Mar 312012
 

Ma muidugi reklaamin seda alles viimasel päeval, aga kuna tegu on laupäevaga, siis ma usun, et nii mõnigi leiab selle 1,5 tundi, et ära vaadata.

Hungry for Change – 31. märts on viimane päev, mil seda netist tasuta vaadata saab.

Ma ise pole veel lõpuni vaadanud, jätkan homme. Väga suurt osa seni vaadatust ma tegelikult juba teadsin, aga oh kui hea on neid tõdesid iga natukese aja tagant meelde tuletada, ikka kipub vanasse mugavasse šokolaadi, pizza ja muu taolise võrku tagasi vajuma.

Mahe mahedaks, see on omaette teema. Aga kui paljud ikkagi üldse teadvustavad täiel määral, et valge suhkur on sõltuvust tekitav, samamoodi nagu on seda sigaretid, alkohol, narkootikumid (filmis võrreldakse suhkrut kokaiiniga, samuti valget jahu jne)? Enamik tänapäeva valmistoidust sisaldab nii palju kasutuid kaloreid ja nii vähe toitaineid. Tekitavad korraks täiskõhutunde, kuid organism ei saa vajalikke toitained ja vitamiine, näljatunne tuleb õige kiirelt tagasi, nii sööme aina enam ja enam ja enam… Ning kõik see ladestub rasvana.

Dieet ei vii üle poolte juhtudest kuskile – korraks kaotad kaalu, siis tuleb see jälle tagasi, tihti on lõplik number suuremgi. On vaja muuta mõtteviisi, toitumist. Nälgimine ei ole normaalne ja sellega ei saavuta püsivat tulemust – kui sundida keha dieediga endast osa loovutama, on organismi vastus iga hinna eest kõik tagasi võita, soovitavalt varuga. Süüa tuleb nii, et kõht on täis – tervislikku toitaineterikast toitu. Igasuguseid rafineeritud toite tuleks iga hinna eest vältida.

Mina ise olen teatatavasti see ärritava ainevahetusega inimene, kes jääb elu lõpuni piitspeenikeseks, mis on muidugi meeldiv peeglisse vaadates, aga sellest üksi on vähe. Ma tahan ennast hästi tunda, ma tahan olla energilisem, ma tahan olla terve ja heas vormis ka vanemana. Ma kavatsen saada terveks pensionäriks, kes ei pea ühtki rohtu sööma.

Ma olen endiselt seda meelt, et ei ole mõtet ennast sundida, vaid kõik peab mõistusega tulema. Ja mõistusele pole mitte midagi paremat, kui taolised filmid. Jälle juures uut indu, et rohkem ise süüa teha ja magustoiduks šokolaadi asemel rosinaid-mandleid krõbistada (minu lemmikkombo hetkel, njämm).

Minu jaoks on juba ammu elementaarne, et ma loen silte ja väldin igal võimalusel toitu, mille koostises on nö keerulise nimetusega ained. On mõningad asjad, millest pole suutnud loobuda, näiteks majonees (mida on endiselt plaanis ise tegema hakata, seniks ostame Lehtsala oma, mis sisaldab kõige vähem lisaaineid), pasteet (pole ka siiani ise tegemiseni jõudnud, pole millegagi liha peenestada, Selveri oma suuuur lemmik), sink (katsume küll puhtamaid variante leida, aga eks needki midagi ikka sisalda)… Vaadates oma selle aasta oste, mis veel? Aeg-ajalt šokolaad, kohukesed, vahel harva sulatatud juust – no ja lisaks veel umbes kord-paar kuus Steffani pizza. Need on kõige rohkem “valmis” toidud, mida ostame, kõik ülejäänu on üsna nö algained. Päris hea, leian ma. Alustuseks vähemalt.

Lisaks muidugi kõik need külas söödud ja kingiks toodud poekoogid ja muu kraam, mida me suurima heameelega sööme ja üldse pahaks ei pane. See on umbes see dieedipidajate värk, et kui sööd kooki teise taldrikust, siis need kalorid ei lähe arvesse :D Aga no ausõna, ma ei kujutaks küll ette, et ma läheks külla oma toiduga või kirtsutaks nina külakosti peale… Minu meelest oleks see ebaviisakas ja üle pingutatud. Tänapäeva maailmas ei ole võimalik 100% puhtalt toituda ja kui seda iga hinna eest taga ajada, siis võiks organism “tavalisema” toidu peale hoopis haigeks jääda. Nii et minu meelest on kõik praegu üsna heas balansis – koju ostan vaid võimalikult puhast kraami ja need korrad, kui saab mujal veidi väheväärtuslikumat toitu söödud, ei tee siis miskit hullu. Enamasti sööme ju ikkagi kodus.

Nii et jah, see suur eesmärk on ikka koju veel kvaliteetsemat toitu osta. Selles suunas me siin kogu aeg töötame :)

Aga jälle sai pikk loba, vaadake parem filmi.

  5 Responses to “Üks väga hea film toitumisest”

 1. See film oli just see, mida ma vajasin. Olen tervisliku toitumise üle viimasel ajal palju mõelnud, aga kahjuks vähe teinud. Sellest annab tunnistust eilne vein, pitsa ja terve tops Ben and Jerrys jäätist. Tunnen ma end ju täna üsna kehvasti ja seda just seetõttu, mida ma eile oma kehasse panin.

  Kindlasti annan endast parima, et tervislikum olla. Kasvasin ju üle peres, kus kõik aedviljad-puuviljad tulid oma aiast, isegi kanad ja sead olid meil ja kõik oli kemikaalide vaba ja ülimalt orgaaniline. Seega ei saa süüdistada oma ema, et ta mulle rämpsu sisse söötis, hoopis vastupidi. Kahju on vaid sellest, et ma ta küpsetamisoskuse pärisin ja kooke teha ja süüa armastan :P

  Igatahes, aitäh selle postituse ja video soovituse eest, see pani ikka mõtlema küll.

 2. Minagi ju, samamoodi, naudin endiselt pizzat ja šokolaadi. Ise mõtlen, et pizza võiks kodus küpsetada ja šokolaadi, nagu mainitud, näiteks rosinate-mandlite vastu vahetada.

  Aga küpsetada meeldib mullegi ja ma ei näe mingit põhjust sellest loobuda. Mul on rafineerimata suhkur, maamunad, puhas või, 2/3 jämedalt jahvatatud speltajahu, oma aia moosid/marjad, mahe kakao jne jne jne. See 1/3 mahedat valget jahu, mis ma parema kerkimise jaoks lisan, minu jaoks küll eriline patt pole.

  Sul pole aeda, aga sissetulek on piisav, et mahekaupa osta, Londonis on valik nii mõnusalt suur, konkurentsi rohkem, hinnad soodsamad… Küpseta edasi, lihtsalt vaheta koostisained tibake tervislikumate vastu. Minu meelest ütles seal filmis nii ilusasti – järk-järgult asendad kõik kraami, mida tarbid, tervislikuma varandiga, su keha ütleb sulle aitäh ja lõpuks sa ei tahagi enam muud.

  Ma ootan seda aega, millal ma enam ei taha. Seni vahel patustan ja üritan aegamisi muudkui tervislikumalt :)

 3. Pitsaga on sedasi, et aeg-ajalt ikka sööme külmutatud varianti, sest see on lihtsalt ülimalt kiire. Aga peale selle on kõik ülejäänud kodune toit, isegi pitsat tegin paar nädalat tagasi täitsa ise ja oi kui hea oli. Võrreldes keskmise britiga, kes ostab isegi valmistehtud võisaia poest (vaadates kolleegide lõunaid), siis on meie menüü väga tervislik. Ainult mahedamate asjade peale peaks panustama ja mitte nädalas paar korda küpsetama.

  Sissetulek on üles-alla, olenevalt olukorrast. Hetkel kõike mahekaupa ei saaks hästi lubada, aga loodetavasti on olukord varsti parem. Õnneks mitmed organic märgiga tooted on toidupoes sama hinnaga kui mitte-organic, või vaid paar penni kallimad, see väga ei tapa.

 4. Mul oli seda väga vaja lugeda praegu…

 5. […] on märtsi lõpus jälle tasuta täispikkuses netis nähtav. Vaatasin seda juba aasta tagasi ja soovitasin teilegi. Nüüd tuli isu üle vaadata, aga mõtlesin, et oleks mõttekam võtta ette hoopis mõni […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.