Elektrikütte “rõõmud”

Meil on nüüd umbes kuu aega olnud lastetoas 2500W õliradikas, pole seda küll täisvõimsusel kasutanud – seal on kaks nuppu, millest üks 1000W, teine 1500W, kui mõlemad sisse lülitatud, siis kokku 2500W. Meile on siiani 1000W nupust piisanud, ilmad ju veel soojad.

Päevasel ajal on radikas pool ajast väljas, öösel sees. Päeval lihtsalt kütame pliiti, selle soojus ulatub ikka lastetuppa ka. Öösel seevastu läheks ilma radikata väga külmaks.

Sain just elektriarve kätte, senise ~200kWh ja ~€20 asemel on nüüd 500kWh ja €50. Ja see oli kõigest oktoober!

Ütleme nii, et ma ei oota talve 😀

Mõtlen, et peaks vist paketi ära vahetama – kuna radikas töötab öösel rohkem kui päeval, kuluks öine soodsam hind ilmselt ära. Üritasin Eesti Energia kodulehel mingit kalkulaatorit kasutada – kui öine energiatarbimine oleks 40%, oleks hind pakettidel üsna sama, aga 50% juures on öine juba soodsam.

nii et lähen vist iseteenindusse kodu1 kodu2 vastu vahetama. ja hakkan pesupesemist nädalavahetusele sättima 😛

5 thoughts on “Elektrikütte “rõõmud””

 1. Me uurisime seda kunagi – täpselt samal põhjusel, et talvel suure külmaga oli ka õliradikas sooja andmas. Siis ütlesid Eesti Energia mehed, et see ei tasu ära kui just VÄGA suurt öist tarbimist pole. Lisaks peab siis panema kella elekriarvestile külge ja see maksab omajagu.

 2. Vat miks ma elektriga kütta ei taha 😀 Natuke liiga kallis lõbu 😛
  Meil kuus elekter umbes 60-80€. Ja kui kütaks veel radikaga, siis me jääks nälga vist 😀

 3. No meil on õliradikas selles toas põhikütteks, sest ahi pole töökorras, köögist tulev pliidisoojus on lisaküte.

  Mina arvasin, et kui voolumõõtjal on kaks erinevat numbrinäitu – üks päevane ja teine öine (see viimane on meil lihtsalt nullis), siis sellest piisabki… Mingit kella ka veel lisaks vaja???

  Ma siis ikka helistan kliendiinfosse ja uurin, mis nemad arvavad.

 4. Jah, no kui mul on valik, kas lapsed magavad meiega ühes toas ja elutuba on konstantselt nende mänguasju täis või maksan paar aastat igakuiselt ühe toa elektrikütte eest, siis minu jaoks on viimane variant tunduvalt inimlikum…

 5. Nojah, sest arvesti ju ise ei tee ööl ja päeval vahet. Vähemalt nii sain minda energia-meeste jutust aru. Aga kui uurid, eks kirjuta blogisse siis ka tulemusest 😉

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top