Nov 142011
 

Ärge muretsege, ei hakka kiusama, jätan readerisse terved postitused alles. Mis mobiililt loetavusse puutub, siis seda testime jooksvalt, kui uus blogi on üleval.

AGA.

Ma ei osanud kunagi varem sellele mõelda, sest mul on alati kiire ühendus olnud ja blogi laadimisega pole probleeme. Ja keegi pole midagi kurtnud ka. Aga mingi aeg tagasi tuli üks tuttav jutuga, et esilehel võiks vähem postitusi olla, sest kui ta üritab Photoshopis piltide konvertimise kõrvalt mu blogi lugeda, siis jookseb arvuti kokku. Kusjuures siis me veel seal vaidlesime, et mille süü see ikka on, aga ma tõmbasin esilehelt nii palju vähemaks, et varasema seitsme päeva asemel jäi sinna viimased kümme postitust. Nii on praegu ka.

Viimastest kommentaaridest tuli jälle välja see laadimise probleem ja ma tahaks asja kuidagi paremaks teha. No üks variant oleks lihtsalt esilehele ilmuvate postituste arvu veel vähendada, viie peale vms. Aga vahel juhtub ikka nii, et panen ühte postitusse hirmpalju fotosid – viimati oli Plika sünnipäevast päris palju, kunagi on mul reisipostituses isegi üle 100 foto olnud. No ja mul on tihti nii, et ei jõua jooksvalt fotosid üles panna ja kui lõpuks fotomajandusega tegelema satun, panen terve hunniku korraga.

On selline võimalus, kus rohkete piltidega postituse puhul saan käsitsi määrata nii, et esilehel näitab ainult postituse algust ja selleks, et ülejäänut näha, tuleb panna read more. Lahendaks aeglase laadimise mure, aga samas ei meeldiks ilmselt nendele, kes ähvardasid mu blogi lugemise ära lõpetada, kui postitused täies mahus readerisse ei tule.

Mitte et ma nüüd kohutavalt kellegi ähvardusi kardaks, aga tahaks leida mingit mõistlikku lahendust, et kõigil võimalikult hea oleks.

Ma ei tea, kui paljudel üldse laadimisprobleeme on. Usun, et neid lugejaid, kes käivad otse blogi lehel lugemas, on tunduvalt rohkem kui neid, kes loevad readerist. Nii et nende suhtes oleks inimlikum siis see read more variant. Kui ma seda liiga tihti ei kasuta, siis ehk ei pahanda readeri kasutajad ka? Mis piltide arvust alates sel teie arust üldse mõtet oleks?

Või kas peaks ehk ikkagi selle read more variandi jätma eriti harvadeks puhkudes saja pildiga postitustele ja 10-20 pildiga ikka täit sisu näitama? Ja lihtsalt blogi esilehel oleks ainult viis kõige uuemat postitust?

Ega ma ju muidu ei tea, mida teha, kui te mulle ei räägi, mis mureks on :P

Kusjuures tuli just meelde – MrsB-l on nii, et readerisse jooksevad terved postitused, aga blogi lehel on kõigist ainult algus. Nii et see oleks vist ka variant (ma küll ei tea hetkel, kuidas nii teha, aga kindlasti on seadetes kuskil mingid valikud).

Samas on minu meelest see ka jube tüütu, kui blogi otse lugedes peaks IGA postituse lugemiseks sellel klikkima. Ideaalne oleks nii, et readerisse tuleks alati kõik postitused tervenisti, aga blogi lehel oleks need osad rohkepildilised read more variandiga. Aga nii vist küll ei saa :)

  3 Responses to “Blogimajanduse teemal jätkates”

  1. Kuidas ei saa, ikka saab. Ise ju paned selle "read more" käsitsi paika iga postitusega lihtsalt (tööriistaribalt).

  2. Jah, ja siis tuleb seesama postitus ka readerisse read more nupuga. Aga tahaks nii, et sinna tuleks seesama postitus täies mahus.

  3. Mul on readeri setting selline, et tuleks kogu tekst. Minu "research" naitab, et see ajab inimesed narvi kui readeris ainult paar lauset on…

    Blogis on mul jah ainult iga jutu algused, sest selline on mul see theme ja niimoodi mulle meeldib :) Keegi ei ole veel kurtnud.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.