Peab vist fotokajahile minema

Pillasin fotoka pärast õunamahlapurkide pildistamist õnnetult maha, obje oli ka veel väljas. Kummalisel kombel ei paista tal muud viga olevat, kui et küljest tuli ära see julla, mis hoiab akut fotokas sees. No aku käib välja nii, et vajutad peale, tuleb välja, vajutad peale, läheb tagasi. Ja see pisike julla, mis vajutamise peale liikus, seda enam pole.

Mul on juba mitu aastat nagunii sellega probleem olnud, et aku ei saa ühendust, aku ja selle kaane vahel, mis aku ja mälukaardi pesa kattis, oli kogu aeg paberitükk. Suht tüütu süsteem – ja nüüd, kus see akut kinni hoidev julla kah kadunud on, on veel raskem fotokale pilti ette saada.

Muidu võiks ju kinni teipida vms, aga sealtsamast august käib kaart välja, ma ei saa muidu pilte kätte, kaabel on ammu kadunud (Casio oma on väga spetsiifilise otsaga), mälukaarti arvutisse panna on palju mugavam ka.

Ühesõnaga… Tuleks kas fotokas parandusse viia või uus osta. Parandust Pärnus polevatki ja ma nagunii ei elaks mitut nädalat ilma fotokata üle. Ma armastasin oma punast nunnut, aga on vist aeg tal minna lasta… Viis aastat on ta mind ustavalt teeninud, teinud tuhandeid pilte. Loodan, et leian talle väärilise järglase. Kui uus olemas, siis võin lasta ehk vana ka millalgi korda teha, kui see peaks võimalik olema – Plika võib siis sellega pildistada vms. Aga ega ma ei tea ka, kas parandamine on üldse võimalik. Ta logiseb mõnest teisest kohast ka. No kõvasti vatti saanud 🙂

Igatahes läksin täna oma kunagise töökoha kodulehele kaameraid piiluma. Online klienditoe linki nähes otsustasin konsulteerida otse FB-s, tegu oli mu kunagise kolleegiga, kes sõbralistis olemas ja töötab ikka veel seal. Nojah, lõpetuseks jõudsin järeldusele, et põrsast ikka kotis ei osta, pean tulema Tallinnasse näppima ja proovima, oma silm on kuningas. Lepp on ülehomme tööl, lähengi siis kenasti oma vanasse poodi, nostalgiline saab see olema 😛

Nagunii oli mul plaanis Tallinnasse talvesaabaste jahile minna, mõtlesin küll alles novembris, aga olgu siis ülehomme. Gea just kirjutas, et ostis, järelikult on juba poodides valikut kah.

Saab olema kiire ostureis – hommikul 9.15 bussiga Tallinnasse, 18 bussiga tagasi. Fotoka ja saapad saan selle ajaga vast kätte, Pips lubas minuga natuke hängida ka.

Pöidlad pihku, et ma leiaks omale uue nunnu! Ilma fotokata olen ma täiesti poolik…

2 thoughts on “Peab vist fotokajahile minema”

  1. Talvesaapad? SOOJA voodriga päris talve lume saapad? Oktoobri keskel? Kõik ära ostetud? No kuule…

    41-42 on vaja. Sellepärast nii varakult jahile minna tahtsingi, et suurte numbrite valikut on vaid alguses. Kui eelmisel talvel müüjatelt küsisin, millal oleks õige aeg, siis nad arvasid, et novembri alguses.

    No tegelt ka, ei saa ju olla, et oktoobri keskel kõik talvesaapad ära ostetud on 😀

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top