Sep 132011
 

Ma üritan ennast kurssi viia kogu selle kammaljaaga, mis kaasneb blogi omaette kolimisega.

Esiteks domeeni registreerimine. Neid registripidajaid on ju mitukümmend. Ja hinnad on miskipärast erinevad. Kas ma peangi kõik nad käsitsi läbi klõpsima ja vaatama, kes odavaim on või oskab keegi äkki mulle seda omast tarkusest öelda? Näiteks Zone’is on .ee domeeni registreerimine ja pikendamine €19.65 aastas, ülejäänud kohtades, mida vaadanud olen, €22-23 vms.

Teiseks – ma saan küll aru, et ma oleks ainus idioot maailmas, kui tahaksin registreerida pri.ee domeeni PÄRAST idiootset internetireformi, et maksta ennast isaseks asja eest, mis peaks olema tasuta… Aga asja uurides ma saan aru, et seda vist polegi enam võimalik teha? Et see suleti? Et ühtki pri.ee domeeni pole enam olemas ja juurde teha ei saa? Ropp ja rõve sõim.

Jajah, ma tean, et igasugu muude lõppudega domeenid on mitu korda odavamad, aga miskipärast on keegi arvanud, et tikker on nii tore nimi, et oleks vaja see igal pool igaks juhuks ära registreerida (com ja net lõpuga on täitsa müügis, aga ma ei taha teadagi, mis hinnaga :D). Ja ma ei tahaks hästi pikemat nime võtta.

Kolmandaks on vaja hostingut. Teenusepakkujaid on tuhandeid. Mis neil vahet on? Kus oleks soodne ja turvaline? Kust ma üldse tean, palju mul ruumi vaja läheb? Ja kas pole mitte nii, et näiteks Bloggeris istun ma nagu vanajumala selja taga, sest neil on kindlasti kõva kaitse peal ja ei pea muretsema küberrünnakute pärast, aga omaette kolides võivad olla igasugu turvaaugud ja ma ei tea mis… No et tuleks nagu valida mingi usaldusväärne teenusepakkuja?

Tean isegi inimesi, kel terve koduleht on lihtsalt koos serveriga õhku lennanud ja nad on kõigest ilma jäänud. Selle vastu aitaks ilmselt pidev koopiate tegemine oma arvutisse?

Argh. See kõik ajab mind halliks.

Positiivse poole pealt nii palju, et WP kasutamises olen veidi arenenud. MrsB-ga konsulteerimine aitas nii mitmestki asjast aru saada, ehkki veel rohkem asju on muidugi endiselt segased :P Üritan endiselt endale meeldivat kujundust tekitada…

  9 Responses to “Segane värk”

 1. Mul on hosting ja domeeni nimi molemad firma GoDaddy.com kaudu. Kindlasti saaks kuskilt odavamalt aga olen nendega juba 10 aastat bisnessit teinud ja support on normaalne ja kunagi veebileht ohku lennanud ei ole. Seda kui palju sul ruumi on – tavaliselt ka koige vaiksema paketi mahtu on tavalise blogi jaoks kullalt :) Sa saad voib olla oma statistikast vaadata palju sa iga kuu uploadid ja palju downloaditakse. Sulle meeldib ju matemaatikat teha :)

  Blogi teisse keskkonda umberkolimine on alati aeganoudev too, aga ma olen alati samm-sammult teinud – kannan kogu kere ule ja siis putitan vaikeste detailide kallal niikaua kui jalle uude kohta kolin :| Fun ongi ju putitamises ja mitte selles, et blogi on valmis ja rohkem ei arene :D

 2. Tahaks kah tulevikus endale domeeni nime, aga see vahepealne kammajaa mis ma seoses tolle kodulehega tegin ajas mul ka pea halliks. Siis avastasin alles, et WP saab peaaegu samu asju teha ja ei pea niipalju raha välja käima.

 3. WPs saad võtta ka hostinguga teenuse, siis on üks asi vähem, mille pärast muretseda.

  ehk siis näitlikult, registreerid endale tikker.pri.ee (miks sa arvad, et seda enam ei saa?) ja teed wordpress.comi kasutajanime karusmari. siis tekib sulle aadress karusmari.wordpress.com, kuhu sa oma tikker.pri.ee suunad, makstes wordpressile selle nalja eest… 12 dollarit aastas, ma arvan. aga kui sulle sobib elada karusmari.wordpress.com peal, siis ei maksagi midagi.

  ja kui wordpressist tüdined, suunad oma tikri lihtsalt mujale.

  kui WPs kettaruumi väheks jääb, saad seda ka juurde osta, 5GB on 20 dollarit aastas ja hulgi läheb odavamaks, nagu ikka.

  teine alternatiiv oleks siis tõesti võtta kuskilt hosting, sinna WP blogimootor installida ja seda kõike ise hallata. aga siis pead ju ka hostingu eest maksma. not worth the trouble, ütleks ma.

 4. Kui ma oleks rahul sellega, mida WP online versioonis teha saab, siis ma ilmselgelt ei vaevuks omaette kolima. Aadress kui selline ei ole sugugi peamine. On lihtsalt teatud pluginad, millega ma olen harjunud, aga mida WP online ei paku. Näiteks blogroll, mis on sorditud värskuse järgi.

  pri.ee teema on segane. Igal juhul, vaadates Eesti registripidajate kodulehti – ükski neist ei maini pri-d sõnagagi, kõik pakuvad ainult tavalise .ee lõpuga domeenide registreerimist.

 5. Okei, võimalus on, väga hea. Aga ma pole enam kindel, kas tahan seda kasutada, kuivõrd rahaliselt on vahe ikka karm.

  Pärast siit hostingu kohta lugemist ei taha eriti maksta €22 aastas domeeni + lisaks veel hostngu eest, kui on võimalik saada kogu värk $2.95 eest kuus.

  Olgu neetud need tropid, kes tikker.neti endale kahmasid. Ma peaaegu kaalun neile pakkumise tegemist :D

 6. Sinu blogiroll on vaga hea, ma ei tea kas WPs sarnast on. Pead mingi plug-in-i otsima… Olen ise otsinud aga midagi asjalikku ei ole leidnud.

  P.S. Blogiroll on sul nii hea, et pool minu trafficust tuleb sinu blogist :D

 7. WP plugin social blogroll. See on peamine põhjus, miks ma omaette kolida tahan. No ok, omaette on lihtsalt palju rohkem võimalusi kõike ise teha :P Aga kui sa nüüd ütled, et pole midagi asjalikku leidnud, siis ma muutusin kohe murelikuks. mulle tundus, et see peaks samamoodi töötama, aga äkki ongi mingi jama :D

 8. pri.ee asemel on alternatiiviks nüüd era.ee
  Mittetulunduslik projekt, ID-kaardiga pead nime lihtsalt ära regama (kui on vaba). Edasi näiteks teostad suunamise hostingu IP-le.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.