Sep 102011
 

Ma pole juba päris pikka aega jogurtit teinud – ikka mitu kuud, sellest ajast saati, kui maapiimalt mõneks ajaks poepiimale üle läksime. No suvel ei viitsinud üldse suuremat kokata.

Aga nüüd olen kaks korda Sepa mahetalust tellinud. Lisaks piimale ka jogurtit, tomateid ja ube. Nende jogurt on nii mõnusalt maheda maitsega – parim, mida saanud olen. Ja tomatid maitsesid ka magusamalt, kui ükski neist, mis ma sel suvel söönud olen.

No igatahes jogurt. Ma ju tean, et seda on lihtne teha. Ja kui jogurti liiter on €2, siis piima liiter vaid 50 senti :P Kahtlesin ainult, kas ma ikka saan ise tehes NII maitsva jogurti.

Sain!

Varasematel jogurtitel, mis ma tegin, polnud ka häda midagi, lihtsalt maitse oli hapum, kui mulle oleks ideaalis meeldinud. Kuna tegin seda nagunii peamiselt vaid laste jaoks, polnud vahet.

Aga nüüd, kus Sepa talu võrratu mahe jogurtimaitse keelel oli, otsustasin lühema ajaga proovida – kui varem tundus jogurt pärast kuut tundi seismist liialt vedel, siis seekord mitte – oli paks jogurt, mille ümber oli vesi, selle kallasin ära. Vispeldasin korralikult läbi, panin ööseks külma ja voilà  – hommikuks oli külmkapis mõnusalt paks ja kreemjas ideaalselt maheda maitsega jogurt.

Oh, ma olen nii rahul!

  3 Responses to “Tegin ideaalse jogurti!”

  1. tubli!
    meil jäi ka piimaga mässamine suveks soiku, mõned korrad tegime toorjuustu küll.
    ajasid nüüd jogurtiisu peale, täna ongi piimapäev :)

  2. me samal lainel :D ma hakkasin ka pühapäeviti maapiima ostma. Eelmine nädal oli esimene 1 liitri ost. Homme tahaks juba osta 2 või 3 liitrit, et ka ise jogurtit teha :)
    Leiba hakkasin ka uuesti ise küpsetama :D

  3. […] siis otsustasin üle pika aja jälle ise proovida. Ja seekord sain kohe esimesel korral täiesti ideaalse jogurti – paksu ja maheda, täpselt sama hea, kui Sepa talu oma. Nüüd teengi muudkui […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.