Kuidas ma elu esimesed kallid päikeseprillid ostsin

Mu silmad on üsna tundlikud, nii et ilma päikeseprillideta ma suvel olla ei saa. Seni olen alati ostnud suvalisi odavaid prille, mis välimuselt sobivad, sest kallite jaoks pole kunagi raha jagunud. Olen aga viimased aastad murelikult mõelnud, et silmad on mul tänu pidevale läätsekandmisele niigi õrnad, tuleks paremini hoida. Ühesõnaga lubasin endale miski hetk, et kui uusi prille vaja on, siis enam odavaid ei osta, vaid kindlasti korralikud, prillipoest.

Otse loomulikult läksid mu viimase paari (£1, Primark) raamid katki just nüüd, suve alguses, kus meie pere rahaline seis on liiatigi kehvem kui kunagi varem. Mõtlesin, et venitan ehk katkistega seni välja, kuni suvised allahindlused käes, selleks ajaks on ehk rahaline seis tiba parem ja hinnad ka soodsamad. Aga klaas kukkus katkistest raamidest kogu aeg välja, parandada ei saanud, õudselt kehv oli kasutada. Ja eile oli mul linnas kahe kohtumise vahepeal kolmveerand tundi vaba aega, nii ma siis mõtlesin huvi pärast paari optikapoodi kiigata, et vaadata, mis need “päris” prillid üldse maksavad.

Esimene peatus oli Eagle Vision. Oma meeldivaks üllatuseks avastasin tühjendusmüügi -30%, nad lähevad nädala lõpus remonti. Müüja oli super, aitas valida ja ütles kohe peale vaadates ära, mis sobib ja mis mitte. Ainsal muidu igati sobival paaril olid aga paraku külje peal suured kullast latakad ja mina olen kõike muud kui kulla fänn – igasugune liigne bling on minu puhul välistatud, kui miski tilulilu üldse, siis kindlasti hõbedane. Hind oli kah üsna kirves – soodustusega €165. Aga prillid ise muu osas ilusad 🙂 Niisiis võtsin mõtlemise aega ja tulin tulema.

Järgmisena läksin Port Artur 2 Pro Optikasse, kust avastasin samuti 30% allahindluse. Sealne müüja ei olnud nii äge kui Eagle Visionis, alguses selline üsna osavõtmatu 😛 Aga eks see vist sõltub ka kliendist, kes mida tahab? Mõni ilmselt tahabki ise valida ja proovida, lihtsalt mina olen see, kes kunagi aru ei saa, mis sobida võiks ja seetõttu mulle istuvad müüjad, kes seda öelda oskavad ja ise aktiivsemad on. No igatahes ma seletasin, et praegused prillid kuju poolest meeldivad ja siis hakkas müüja ka kaasa mõtlema, proovisin seal päris paljusid, lõpuks jäi valik kahele paarile pidama. Kuju oli üsna sarnane, aga ühed meeldisid välimuselt tibake rohkem, kuna olid kumeramad ja pruuni tooni, mida ma oleks mustale eelistanud. Kumerus tingis aga selle, et klaaside alumised ääred olid vastu põske, mis oli veidi ebamugav. Teised prillid olid seevastu NII mugavad, et super kohe. Sobisid ka. Ja ega mul mustagi värvi vastu midagi pole, lisaks oli sangadel valgega logo, must-valge mulle ju meeldib. Ja hind oli ka pruunidest tibake soodsam, ehkki vahe oli üsna väike.

No ja kuna need nii mugavad ja ilusad olid ning hinnaklass tunduvalt väiksem kui eelmises poes, siis ma tõesti ei viitsinud enam edasi otsida ja nii ma €90 võrra vaesemalt lahkusingi. Teine optikapood (mul vähemasti oleks nagu meeles, et seal keskuses oli neid kaks, pead ei anna) ja Pärnu keskuse Norman Optika jäidki läbi vaatamata… Aga ma arvan, et ega ma sealt midagi odavamat/ilusamat poleks saanud.

Mulle hullult meeldib see prillitoos, mille kaasa sain, kompaktne ja kerge. Ja puhastuslapp seal sees on ka tõesti mõeldud puhastamiseks. No mul on võrdluseks eelmiste odavate prillidega kaasa antud kunstnahast toos, mille klaaside poolses siseküljes oli truki tagumine pool, nii et ma sättisin kriimustuste vältimiseks alati lapi sinna vahele. Ja lapp ise oli miskisest libedavõitu riidest, mis mu meelest puhastamisel eriti head tööd ei teinud.

Nojah. €90 rohkem võlgu. Aga ma olen õudselt rahul. Mugavus loeb ja tervis veel rohkem. Nüüd on mu silmad ometi vääriliselt kaitstud.

8 thoughts on “Kuidas ma elu esimesed kallid päikeseprillid ostsin”

 1. Oh, nii ilusad päikeseprillid! Ma tahan väga uusi, soovitatavalt Gucci omi 😉

  Odavad päikeseprillid jäävad minust teismeikka, kuni mulle osteti esimesed Polaroidi prillid, siis sain teada/tunda, mida kvaliteetsed päikeseprillid tegema peavad.

  Disainer-prillid kestavad kauem ja on alati moes, seega ilmselt ei tule sugugi kallimad, kui kokku arvutada, kui iga kord odavamaid päikeseprille osta.

 2. minul oli 3 paari odavaid päikeseprille, mis nüüd on kõik sel kevadel/suvel oma õnnetu otsa leidnud. JA pean ka plaani, et vanus on juba piisav, et ostaks ka korralikud 🙂 pean ka minema prillipoodi vaatama, reklaamivad siin ka kõik, et on soodukad 🙂

 3. Minu kogemus näitab, et disainer-raamid ei pruugi tingimata silmadele paremat kaitset pakkuda. Ise vaatan nüüd ainult polariseeritud klaase ning kui viimati ostmas käisin (Eestis), oli sealsamas Eagle Visionis terve poe peale naistele valikus 3 paari. Disainer-raame oli hunnikute viisi…

  Aga ilusad prillid. Palju õnne! 🙂

 4. No kena on. Ma tõesti eeldasin, et prillipoodides müüakse ainult sellised prille, mis silmi tõepoolest kaitsevad. Sellele müüjad ka vihjasid. Aga ma ise pole seda teemat muidugi põhjalikumalt uurinud. Kui ma nüüd tõesti ainult märgi eest €90 maksin, siis võin küll minna ja pead vastu seina taguda 😀

 5. Tere! Väga hea, et muretsesid endale hea UV kaitsega päikeseprillid. Kindlasti pole need head ainlt märgi pärast 😉 Tommy hifigeri prillidel peaks ikka väga korralik UV protection olema.

  Polaroidprillid vähendavad valguse peegeldusi pindadelt nagu klaas, veepind, lumi mistõttu on need klaasid eelistatud just kalameeste, sõidukijuhtide, lendurite ja sportlaste seas. Mis ei tähenda muidugi, et neil oleks kehvem UV kaitse kui tavalistel. Põhiline on ikka, et prillid oleks kvaliteetsed.

 6. ja ma ostsin ka nüüd siis lõpuks need ära 😀 😀
  korralikud polaroidid, sest mul on eelkõige neid vaja autoga sõitmiseks.. niisama päikese käes meeldib mulle ilma olla 🙂
  Sain väga asjatundlikke nõuandeid ja korralikud prillid 36€ eest 🙂 Käisin õe sõbra ema optikapoes.. tipptopp teenindus.. isegi lastele 😀 😀 nö tavaprillipoodides .. hmm.. kahte julgesin sisse astuda, aga kummaski ei tehtud minust isegi mitte välja..
  Ja ma olen ka väga rahul oma prillidega 🙂 ja autosõit on nüüd lust ja lillepidu 🙂

 7. jep 😛 mul guccimuccisid ei ole vaja 😀 maainimene ju 😛 😛 ja muidugi ei ole nad blingbling ka, aga ma nii rahul. Neil oli vist mingi soodukas juba niisama, sest hinnasildil oli hind 57, sellest siis veel alla nii, et sai sõbrahinnaga 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top