Jun 222012
 

Vanade kehahooldustoodete ära kasutamine ning välja vahetamine uute ja puhtamate vastu on kestnud mitu aastat ning jõudnud peaaegu lõpule. Minust on saanud minimalist, kes tahab koju võimalikult vähe potsikuid ja võimalikult väheste koostisosadega tooteid.

Kõige rohkem koostisosi on mu majapidamises hetkel hambapastal (15), šampoonil (11) ja seebil (6). Õige pea peaksin kätte saama sheavõi, mida kavatsen kasutada üle keha niisutajana ning hügieenilise huulepulga asemel.

Mõtlesin tükk aega, millega võiksin puhastada nägu, sest aeg-ajalt tunnen, et tahaks midagi veest efektiivsemat – täna avastasin tänu Maheda Margi FB-s lingitud päikesekaitsest rääkivale postitusele Gaia naturaalse ilu blogi, mida algusest peale lugema hakates avastasin kohe kõige esimesest postitusest enda jaoks lillevee. Super!

Ja see blogi inspireerib mind. Seal kirjutatakse nii loogiliselt ja nii ahvatlevalt, et ma kohe tahakski hakata maske ja mökse ise kokku segama, igasuguseid õlisid proovima… Sest need kõik tunduvad nii imelised, puhtad ja kasulikud :D Ma muidugi hetkel hoian ennast tagasi, sest rahaline seis ei luba muud, kui vaid hädavajalikku, aga kui tulevikus rohkem finantsi on, siis kindlasti katsetan igasugu kraami. Rohelise savi pulbrit ja vetikapulbrit ja kameeliaõli ja oh mis kõike veel. Mh, isegi öökreemi kasutamine tundub äkki vajalikuna :D (jajah, mul on kombeks kõigest liigselt vaimustuda, küll ma rahunen enne maha, kui kõige ahvatleva ostmiseks raha tekib)

Eriti hea postitus, mida soovitan kõigil lugeda, on see – ausõna, inimesed, ei ole MINGIT põhjust määrida ennast kahjuliku keemiaga, mis nahale kõike muud kui head teeb, on ju nii palju imelisi puhtaid ja mõnusaid tooteid. Lugege see tekst hoolega läbi ja öelge, kas tõesti tahate minna järgmist suvalist poekreemi ostma?

Gaia Cosmetics on üks täpselt selline ettevõte, kuhu ma hea meelega oma raha jätan. Mulle meeldib nende lugu, nende filosoofia ja nende tooted :)

  2 Responses to “Vaimustus rohelisemast kehahooldusest”

  1. Ühtlasi võiks see poekreemide kahjulikkusest pajatav artikkel mainida ka seda, et kreemid toimivad ainult naha kõige-kõige pealmise kihi peal ehk surnud epidermi peal (stratum corneum, eesti keeles ei tea), ja jutud kemikaalide vereringesse sattumisest jm tarbijate hirmutamiseks mõeldud lood on tugevalt liialdatud… Aga muidugi lihtsa koostisega (loodus-)toodetest on tavatarbijal lihtsam aru saada.

  2. Muig. Kuna ma ei ole ekspert, siis ilmselgelt ei hakka ma ei nõustuma ega ümber lükkama, küll aga pole mul vähimatki tahtmist isegi pealmisele surnud nahakihile kahjulikku jama määrida.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.