Dec 262011
 

Ma olen alati olnud seda meelt, et telefon olgu helistamiseks ja arvuti interneeduse jaoks. Nüüd aga olen jõudnud seisu, kus olemasolev telefon hakkab otsi andma ja tekitab mulle järjest rohkem probleeme, ma olen vahel pool ajast levist väljas, mis on sutsu tüütu. “Tavaliste” telefonide arv on aga poodidest täiesti olematuks kahanenud, nende valik on nigel ja kole.

Nii ma siis mõtlesin, et ehk oleks aeg oma vastumeelsusest puutetundlike ekraanide vastu üle saada ja nutitelefon ära proovida. Nojaa, mõte mõtteks, aga sellega kaasnevad ju igatsugu probleemid. Esiteks ei tea ma nutitelefonidest MITTE MIDAGI, ainult seda, et tahan kindlalt Androidi ja naisena saaks plusspunkte hea välimus. Muust ei oska midagi arvata, nagunii tuleb otsast peale õppima hakata.

Üks põhjus, miks seni nutitelefone vältinud olen, on ka see, et ma kardan metsikult endale internetiga “kogemata” meeletu arve tekitada – mis siis, et peaks olema võimalik igasugu limiidid peale panna, et kodus kasutaks nagunii kodu wifit jne. Ma siin just rõõmustasin, et sain Elisas uue ja odava paketi, aga kui natuke netti ka tahta, siis peab ju paketti vahetama. Ja mille vastu, seda kah ei tea. Ei oska aimata, KUI palju mul seda netti reaalselt vaja läheb – kuni veel kodune olen, seni väga vähe, aga sealt edasi? Enamasti, usun, on ikka saadaval mõni tasuta wifi, siis ei peaks mobiili enda oma kasutama. No aga vahel kindlasti tuleks kindlasti kasuks…

Teiseks tahan ma sellegipoolest võimalikult vähe maksta – no ma saan aru, et päris sama odava raha eest mobiilset netti tasuta kauba peale ei saa, aga… Praegu on mul võrgusisesed kõned tasuta, mujale 4 senti minut, miinimumarve €6.33, eur-paar läheb see tavaliselt üle. Elisa nutikas 5, saan aru, annab küll kena piiramatu neti, aga kõik muu lisandub siis veel sellele viiele eurile ja võrgusisestest kõnedest võin suu puhtaks pühkida. Aga ma tahan ju ema ja Tagega lobiseda, see on eluliselt oluline! Abikaasa on nagunii teises võrgus, temaga rääkimise eest maksan nii ehk nii. Ma siin konsulteerisin natuke Dakiga, kes on nutitelefonidest aeg-ajalt bloginud, ta ütles, et Elisas on mõnel paketil sõbranumbrid ka, millele siis ikka tasuta kõned. See sobiks küll, aga ma ei lugenud kuskilt välja, et nutikas 5 paketis need oleks.

Äh, ja ma EI KAVATSEGI maksta 20 euri kuus, asi pole seda väärt. Nii et ma nüüd ei teagi.

Nojah, ja nagu mainitud, siis telefoni välja valimine on nagu hiina keel. Välimuselt meeldib mulle himsasti see, aga Bada ei tule kõne allagi, ülejäänud lähevad välimuselt vist üsna ühte auku. Kuna eriti palju maksta ei viitsi (no näiteks Galaxy S II kiidetakse muidu väga, aga €500 on nagu tiba kallis), mõtlesin, et võtaks ehk alustuseks lihtsalt mingi eriti soodsa variandi ja eks siis ole näha, mis ma sellest arvan… No eestikeelne Android kõlab muidugi nii halvasti, et see jääb ka ära, tuleb silmas pidada, et ikka ingliskeelse saaks.

Ah, ma ei tea. Mõtlesin, et läheks järsku Elisasse ja laseks endale midagi pähe määrida. KUI piisavalt hea pakkumine tehakse. Samas tahaks ju pakutavaid variante ikka ise ka googeldada ja arvustusi lugeda, mulle ei meeldi põrsast kotis osta.

Ühesõnaga tuleb seda mõtet veel seedida. Aga kui keegi tahab midagi tarka öelda, siis kuulan huviga teiste kogemusi.

  9 Responses to “Peab vist kah nutikaks hakkama”

 1. tead, neti pärast ära muretse. meil on 500 MB internetiga pakett ja meili + suhtlusprogrammide + väikese surfamise jaoks piisab täiesti.
  kui on kahtlus, et netti võib palju minna, siis tasub nt kodus telefoni nett välja lülitada. milleks see, kui kodus on ka arvuti, eks?
  ja wifivõrkudest… pidevalt wifi võrke otsides läheb aku kiiremini tühjalt. ma ka alguses jebisin nendega, aga tegelikult kui just juutuubist videoid vaadata ei taha, pole mõtet, neid MBsid ei kulu nii palju.

  mul on see, PUNANE. Digi testi võitja ja samas piisavalt odav, et ei põeks eriti, kui katki läheb / kaob vmt. eestikeelset androidi pelgama ei pea, ausalt!

 2. mul on sony ericsson xperia mini pro, jube rahul olen – pisike, nutikas ja minu meelest väga seksikas ka. jah, kui sellega rohkem netis olla, siis võiks ju tsipa suurem ekraan olla, aga ma olen siiski naine ja välimus loeb (pluss ma tahtsin androidi ja qwerty klavituuri, mis ei oleks puutetundlik versioon ekraanil) :)

  küsi elisast järgi, mina võtsin oma telefoni paketile lihtsalt data paketi juurde – piiramatu internet 6 euro eest kuus. äkki saad ka oma paketile lisaks ilma et peaksid paketti muutma.

 3. Kodune olles ei peaks internetti nii palju minema jah. Mina saan siin Vodafonega 1GB netti kuus ja korduvalt on see enne kuu lõppu otsa saanud, sest ma tihti bussis ja tööl netis blogisid loen jms. IPhone 4 on hetkel. Aprillikuus on upgrade aeg ja tahaks ikka iPhone juurde jääda, kuid Vodafonei maksimum internet on nüüd vaid 500MB :(
  Tunnistan, et iPhone ja selle pakett on küll üsna kallid (£36 kuus), aga ma kasutan oma telefoni VÄGA tihti (ühe tunni jooksul mitu korda), seetõttu minu jaoks on hind üsna õigustatud.
  Teaks Eesti hindadest ja pakkumistest rohkem, siis kindlasti jagaks ma asjalikku arvamust ka…

 4. võta kindlasti wifiga, kodus on oma wifiga nii hea vahepeal netis käia! suts meile vaadata või fb, mis iganes pähe tuleb, kui päris arvutit ei saa lahti teha. muidugi, mul on praegu veel vaja mõni hetk päevas paigal olla last söötes, siis läpakat kuhugi ei pane, seetõttu mugavam. sul peaks see wifi ka koduaeda levima, eks? suvel liivakasti äärel on hea surfata ;)

 5. Eh, mulle jõudis alles nüüd kohale, et tõepoolest see Mint mobiilile ongi ju selleks, et ma saaks oma PRAEGUSELE paketile, millega ma väga rahul olen, lihtsalt piiramatu neti lisaks. Ühesõnaga see tuleks täitsa kõne alla.

  Aga kas on mõni nutitelefon, mis POLE wifiga? Et seda tuleb ekstra vaadata?? Et on mõni, millega saab ainult mobiilinetti kasutada, aga wifit mitte?

  Kusjuures mitmed inimesed on öelnud, et neil tegelikult ei kulu kuus netile üldse väga palju. Ma pole ainult suutnud välja peilida, millised andmeside hinnad siis oleks, kui ma lihtsalt kasutaks mobiili pealt netti, ilma minti või muud lisaks võtmata. Ainus lisa, mida iseteenindus mulle pakub, on Mint ehk piiramatu, ei tea, kas oleks väiksema lisaraha eest võimalik saada ka mingi kindel MB arv kuus…

 6. mul on 50 MB netti Tele2ga ja ma ei kasuta seda eluski ära :D kodus olen wifiga, mujal käin korra FBs ja meile vaatamas, blogisid ei viitsi pisikese ekraaniga mobiililt lugeda ja need ei ole nii eluliselt tähtsad ka :D
  ma maksan selle eest praegu 2.45, kui oleks lihtsalt andmesidega, siis maksis vist 1 MB 1.50 või midagi sarnast, seega ikka päris kirves :?
  Telefoni ei oska soovitada.. ise mõtlen, kas leida mõni asjapulk, kes mu Samsung S5230wifi kaamera korda teeks, et saaks taas pilte ja videosid telefoniga teha (sest ma ei kanna kogu aeg fotokat kaasas, aga telefon on ikka taskus) või siis osta uus samsung. kõige odavam android oli vist samsung galaxy gio, mis mulle välimuselt meeldis

 7. Mul on HTC Wildfire, mille kõige parem asi on see, et ta "teeb internetti", kui vaja peaks olema. Ses mõttes, et telefonist saab teha wifi hotspoti, mille taha mahub korraga kolm arvutit internetti kasutama. Aku kulub siis küll kolekiirelt samas. Aga ma ise olen väga rahul ja välimusel (punane mudel) pole mo meelest kah viga.

 8. […] üle viie aasta tagasi. Nii naljakas on lugeda oma toonaseid mõtteid ja muresid, mis kajastuvad selles ja selles postituses. Siis olid reaalselt valikus qwerty klaveriga nutikad ja äge välimus tundus […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.