Oct 202011
 

Mu vanal truul Casiol oli algusest peale sätitud piltide külgede suhe 2:3 peale – no teadagi, ikka sellepärast, et fail oleks valmis 10×15 foto printimiseks ilma igasuguste lõikamisteta. Mulle pole mingi probleem pilte ise parajaks lõigata, nagunii tegin seda pidevalt, sest tausta jäi liialt, samas oli ka mitmeid kordi, kus ei tahtnud ülevalt ja alt äärest midagi ära naksata, siis oleks jäänud tavaliste 3:4 külgede suhtega digipildid valgete äärtega, mis mulle ei meeldinud.

No igatahes, nüüd ma sain uue fotoka, millel praegu on vaikimisi 3:4 ja mõtlen, kas peaks selle 2:3 peale muutma või mitte. Ühest küljest pole nagu oluline, ma ei tee enam pilte albumisse, edaspidi on plaan täielikult fotoraamatute peale üle minna (praegu läheb kogu aur blogi kolimise peale, aga kui sellega ükskord ühel pool, siis vast hakkangi õhtuti fotoraamatute kallal nokitsema). Seal võib pilte ükskõik mis mõõtu lõigata – just nii, nagu mulle kõige rohkem meeldib.

Samas kui tahaks mõnd pilti arvuti taustaks panna, siis oleks 2:3 suhe parem, arvuti ekraan on niigi veel piklikum. Kui tahaks pilti raami panna, siis 10×15 ja A4 oleks 2:3, 15×20 ja A3 seevastu 3:4.

Üldiselt on see pseudoprobleem, ma tean. Sest alati saab ju ise sobivaks lõigata. Aga mulle meeldib selliste asjade üle mõtiskleda. Mõtlen, et 2:3 vist oleks ikka mõistlikum valik – no selle mõttega, et kui vaja ääri ära lõigata, siis reeglina on lihtsam ikka pikemat külge väheke lühemaks kärpida, sel puhul on suurem tõenäosus, et midagi olulist kaduma ei lähe, pead poolikuks ei jää jne.

Näed, kirjutasin postituse ära ja otsustasingi – lähen muudan kohe 2:3 peale :P

Ühtlasi tuli meelde, et unustasin lisaaku osta, see on minu meelest asendamatu – kui üks saab tühjaks, on teine kohe võtta. Ma ei viitsinud isegi vaatama minna, palju Eestis maksavad, võtsin eBay ette, sortisin hinna järgi, vaatasin välja, et kõige suurema mahuga on 1400 mAh (kõige väiksem oli 760) ja tellisin ära. £2.49/€2.97 :) Nüüd vaatasin huvi pärast oma poest kah, seal oleks asendusaku olnud €24.99. No täitsa kahju on inimestest, kes pole avastanud eBay võlusid ja kõike Eestist ostes ränka hinda maksavad :P

  One Response to “2:3 või 3:4?”

  1. Ei hakka pikemalt lahkama, aga soovitan soojalt 3:2 küljesuhte jätta.

    Head,
    Timo

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.