Jan 172012
 

Nutitelefonide rindel on ikaldus. Valisin välja Digi testivõitja, ülimalt hea hinnaga nunnu punase LG P500. Otse loomulikult on Elisas ainult veinipunane ja hõbedane, minu lemmikpunane on vaid Tele2-s. Nende kliendihind kohe välja ostes on €99, mis oleks superluks – kõigi operaatorite SIMid sobivad jne, Abikaasa ema on klient kah, AGA sellega kaasneb 18 kuud leping (mis oleks okei, sest ema nagunii ei taha operaatorit vahetada) JA paketivahetus, aga Abikaasa ema oma 5110-le nutikat paketti kohe kindlasti ei taha. Ja KRT, jõulude ajal olla olnud võimalus ka ilma paketivahetuseta, nüüd enam mitte.

Ühesõnaga ainus variant see punane telefon saada on kas liituda Tele2-ga (hoolimata vastumeelsusest kaalusin korra, aga ei ole mõtet, seal on kehvemad paketid mu jaoks) või osta see täishinnaga, mis on €169. Elisas on kliendihind €120 ja see on veel järelmaksuga, kaks aastat €5 kuus… Ja mobiilse netiga polegi muud varianti, kui piiramatu €5 eest kuus, mingit mahupõhist värki pole.

Ühesõnaga kas ma nüüd maksan selle €169 ja edaspidi €5 suuremaid arveid? Kas on mõtet? No tegelikult, kui ma telefoni saba ja sarvedega välja ostan, ei ole neti juurde võtmine kohustuslik ja ma võin esialgu kodust wifit ka ju kasutada, mobiilineti võtta hiljem, kui liikuvamaks muutun. Või noh, ega see €5 ju miski suur raha pole… Või kas üldse peaks midagi võtma, ma panin oma vanale telefonile kummi ümber, see hoiab korpuse ilusti koos ja enam ei jupsi miski, ainult et see kumm on KOLE ja ma olin ju nii põhjaliku eeltöö teinud ja oma nunnu välja valinud ja see on ju Digi testivõitja ja nii soodne… Paraku jah, olin selle €99/120 mõttega juba ära harjunud ja €169 tundub nüüd röögatult kallis, ehkki on tegelt miskine 2600 krooni vist, mis on ju ühe nutika telefoni eest üsna nohu.

Ühesõnaga ma nüüd ei teagi. Jätaks ostmata, aga varsti kaob see mudel täiesti müügilt ja kes teab, millal siis nii hea hinna ja kvaliteedi suhtega ja NUNNU telefoni leiab. Ja mu vana telefon võib siiski iga hetk otsad anda….

Mh.

  5 Responses to “Nutikad probleemid”

 1. üldiselt ei soovita LG´d, endal KP500 ning tuttaval P500, pidevalt kiilub kinni, mõtleb kaua ja pildid tulevad kehvad. v.a kui on ilus suvine päev, siis väljas teeb pilte nagu fotokas, värvid on erksad. kuid tiba hämaramas ruumis jäävad pildid hallid, värvid tuhmid.
  kui otsustad nutitelefoni kasuks, siis minu kõrvu on palju kiidusõnu tulnud nokiate kohta :)

 2. mul on küll pisut teist sorti LG aga aku peab 3 nädalat! saate aru, 3 nädalat! viimasel nokial pidas 3 päeva, eelmisel Alcatelil ning enne seda olnud Nokial maksimum 1 nädal. Uimane on küll aga kõik tänapäeva telefonid on uimasemad kui vanad.

 3. Ma saan nüüd uhkeldada oma nutitelefoniostuga! Ma just ostsin 99€ LG, eelnevalt uurisin, et kliendihinnaks piisaks ka vaid kõnekaardi ostust (alla 2€ on). Tegelikkuses piisas vaid Tele2 kohaleminekust, ei pidanudki kõnekaarti ostma, siduvat lepingut ammugi mitte ja LG oli 99€ minu!

  Tõesti – kaamera on nõrk, aga selle raha eest ei saa paremat. Tele2 oleks mõtekas ette helistada sest neil on enamus ära ostetud! Aga muidu olen väga rahul :)

 4. Oot, misasja? Seesama LG?? Just nüüd? Ilma siduva lepinguta? Tegelikult ka? :D

 5. JAA! Kunagi ostsin kingiks telefoni ja ostu sooritades anti kaasa kõnekaart just selgitusega, et kõnekaardi soetamine muudab mu automaatselt kliendiks ja asjad saab kliendihinnaga.
  Nüüd mõtlesin, miks mitte sama skeemi kasutada :)
  Seega: Smart kõnekaardi omanikul on soodushinnaga telefonid (vt. http://www.tele2.ee/konekaart/hinnaplaanid.html). Helistasin igaks juhuks üle ja vastutulelik preili broneeris mulle LG P500 (kuskil kaugel lasnamäel oli ainumas pill järel!). Poes palusin telefoni kliendihinnaga sest ma kavatsen soetada ka Smart kõnekaardi. Poeproua müüs mulle 99 euro eest telefoni sest kõnekaarte müüakse putkades ja maximates vms. Tadaa! 6. jaanuaril 2012 toimus ost.
  (sry, et ma läbustan siin kommentaariumis)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.