Peaaegu serviis!

Kõik sai alguse nondest parempoolsetest lattetassidest, mis Merlis mulle kaks ja pool aastat tagasi sünnipäevaks kinkis. See oli armastus esimesest silmapilgust, nii et kui nüüd sel suvel Riia mnt kaubamaja kodukaupade poest sarnased praetaldrikud leidsin, olin rõõmust rõngas ja ostsin kohe kuus tükki.

Eile käisin jälle seal poes (täiesti teisel eesmärgil) ja avastasin, et nüüd on neil ka samasugused triibulised kausid, just sellises mõnusalt parajas suuruses, millest olen ikka puudust tundnud – meil on kodus väiksemaid ja suuremaid, aga tihti oleks hea just selline vahepealne.

Veel natuke ringi vaadates leidsin tassid ka – täpselt sellise kujuga, nagu mulle kõige rohkem meeldib. 350 ml, nii et ka suuruse poolest täiesti okei – no meie pere ideaal on tegelikult 400-450, alla 300 koju üldse ei ostagi, ainult laste tassid on väiksemad.

Mäletan, et keskkooli ajal lehitsesin Hobby Halli kataloogi ja kujutasin ette, kuidas mul on kunagi oma kodu ja saan tellida mõne ägeda serviisi, nii et kõik nõud on ühesugused. Aastate jooksul on mu mõttemaailm üksjagu muutunud, nüüd olen täitsa seda meelt, et ongi põnevam, kui nõud on erinevad – peaasi, et oleks ilusad värvilised ja noh, sarnased grupid võiks ikka olla. Näiteks kaks sarnase kujundusega sama sarja tassi ja nii edasi. Aga vot need kollase kujundusega nõud on küll igas mõttes nii ideaalsed ja minu maitse järgi, et ostan kohe heaga rohkem. Et kui mõni peaks ka katki minema, siis pole hullu.

Meil ongi viimasel ajal päris palju nõusid katki läinud. Poiss on sellele tublisti kaasa aidanud 😀 Mul oli kolm eri värvi kassiga taldrikut, milleks nüüdseks on alles vaid üks. Lastel on neli komplekti, mis koosnesid algselt tavalisest ja supitaldrikust ning tassist, nüüdseks on igast komplektist mõni nõu katki läinud. Üks ilus komplekt ootab veel kapis, eks võtame kunagi kasutusse, kui nad veel midagi ära lõhuvad. Tavalisi tasse on ka mitmeid katki läinud – õnneks selliseid, millest mul kõige vähem kahju on. Ongi hea, sai kappi ruumi juurde ja seda ruumi saab nüüd ägedamate tassidega täita.

Naljatasin poes, et paluks nüüd veel alustasse ja supitaldrikuid, siis ongi terve serviis koos. Tasse tahaks tegelikult juurde osta, seal ainult kaks oli… Küllap millalgi saan, kui nad jälle tellivad.

Nõud on mu nõrkus 😛

2 thoughts on “Peaaegu serviis!”

  1. Pingback: Mõni pood võib pankrotti viia » Tikri Päevaraamat

  2. Pingback: Maximast, kassidest ja tassidest – Tikri Päevaraamat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top