Oct 112011
 

…ikka pole veel tehtud :P

Me saime pühapäeval pressi küll. Purustaja ka. Aga too viimane ei hakanud tööle… Ja Abikaasa oli haige, tundis ennast üsna halvasti, magas pool päeva maha. Ühesõnaga otsustasime mahlateo veidi edasi lükata.

Abikaasa lootis, et saab nädala sees vaba päeva võtta, no siiani pole olnud aega vaadata, kas see on võimalik. Ma siiralt loodan, et need õunad ei lähe halvaks – need on küll sellised kõvad, nö talveõunad, ja nad on kuuris, kus on jahe, aga vihm peale ei saja… Aga paljud on väikeste plekkidega, need lähevad nagunii suuremaks. No loodame parimat.

Kuidas me nüüd siis õunu purustame, ei teagi. Ainus variant, mille välja mõtlesime – laename Tagelt ja Abikaasa emalt köögikombaini ja nendega siis. Aga see on ju paras orjatöö!

Kas minu blogi ei loe mõni pärnakas, kel oleks kodus miskine õunapurustusmassin, mida ta oleks nõus päevakeseks laenama?

Mõtlen, ehk peaks ikka kuskile tegemisse viima, aga kodus mõtlesime ise teha just sellepärast, et on need plekid, et saaks puhastada… Ei kujuta ette, kas võiks plekilised õunad ka panna… Kui halvasti see mahlale mõjuks. Suuremate plekkidega õunad viskasin nagunii komposti, aga jah, nüüdseks võivad väiksemad plekid juba muidugi kah suuremad olla.

Jättes kõrvale purustamise teema, siis siiani pole veel otsustanud, kuidas sellele järgnev täpselt toimuma peaks. Mõtlen, et laseme mahla hästi korraks keema, riisume vahu pealt ja siis pudelisse, tükk toidukilet korgi alla, et kindlasti õhukindel saaks. Aga kas kergem oleks pudelid enne kuumast veest läbi lasta või need praeahju panna, ei tea…

Oeh. Et see mahl ikka tehtud saaks! PEAB saama!

Ja need õunad, mis veel puu otsas on, tuleb ju kiirelt ära korjata, enne kui kõik maha kukuvad. Miks me seda nädalavahetusel ei teinud, ah? Ilm oli siis ideaalne, nüüd ainult sajab.

Aga pühapäev oli tõesti ideaalne. Kui Tage mahlapressi ära tõi, jäi ta oma plikaga meile natukeseks külla. Lapsed mängisid üsna rõõmsalt omaette, nii et meie saime kohvi juua ja jutustada. Ja hiljem jäätisekokteili teha.

Täna on mul mingi silmajama. Hommikul üks lääts kohutavalt torkis, silm oli tulipunane… Läätsevedelikku ega -topsi mul ju kodus pole, panin siis läätse ajutiselt teelusikasse füsioloogilise lahuse sisse, kuniks Abikaasa mulle apteegist vajaliku kraami tõi. Siis sain teise läätse ka silmast välja võtta ja olen terve päeva prillidega olnud. Hommikupoole ei saanud ma õieti silmi lahtigi hoida (ja kinni oli peaaegu sama halb), ei kannatanud üldse valgust, päeva jooksul läks asi paremaks. Arvutis olen minimaalselt istunud, aga ma ikka päris ilma ei oska :D

Silmapõletikuga igatahes tegu pole, puudub sellele iseloomulik silmast erituv läga. Suurest tundlikkusest jooksevad silmad küll aeg-ajalt vett, aga see on teine asi.

No loodame, et homseks on korras, ööuni mõjub sellistele asjadele alati hästi.

  2 Responses to “Ah et mahl või?”

  1. Aga kas teil purke ei ole? Mõtlen, et vanainimesed ju ikka hoiavad taolisi asju alles, kas see teie memmeke ei varunud? Meil läheb mahl kolmeliitristesse purkidesse, kuumutan enne potis keemiseni, valan purki ja siis kaanetan. Meil viieliikmeline pere, kolmeliitrine purk juuakse päevaga tühjaks, kusjuures lahjendan veel veega, et jaguks rohkem :)
    Kui aga tahad ikka pudelisse panna, siis minu ema on sulatanud vanu küünlajuppe ja siis mahalapudelid korkepidi selle parafiini sisse kastnud. Hangub ju kohe ära ja on täiesti õhukindel. Väga hästi säilivad.

  2. Vot kolmeliitriseid purke meil pole jah ja iseenesest mulle hullult meeldib, kui mahl on pudelis, seda on sealt nii mõnus kallata.

    Kusjuures kaanetaja on meil olemas, see on memme pärandus, nädalavahetusel panipaika koristades jäi just näppu. Võib-olla peaks tõesti kuskilt purke ja kaasi skoorima ja hoopis sedaviisi…

    Mõttekoht.

    Aga mulle isiklikult tundub toidukile kasutamine lihtsam, kui hakata küünlavaha sulatama. Ehkki ega see ka tõesti raske pole. Mh. Ei tea :D

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.