Feb 062012
 

Vahetasin kogemata elektrinäidus kaks numbrit ära, mille tulemusena jaanuari arve on tegeliku €100 asemel vaid €73, järgmisel kuul saab vahe siis rõõmsalt kinni taguda. Kuna igal pool räägitakse, et terve veebruar tuleb kirvelt külm, siis otsustasime lapsed ajutiselt toast välja kolida ja elektrikütte jama ära lõpetada. Raha vaja lõppude lõpuks kokku hoida :D

Õnneks magavad nad meiega ühes toas suhteliselt normaalselt, tihemini sellepärast ei ärka, seega ei pea ise elutuppa evakueeruma.

Loodetavasti tuleb kevad kähku – ENNE, kui puud otsa saavad. Võtsime nüüd külma tulekuga eelmisest aastast ülejäänud turbabriketi kah kasutusse, tuli on enam-vähem 24/7 all – kütame puudega soojaks, siis hoiab brikett seda natuke, siis jälle puud jne. Ja ehkki tellisime puid 13 ruumi (eelmisel aastal oli memmel 8), siis Abikaasa sõnul (sest mina kuuris ei käi :D) pole neid enam eriti palju alles. No loodame, et lastetoa kinni panek aitab üldisele sooja hoidmisele veidi kaasa.

Lastetoas hoiame nüüd õunamahla ja juurikaid, mis enne seal panipaigas olid, kus praegu miinuskraadid on :P

Ahjaa, pesumasin on tuksis. Hakkasin ükspäev pesema, vesi ei tulnud välja. Arvasin, et mingi voolik või toru jääs, Abikaasa sai seal vee kuidagi välja, küttis teise poole pliiti, nii et seal soojemaks läks ja midagi tundus üles ka sulavat, pani uuesti pesema ja siis tuli kõik vesi põrandale. Tuttav torumees pakkus, et paak on lõhki külmunud, sai reedel remonditöökotta viidud – pöidlad pihku, et probleem saaks kiirelt lahendatud ja remont ei läheks üleliia kalliks.

Eelmisel talvel oli ju sama külm, pesumasin oli samas kohas ja ei mingeid probleeme, seega ei osanud sel aastal miskit karta. Vahe oli aga selles, et kui eelmisel aastal hoidsime teise poole ust kogu aeg kinni, siis nüüd on see kogu aeg lahti olnud ja seega pääses sinna kojast rohkem külma. Ise olime lollid, muud miskit. Järgmiseks talveks olgu kogu elamine soe!!!

Abikaasaga sai palju asju selgeks räägitud, tunne on praegu hea ja üldine kodune õhkkond tunduvalt rahulikum. Eks näis, mis rääkimata ununes ja kuidas edasi.

Ühesõnaga nüüd on jälle rohkem energiat edasi elada ja tegeleda aktuaalsete probleemidega. Töö rindel on potentsiaalselt huvitavaid pakkumisi nii mul kui Abikaasal, suurpuhastust tahaks jätkata, Plika saab loodetavasti varsti jälle aeda ka saata, on üle kahe nädala kodus olnud…

Tundub, et asjad on pärast pikka mõõnaperioodi lõpuks tõusuteel.

Pallides on järgmine vastik-vastik tase: 121. Motivatsioon juba langeb, aga eks pingutan edasi :P

  One Response to “Vabandame, lastetuba on külma tõttu suletud”

  1. Appi, teil on seal tõesti külm. Pai ja ehk möödub võimalikult kähku!!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.