Ilus elu

Poiss oli eile väikese palaviku tõttu tavalisest virilam ja sülekam. Õhtul sai ta veidi enne kaheksat magama pandud, hommikul ärkas 5.20, aga jäi pärast tissi meie voodisse edasi magama ja ärkas… Kell üheksa!!! Siis oli rõõmus lalin, mängis tükk aega magamistoas ja veerand tundi hiljem ärganud õega, sõi kohutava hunniku kaerahelbeputru ja pärast seda, kui ma paar väiksemat kisa ära lahendasin, mängisid nad Plikaga kahekesi pikalt ja vaikselt oma toas, nii et mina sain rahus kohvi juua ja hommikust süüa.

Nüüd panin nad riidesse ja saatsin õue, jälle rahu majas 😀

Abikaasa käis eile sugulasel külas – tollel, kes on puusepp, laenas talle järelkäru, käis kaasas mängumajakest toomas, aitas selle kokku panna… Seekord aitas öökapid kokku panna, need jupid on poolteist kuud oma aega oodanud. Täitsa mõnusad said, mis siis, et jupid olid veidi erinevad ja sahtlid ka. Üldmulje on kena.

Riiuli ja peegli saime magamistoa seinale, mu kõrvarõngad ka… Ja külaliste nagi kööki. Ja Plika nagi vannituppa. Asjad edenesid vahelduseks jälle mõnuga.

Pilti teen kunagi hiljem, sest magamistoast on endiselt lamp puudu ja mõni detail tahab veel sättimist. Sain riiulile juba küünlaid sättida ja oma ehteid laiali laotada, mõnus. No hea küll, kõrvarõngastest ma enne ühe pildi tegin, seda võin näidata – peaks vist juurde ostma, ruumi on liiga palju üle 😀 Ma võiks nad rohkem laiali ka sättida või sinna veel midagi muud riputada, eks näis.

CIMG4975

Hüpates tagasi alguses maininud uneteema juurde, siis Poisi ärkamised normaliseeruvad järjekindlalt. Tissi saab ta nüüd ainult õhtul ja hommikul, kui vanasti jäi ta alati üles, siis viimasel ajal on hakanud edasi magama, nii nagu Plikagi seda omal ajal tegi. Tohutult mõnus on, kui ei pea ärkama mitte 5-6, vaid 7-9 vahel! Päevaunedega käib endiselt hull eksperimenteerimine – kord tahab magada juba kell 9 hommikul, teinekord venitab 13-14ni välja. Kui need 8-9 vahel ärkamised nüüd nii jääkski, siis oleks kõik superluks ja võiks hakata lapsi ühel ajal magama panema. Plikal ongi aeg jälle suviselt režiimilt sügisesele kolida, hämaraks läheb ka juba varem. Ainult sellepärast olen natuke mures, mis pärast kella keeramist saab. Ehk peaks praegu üritama 9-21 ja 14-16 graafikut juurutada, et see siis oktoobris sujuvalt 8-20 ja 13-15 muutuks… Eks lõppude lõpuks panevad lapsed ikka ise paika.

Ühtlasi jõudis mulle lõpuks kohale, et ma ei pea enam imetamisrinnahoidjat kandma. Vau! Viimased pool aastat olen vaheldumisi kandnud valget ja beeži ühesuguse lõikega nunnut pitsist rinnahoidjat – need olid ainsad, mis suuruse poolest sobisid. Aga teate, vaheldust on vaja, kohe naisem tunne on. Peab minema rinnahoidjavarusid täiendama 😛 Ok, sellega ma parem veel natuke ootan, suurus võib veel veidi muutuda…

Mõned pildid leidsin ka.

CIMG4954

CIMG4977

CIMG4978

Haige laps jäi tuppa magama – küll ainult veerandtunniks, misjärel ma kogemata köögis telefoniga rääkides ta üles ajasin ja hiljem pidin ikka kärru panema…

CIMG4998

Saime liivakasti ka lõpuni ära värvitud, nüüd näeb üsna kena välja. Teine kiht tuleks veel peale tõmmata, sai selle jaoks isegi Pinotexi juurde ostetud – eks näis, millal selleni jõuame. Kõigepealt tuleb korralik redel/trepp valmis meisterdada – selline, millest Poiss ka ronida saaks, praegu on majake ja liumägi puhtalt Plika lõbu. Meil on enamik vajalikke juppe vist isegi olemas, Abikaasa vaatas netist pilte ja õpetusi, ainult paari prussi on juurde vaja, kinnitused ka ja… No ma loodan, et saame ikka lähema kuu jooksul tehtud!

CIMG4999

3 thoughts on “Ilus elu”

  1. What Kohvikratt said.

    Also: kust sa said selle hoidiku? Mul oleks ka vaja, olen mõelnud riiet seina naelutada, aga ma pidevalt tõstan ümber asju, raami peal oleks mõistlikum.

    Ja muide, mis imetamisrinnahoidjaisse puutub, siis mina ei võtnudki neid omaks. Olen ilma või Marks&Spencerist ostetud ilusatega. Mõtlesin, et võin endale aastaks ju mõned ilusad hiigelnumbriga kopsukad osta 🙂 Ikka on naisem tunne. Raseduse ajal käisin koguaeg küll ühega ainult, tüütas ära lõpuks tõeliselt.

  2. Kõrvarõngaid olen jube palju ära andmiseks välja sortinud – mulle ei meeldi, kui neid LIIGA palju on, nagunii kõiki ei kanna. Ja juurde praegu ka ei osta, sest hetkel ei kanna ma neid praktiliselt üldse 😀 Kui Poisil veidi aru pähe tuleb, nii et ta neid enam ei kisu, saan jälle kodus ka kandma hakata, hetkel on ilma kergem (loe: valutum). Ilma lasteta välja minnes unustan ka sageli kõrva panna.

    Selle aluse kontseptsioon tuli mul juba päris ammu Londonis elades, aga ma poleks viitsinud seda kolida, seega ei hakanud enne tegema. Küsisin kasutatud mööbli poest suuremat raami – kaks neil oli, see oli ilusam. Ja klaasi asemel oli plastmass, mis mulle väga sobis, ei ole katki minemise ohtu ja kaalult ka kergem. Kangapoest küsisin "seda kangast, millele ristpistes tikitakse", näidati rullid ette, valisin sealt sobivaima tooni.

    Raam maksis 2.20, kangas 3.80. Kokku installeerimiseks läks viis minutit. Ma olen väga rahul! Pildil ei näe isegi nii äge välja, nagu päriselt on.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top