Nov 042011
 

Kirjutasin nädal tagasi sarjasõltlase raskest elust. Mul on juba tükk aega igasuguseid mõtteid seoses sarjadega, mõtlesin need lõpuks kirja panna. Hoiatan, et järgnev tekst võib sisaldada spoilereid, nii et kui pole minu mainitud sarjade kõige uuemaid osi vaadanud ja ei soovi teada saada, mis toimuma hakkab, on targem lugemata jätta.

Lõpetasin just Top Modeli viimase osa vaatamise. Üldiselt all stars seasoni kontseptsioon mulle ei meeldi – tundub, nagu nad üritaks iga hinna eest midagi supererilist välja imeda. Aga mitu osalejat, kes mulle eelmistes hooaegades üldse ei meeldinud, on nüüd väga lahedad – Lisa ja Alexandria näiteks. No ja Allison oli mu suur lemmik. Ja Shannon meeldis esimeses hooajas hullult, nii et nüüd on väga huvitav jälgida – meeldib vähem, aga endiselt, vahel küll pingutab oma vagadusega veidi üle. No näiteks siis, kui keeldus jalga panemast valgeid pesupükse, aga ujumisriiete alumine osa oli okei – mis siis, et viimased olid napima lõikega. Isis ja Kayla meeldisid vanasti üsna hästi, nüüd ei jätnud üldse nii sügavat muljet – mitte et ei oleks meeldinud, lihtsalt suvalised. Laurat ei mäleta ma üldse, aga praegu meeldib väga. Kõik emotsionaalsed mustad on mu mälus ammu sassis ja nendest, kes tagasi toodi, ei meeldinud suuremat keegi. No ja ülejäänud, keda ma veel ei nimetanud, järelikult ma neid minevikust ei mäleta ja ei jätnud mingit muljet ka :D

Aga see osa, mida just vaatasin, oli esimene, mida üle pika aja tõeliselt nautisin. Tehti muusikavideot, polnud ühtki idiootset challenge‘it ega hullumeelset pildistamist, sellegipoolest oli põnev ja ootamatute pööretega – alguses pealtnäha kõige kehvemas seisus osaleja sai parima tulemuse.

Need kohad, kus kohtunikud lõpus omavahel arutavad, keda välja saata, kerin ma alati edasi, sest ma lihtsalt ei viitsi seda kuulata. Täna panin enda loogika järgi kõik seitse pingeritta ja eksisin ainult ühega, kes oli veidi eespool, kui oleks eeldanud. Kõik ülejäänud läksid täppi – kuusteist eelnevat hooaega on teinud eksperdiks :P Ootan huviga edasisi arenguid! Järelejäänutest mul kindlat lemmikut polegi – Dominique ja Angelea ei meeldi, ülejäänud on okei. Allisonile ja Lisale hoian vist tibake rohkem pöialt kui Laurale ja Shannonile.

House‘i uue hooaja suhtes on vastakad tunded. Ma saan aru, et aeg-ajalt on vaja uusi ja ootamatuid pöördeid sisse tuua, aga ma alati vihastan, kui nad midagi täitsa pea peale keeravad. No näiteks siis, kui ta vaimuhaiglasse pandi ja hiljem Vicodinist võõrutati. Ja siis, kui ta uut tiimi valis, millele igavene hunnik osi kulutati – oli naljakas küll, aga liiga erinev sellest tavalisest mõnusast House’ist, millega harjunud olin. Too Amber (oli vist), kellega Wilson sebis, kogu tema tegelaskuju areng (ja lõpp) ei meeldinud üldse. See, kui tuli täies mahus uus tiim, ei meeldinud üldse. Alles siis, kui üks ennast ära tappis ja vanad tagasi tulid, jäin jälle sarjaga rahule – vanad head olid tagasi ning järelejäänud uued Thirteen ja Taub olid selleks ajaks piisavalt omaks saanud.

Cuddyga sebimine oli nii minu kui ilmselt enamike teiste naissoost fännide rõõm ja oi, kuidas ma vihastasin eelmise hooaja idiootse lõpu peale. No ja muidugi, lahendus oli nii ärritavalt lihtne – Cuddy lihtsalt kirjutati sarjast välja. Pole Cuddyt, pole probleemi, eks! Ma olen kuri, Cuddy oli lahe.

Selle hooaja esimene osa vanglas ei meeldinud üldse (samamoodi, nagu ei meeldinud vaimuhaigla) – jälle liiga jabur ja üle pingutatud. Ja kui siis tuli välja, kes on uus boss ja House’i kabinet kuskile urkasse tehti… No ajas vihaseks. Õnneks on mõlemad uued tiimiliikmed tõsiselt lahedad, meeldivad kohe algusest peale (vastupidiselt eelmistele, kelle omaks võtmiseks läks aega). See pilusilm on nii laheda jabura olekuga – ebakindel, aga samas siiski kindel. Ja teine, kes vanglas töötas, tema on lihtsalt nii seks, et silm puhkab peal iga kord, kui ta ekraanil on. Ja kabineti sai House ka tagasi. Nii et pärast esimest osa, mis mind ilgelt närvi ajas, läksid asjad üllatavalt kiiresti üllatavalt mõnusaks. Ootan rõõmuga järgmiseid.

Gossip Girl jätkab tuntud headuses – see on alati NII põnev! Nad toovad igal hooajal sisse kohutavalt palju ootamatusi ja siis peab ise arvama, mis kurat nüüd edasi saab, kuidas kõik nood inimesed üksteisega seotud on. Väga põnev! Praeguseks on juba piisavalt intriige üleval, saab olema huvitav ja ühtviisi piinarikas jälgida nende lahenemist – esimesed neli hooaega vaatasime ära järjest, nüüd on vaid üks osa nädalas. Kõige intrigeerivam on muidugi Blairi teema – mis nad seekord välja mõtlevad. Ma ei usu elu seeski, et ta printsiga abiellub või sünnitab – mina pakuks, et see on Chucki laps ja sarja olemusega sobiks tunduvalt paremini kokku, kui rasedus katkeks. No eks näis… Igatahes olen 100% kindel, et printsiga nad kokku ei jää.

Dexteri esimesed hooajad olid täiesti vaimustavad, aga mida edasi ja mida perekondlikumaks asi läks, seda vähem teravmeelsemaks muutus ka sari. Rita saatus oli täiesti õõvastav ja ma ei suutnud ette kujutada, mida nad siis NÜÜD peale hakkavad… Vastus oli muidugi üllatavalt lihtne – saadame Rita lapsed vanavanematega elama, üks titt, kelle eest hoolitseda, no selle kirjutab juba palju lihtsamalt sarja sisse. Tähendab, see kõik on vaid mu teooria, olen näinud eelmisest hooajast vaid kaht esimest osa. Aga ARVAN, et ega need lapsed tagasi ei tule. Titele lapsehoidja ja Dexter saabki rahus oma tumedaid tegusid edasi teha. Ehk läheb paremaks :P

Kes on minust rohkem vaadanud, palun ärge hakake mu teooriaid kinnitama või ümber lükkama, las jääda üllatusmoment – mulle meeldib vaadata nii, et ma midagi ette ei tea.

Lõpetasime eile õhtul Weedsi kuuenda hooaja ja vaatasime seitsmenda esimese osa ka ära. Weedsiga on absoluutselt igal hooajal tunne, et asi ei saa enam jaburamaks minna, no KUIDAS ta nüüd SELLEST jamast välja tuleb. Aga näe, tuleb! Ja ka kuuenda hooaja lõpp, mis paistis täiesti uskumatu ja raskesti lahendatav, sai üsna kenasti ja loogiliselt purki pandud. Seitsmenda hooaja esimene osa andis vastuse ka sellele, mis sai lapsest – see oli minu suurim valupunkt, ma ju ei kannata enam üldse vaadata, kuidas lapsed kannatavad, Dexteris oli ikka päris õõvastav, kui Rita ära tapeti, Weedsis muretsesin ka pidevalt nagu lollike, mis titest nüüd saab ja kes teda hoiab, kui Nancy vangis on. Õnneks lahenes asi inimlikult – eks näis, mis edasi saab. Tollest esimesest osast tundub, et jääb õe juurde elama, mis jällegi sarja olemusega hästi kokku sobiks.

Kodutundest vaatasin viimati ära selle osa, kus emalt lapsed ära võeti ja Kodutunne nad tagasi saada aitas. Oli tõesti väga põnev ja emotsionaalne, kohati raske vaadata. Kaks osa on veel netis üleval, mida pole vaadata jõudnud.

Niisiis nädala skoor oli peale tavaliste sarjade veel hooaeg Weedsi, päris hea tulemus. Arvan, et lisaks jooksvatele sarjadele vaatame kõigepealt ära Weedsi viimase hooaja, siis Dexteri sinnani, kus see praegu on ja eks siis ole näha, kas viitsime Eureka ette võtta või vaatame vahelduseks My Familyt. Esimene tundub loogilisem – kõigest üks hooaeg, siis oleks jälle joonel, teine on aga tunduvalt ahvatlevam. Samas – kui tahaks mõnd uut sarja juurde võtta, siis ma pole nõus tegema seda enne, kui kõik sarjad, mis vahepeal “ära” vaadatud olid, saaks jälle joonele, seega Eureka PEAB olema vaadatud. Aga My Family, mida on nagunii veel tervelt kuus hooaega, seda võib ju uue asjaga paralleelselt ka vaadata :P

Kui keegi minuga samu sarju vaatab, rääkige – kuidas teie tunded on? Aga paluks siis nii, et ei Dexteri ega Weedsi spoilereid kommentaaridesse ei kirjuta, eks!

Hah, mind siiralt huvitab, kes kogu selle jutu päriselt läbi lugeda viitsis.

  4 Responses to “Sarjarant”

  1. Mina viitsisin küll lõpuni lugeda :P
    Juba ainuüksi sellepärast, et ma olen ise ka suur seriaalifänn ;)
    Vaatan true blood’i, how i met your mother’it, grey anatomy, hung’i, walking dead’i, vampire diaries’i, united states of tara’t. Ootan koguaeg millal neil sarjadel uued osad välja tulevad, et saaksin nad endale kohe arvutisse tõmmata. Tavaliselt läheb uue osa netti ilmumiseks 6 päeva aega. Mõtlesin, et tahaks Felicityt ka uuesti vaadata, olen juba kolm hooaega endale arvutisse jõudnud tõmmanud, nii et sarju jätkub ja põnevust samuti :P

  2. ma ei saanud midagi lugeda, sest peaaegu kõik sisaldas spoilereid :) ja ma olen ka seriaalihaige. hetkel tõmban kõige uuemat grey anatoomia ja vampire diaries osa. desperate housewives on ka külge jäänud, mida iga nädal vaatan ja how i met your mother on meil iga nädalane vaatamine koos Aimariga :)

  3. huvitav, miks keegi white collarit ei vaata, see poiss on seal ka täielik silmarõõm!

  4. Mulle üks blogilugeja saatis just meili oma lemmikutest ja soovitas seda, ma piilusin IMDB-s ja see on nüüd tulevaste vaatamist vajavate sarjade nimekirjas :P

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.