Nov 252011
 

Soovi ainult ja sulle antakse. Kaks päeva pärast seda, kui kirjutasin, et Plika võiks lasteaias käia, helistatigi kodulähedasest aiast ja öeldi, et koht vabanes, tooge kohale :)

Täna käisime rühmaga tutvumas. Sõimerühm, aga enamik on üsna Plika vanused, järgmisest sügisest lähevad koos aiarühma. Poole aasta pealt tulemise eelis on see, et kõik on juba harjunud ja rõõmsad (enamik neist nagunii juba teist aastat lasteaias, nö vanad kalad), Plikal ka kergem kohaneda, kui näeb, et teised on rahul. Kasvataja ja söögitädi (jajah, õpetaja ja abi, nii vist on korrektne?) olid armsad, lapsed toredad, ruumid kenad, ja kui palju mänguasju!

Põhimõtteliselt mina lihtsalt rääkisin kasvatajaga juttu või passisin nurgas ja vaatasin kaugemalt, kuidas Plika tegutseb. Koju minemiseks pidin teda mõnda aega veenma :D

Esmaspäevast siis “päriselt”. Reede hommikuks on meil teised plaanid, siis ei jõua, aga neli päeva saab jutti käia. Magama järgmisel nädalal küll veel ilmselt ei jäta (kui Plika just ise soovi ei avalda), aga usun, et võin hakata esmaspäeval juba “poes” käima. Põnev igatahes! Mul ilmselt sama palju kui Plikal.

  4 Responses to “Plika läheb lasteaeda!”

  1. Lapse kasvatajad on tema vanemad, lasteaias ja koolis on õpetajad. Kasvatus peab ikka kodust kaasa antud olema, lasteaias ja koolis saab seda praktikas kasutada ja edasi arendada. Nii et kõik vanemad – palun kasvatage oma lapsi ja õpetage neile elementaarseid kombeid ja viisakusreegleid. Aitäh!

  2. No tere hommikust :D Ma pean lihtsalt ümber harjuma, sest minu ajal olid kasvatajad ja õpetajad seostuvad minu jaoks ikkagi kooliga. Mis ei tähenda, et ma oma last ise ei kasvata või talle kombeid ei õpeta, eks.

  3. ma ka nii hädas nende õpetajatega seal lasteaias. no ei paindu minu keel neid nii nimetama
    Aga teile palju õnne lasteaiakoha puhul :)

  4. Minu plika rühmas on asi paika pandud nii, et lapsed kutsuvad õpetajaid tädideks (tädi Liili ja tädi Marju jne). Ise räägin pooleks vanast harjumusest 'kasvataja' ja 'õpetaja'. Plika võtab seda kõike väga rahulikult.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.