast ilmumist uuena osta – tal on neid nimelt siiani ainult 15, millest 13 on mul olemas, millest ilmselt umbes 10 sain ma nagunii erinevate diilide kaudu väga soodsalt, nüüd võin ühe raamatu aastas uuelt osta küll. Okei, nii kaua olen oodanud, kuni paperback välja lastakse, hardbackid mulle üldse ei istu.

No leidsin siis kaks uut raamatut. Google pakkus kohe alguses ka välja ühe lehe, mis lubas free shipping worldwide. UK leht – suurepärane – saan sama kujundusega raamatud, mis seni olemas. Paar klikki ja raamatud ostukorvis. Veel paar klikki ja Paypaliga makstud. Nüüd ootan ainult pakiteatist. €12.45 on kahe raamatu eest mu meelest igati viisakas summa.

Absoluutselt võrratu on elada internetiajastul, ausõna. Emotsiooniostudest suudan ma õnneks järjest rohkem hoiduda, nii et netist ostmise lihtsust ma enam ei kuritarvita. Vahel harva, kui tõesti midagi ostan, siis on puhas rõõm.

Ja noh, puhas rõõm on ka see, et mul oli võimalus elada mitu aastat Londonis, harjuda ingliskeelsete raamatute, eBay, Paypali ja kõiki muude toredate asjadega. Elu on lihtsam ja valik palju laiem.

Mary Higgins Clark ja Jackie Collins on mu kaks teist suurt lemmikut, kelle raamatud mul ka suuremalt jaolt olemas on – ajasin neid omal ajal kasutatult eBayst taga.

Vaatasin, et Jackie Collinsilt on ainult kaks viimast raamatut puudu, see kõige uuem on praegu veel liiga kallis, aga teise tellisin sealtsamast €5.03 eest ära :P Mh, ja tundub, et Santangelo-seeria esimene osa (“Chances”) on ikka ka puudu – ma vist viimati Londonis arvasin, et oli olemas, aga see dokument, mis oleks kinnitanud, läks ju ühes välise kõvakettaga…

Clarkist on hetkel 17 raamatut puudu – eks näis, millal järjele saan, uuelt ostmiseks on neid liiga palju ja kasutatult UK-st tellimine laksab postikulud mõttetult kalliks. Ma küll tunnen Clarkist julmalt puudust, ta kirjutab NII põnevalt…

No ja siis on veel Rex Stout ja Erle Stanley Gardner, neid ma olen juba põhikoolist saati fännanud. Nad õnneks ei kirjuta juurde ja Stout (vähemalt Nero Wolfe’i raamatud, muu mind ei huvita) on lõpuks täies ulatuses eesti keeles olemas, aga Gardneri Masoni-lugusid on veel peaaegu 30 tõlkimata. Nende teoseid kogun juba ammust ajast ja kuna alustatud sai otse loomulikult eesti keeles, kavatsen seda rida ka jätkata. Kenake hulk on kümne aastaga kogunenud – aga jällegi kõiki mitte ja uuelt osta ei raatsi. Vahel kingitakse, raamatulaatadelt leian aeg-ajalt vanemaid Öölasi soodsama hinnaga. Aega on, küll ükskord on kõik mul riiulis olemas.

Raamatud on haigus :) Ma vähemalt nii palju hoian ennast tagasi, et suvalisi ei osta – ainult neid, mille headuses veendunud olen.

Aa, ja kas ma neid siis loen ka, küsite? Eks ma ikka loen. Vähemalt ühe korra :D Tihti ka mitu. Ma suudan paari aastaga õndsalt kõik ära unustada, nii et võin rahulikult vanu raamatuid nagu uusi lugeda (ok, alati see ei tööta, aga paljudel juhtudel küll). Ja mis kõige olulisem – ma loodan, et ühel päeval loevad lapsed ka :)

  2 Responses to “See võrratu internetiajastu ehk raamatumaniakk tegutseb jälle”

  1. kui sul on kindle või viitsid asju arvutist lugeda, siis kuhjakaupa kraami (ka uut) on netis täitsa tasuda tirida. kokkuhoidu nigu muda!

  2. Olen Kindle'i võimalustest igati teadlik, aga hetkel veel soetada ei kavatse – paberraamatud on mõnusamad, ma loen suuremalt jaolt ikkagi kodus tugitoolis ja enamasti väikeseformaadilisi paperbacke, mida pole raske vajadusel ka kaasa võtta.

    Kunagi, kui mul kõigi lemmikute täielikud kogud riiulis olemas on ning kõik kodused raamatud risti ja põiki läbi loetud, tuleb kindlasti mõni e-luger. Täiesti võimalik, et ka varem – täpselt siis, kui vajadust tunnen. Veel ei tunne :)

    Mis kokkuhoidu puutub, siis mu lemmikkirjanikke tasuta ei jagata ja paberkandjal kogusid tahan igal juhul samas stiilis jätkata, mitte poole pealt elektrooniliseks minna (ehkki e-raamatuid osta oleks veidi odavam). Ja muid raamatuid ma nagunii 99% juhtudest vaid laenutan, raamatukogu on ju ka täitsa tasuta. Arvuti taga veedan niigi (liiga) palju aega, pole mingit isu seda suurendada. Sellegipoolest arvan, teatud oludes tulevikus kulub e-luger kindlasti ära.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.