Jun 062012
 

Saatsime lapsed hommikul ema juurde, et saaks rahus koristada – Abikaasa on praegu kodune ja ootamas on terve nimekiri asjadest, mis vaja ära teha, paljud neist aga ei taha laste juuresolekul sugugi edeneda.

Mina sain lasteriided ära sorditud, väikesed õmblustööd tehtud, Abikaasa parandas ära köögisahtli ja pliidiukse nupu, välisukse jukerdava luku sai ka veidi paremaks.

No aga siis läksime lastetuppa aru pidama, kuidas sealset olukorda parandada ja…

Ühesõnaga pidime plaani pidama, aga hakkasime kogemata remonti tegema :D No Abikaasa õemees oli just kodumail ja kutsusime ta nõu andma, kuidas koledale otsaseinale (kust Poiss oli mõnuga tapeeti maha kiskunud) kõige lihtsamini viisakamat välimust anda. Asi lõppes sellega, et endine aknaauk oli vaja lahti kiskuda, et näha, mis seal taga on – suurt miskit polnud, mis sooja hoiaks, niisiis sai kõik kuni voodrilaudadeni välja kistud, villa pandud, siis kinni tagasi, pahteldatud… Kõik tapeet maha kistud ja ahju pealt kuumapuhuriga värvi maha võetud (enne oli ahi mäletatavasti selline).

Mina veetsin õhtu, pea kuklas, spraypudeli ja pahtlilabidaga lae alt tapeedijäänuseid maha kraapimas – kui mujalt tuli väga lihtsalt, siis seal oli mitu kihti jama, ajalehed ja muu, ikka tükk aega pidin vaeva nägema. Abikaasa puhastas samal ajal ahju, sellega päris ühele poole ei saanudki.

Lapsed jäid ööseks ema juurde, siia segadusse neid ei tahtnud tuua, oma toas magada poleks nagunii saanud :P Poiss pole varem ilma minuta ema juures ööbinud, aga nagu ma arvasingi, ei tekkinud mingeid probleeme – lapsed saavad emaga nii hästi läbi ja kui kahekesi koos on, siis selle arvelt ju ka kohe kodusem.

Homme on vaja lihvida, veel pahteldada, ahjult värvi eemaldamine lõpetada ja kõik valgeks värvida. Ahju ja selle ümbruse + otsaseina siis, ülejäänut ei puutu.

Ja et muidu ka põnev oleks, siis vannitoas on meil hetkel selline seis:

Kraanikausis olid juba tükimat aega praod, aga Plika pillas tassi kaussi ja… Põmaki :D Õnneks saab suure tõenäosusega siitsamast lähedalt Segasumma komisjonikauplusest viisaka raha eest mingi uue kausi – vähemalt kuu vanusel fotol oli kaks tükki, mis paistavad meile sobivat. Ja õnneks on segisti vanniga ühine, nii et saame seal kohal kõik asjad seni kenasti aetud, kuni uus kauss paika saab.

Pole ju õige suvi, kui remonti ei tee :P

  One Response to “Lastevaba päev läks asja ette”

  1. Vaatasin seda kraanikausi pilti kom korda enne kui aru sain, et auk on sees. Miskipärast arvasin, et peeglitükk on seal sees ja et noh väga loominguline pilt. :) (blond!)
    Aga mis ahju puutub, siis minu arust on see piparmündiroheline ahju originaalvärv väga vahva.. ;)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.