Aug 042012
 

Vaatasin just heldimusega kolme aasta taguseid pilte. Küll ma olin ikka kunagi ilus :D

Mulle lihtsalt õudselt meeldib kogu see kupatus, mida tol suvel väga tihti kandsin, detailideni välja.

Päikeseprillid läksid ammu katki. Uued on muidugi ka väga kenad ja mis kõige olulisem – kvaliteetsed, aga nood päiksekad olid oma välimuselt mu suurimad lemmikud… Ja sobisid muidugi tol hetkel nii hästi ülejäänuga.

Pluus venis väga inetult välja, on nüüd seljas kole. No see oli ka suvaline odav H&Mi oma, lihtsalt meeldis mulle hullul kombel. Muidugi ei saa mainimata jätta ka tõsiasja, et kaks last hiljem ei ole mul enam sellise pluusiga suurt midagi näidata, nii et eelistan tiba kinnisemat dekolteepiirkonda :P

Plätudega käin praegugi igapäevaselt, need on lihtsalt viimased x aastat olnud mu ainsad tõeliselt mugavad lahtised suvejalanõud. Kui aga kolm aastat tagasi olid need ideaalne osa tervikust, siis nüüd lihtsalt enam-vähem sobivad ja kogu aeg jalas, kuna muud pole. Mul on neist totaalselt kõrini :D

Seelik, kõrvarõngad ja pärlid on alles. Seelikut ja pärleid kannaks suurima heameelega, sobivad hästi kokku ja on mu suured lemmikud. Häda on aga selles, et mul pole seeliku juurde ühtki sobivat pluusi. Ma ei kannata enam suvel väga ümber ega tumedaid riideid. Ja ainsad heledamad pluusid, millega ma nüüd kogu aeg käin, on viimase raseduse ajal ostetud New Yorkeri batikmustriga maikad, helelilla ja -sinine. No ja mitte nii kuumade ilmadega paar T-särki, mis mõlemad lillad. Ja ma otsisin eelmisel suvel kaltsukatest normaalseid heledaid naiselikke T-särke või toppe… Mitte midagi ei leidnud. Tavalistesse poodidesse vist ei viitsinud minnagi :D See suvi olen ennast lihtsalt poodidest heaga eemale hoidnud, sest rahaline seis on nii kehv.

Ühesõnaga jah. Ma ei ütle, et ma nüüd KOLE olen. Jumala eest, ma suudan ka olemasolevatest asjadest täiesti okei riietuse kokku panna. Aga mul on neist vähestest asjadest nii kõrini! Tahaks naiselikumalt riides käia, aga mul pole ühtki lihtsat suvekleiti ega ühtki suvist seelikut peale punase, mille juurde pole sobivat pluusi. Niisiis on ainus variant püksid. Kui on külm, siis teksad – ja kuna neid ümber teksasid, mis ma kevadel Takkost ostsin, suvel absoluutselt kanda ei suuda, siis mingid suvalised vanad ja kulunud teksad, sest mul lihtsalt pole muud. Kui on soojem, siis helebeežid põlvpüksid, neid on mul kaks paari, eelmisel aastal Humanast ostsin. Kui on palav, siis lühikesed mustad teksad (kunagi igiammu suure soodukaga Seppäläst ostetud, üle viie aasta tagasi kindlasti ja maksid mu mäletamist mööda umbes 90 kr, täishind oli üle 400) – siis on lihtsalt kõige olulisem, et oleks võimalikult vähe riideid seljas, mitte et must teksa iseenesest ideaalne suveriietus oleks, vähemalt sobib kõigega.

Pluuse, mida kannan, on põhimõtteliselt viis – kaks toppi, üks punane T-särk ja kaks lillat. Viimastest on ühel pilt täiesti maha kulunud, nii et see on nüüd ühevärviline lilla ja üks pisike auk on ka sees, jäin kuskil naela otsa kinni… Parandada ei viitsi, silma eriti ei paista. Teise T-särgi ostsin eelmisel suvel kaltsukast ja see on enam-vähem okei, aga värvid on mu maitsele veidi luitunud ja mõlemat pluusi olen oksendamiseni kandnud, ei taha enam nähagi. Topid on kenad, aga tiba liiga pikad (raseduse ajal olid ideaalsed) ja kuna soonikkoes, siis venivad kiirelt välja, st selleks, et seljas kena oleks, peab tihti pesema.

Ja jakimajandus on kõige hullemas seisus. Mul on see imeilus Camdenist ostetud kirju jakk, sellega igal pool käingi. Mitte et see sobiks nii hästi olemasolevate pluusidega, aga mul lihtsalt pole paremat. Kui lukk kinni panna, pole pluusi nagunii näha, pükstega sobib kõik :P Kui see jakk liiga õhukeseks jääb (ma olen ju külmavares), on mul üks must kevad-sügis jope… Mida ma nüüd tihti ka keset suve kannan. Jakist on ka tüdimus – kui ei peaks seda kogu aeg kandma, oleks jälle kõik okei. Jope on muidu tore, aga suvel täiesti kohatu.

Kapis on mul ju kõiksugu muid riideid ka, aga jah… Mu maitse ja soovid on muutunud. Esiteks see, et kui vanasti kandsin kogu aeg ümber riideid, siis nüüd ma küll eelistan peeglisse vaadates keha järgivaid riideid, aga ma ei suuda – just eriti kuumal suvel – kanda ühtki asja, mis on tuntavalt ümber. Miskipärast on nii, et püksid on mul kõik kas häirivalt ümber või siis nii laiad, et vajuvad alla, nii et jalgevahe pole ka enam õiges kohas. Ja T-särgid ning topid, mida mugavuselt kanda kannatan, näevad mu seljas head välja vaid esimesel päeval, teiseks päevaks on välja veninud. No pole hullu ja kannan edasi, eks, pärast ühepäevast kandmist ju pessu ei viska. Ja suvel musta kanda ei taha enam ka üldse, varem polnud sellega mingeid probleeme. Nüüd tahaks ikka heledat. Samas ainult hele mulle ei meeldi (nii igav!) ega sobi (teeb kahvatuks), värvi peab alati lisaks olema. Nii ma siis pean kombineerima. Peaks ju olema võimalik leida riideid, mis oleks ühtaegu suvised, aga värvilised (no enamasti siis nii, et kas top või seelik/püksid on värvilised, teine pool hele, nii sobib mulle küll)… Ühtaegu keha järgivad, aga mitte liiga ümber. Suvised pluusid võimalikult lahtised, aga mitte liiga paljastavad.

Nojah, kuskilt neid kindlasti saab. See eeldaks, et mul oleks raha ja et ma viitsiks neid otsida. Stilisti oleks vaja :P Nojah, seda siis, kui mul ükskord raha on.

Kusjuures mul poleks üldse palju ega kalleid riideid vaja. Ma ju eelistan kaltsukaid nagunii… Kui ma nüüd siin virisen, siis mõtlengi, et mida kuradit, NII vähe raha mul ikka pole, kui Humanas miski euri-paari päevad on, võiks ju kammima minna. Ilmselt lähengi. Saaks paar heledat pluusi, oleks kohe palju parem.

Mõnd mõnusat suvist kleiti ja seelikut tahaks ka, aga neid on kaltsukast veel raskem leida, nii et ma parem üldse ei loodagi. Uute riiete jaoks mul tõesti praegu raha pole. Kui midagi oleks nii hädasti vaja, et ilma kuidagi ei saaks, siis muidugi kulutaks sellele, aga õnneks või kahjuks pole.

Paari jakki oleks vaja, ma isegi ei tea täpselt, milliseid. Mugavaid, ilusaid ja kõigega sobivaid :D Ühte õhemat ja teist paksemat.

Korralikke jalatseid oleks ka vaja – ilusaid mugavaid beeže kõigega sobivaid ja kindlasti tagant lahtiseid – aga neid otsisin kevadel nagu hull ja ei leidnud ideaalseid. Järelikult ei leia nüüd ka ja raha nagunii pole, loodetavasti järgmisel aastal.

Oh, ja KOTTI! Ma käin praegu musta-valgekirju New Yorkerist ostetud kotiga, mis mulle eriti ei meeldi, aga noh, kuna paremat pole, siis käin. Tahaks midagi suvisemat ja heledamat, mis oleks piisavalt suur ja ilus ja huvitava välimusega ja sobiks jällegi kõigega. Ja ma ei oska seda endale isegi ette kujutada, nii et selle leidmine on üsna lootusetu :D

Nojah, ja olekski enam-vähem kõik. Paar pluusi, seelikut ja kleiti, kaks jakki, ühed plätud ja üks kott – ei ole ju tegelikult NII palju tahetud. Ma olen minimalist, ausõna. Ma hea meelega kannan kogu aeg väikeste variatsioonidega ühtesid ja samu asju – eeldusel, et need mulle tõesti väga meeldivad ja omavahel sobivad, et ma ennast neis hästi tunnen, et ma ennast neis ILUSANA tunnen. Nagu tolles punase ja mustvalgega komplektis kolm aastat tagasi.

Aga kuna raha on vähe ja muude asjadega tegemist küllaga, siis ma üritan taolisi mõtteid lihtsalt ignoreerida. Täitsa edukalt toimib selline variant, et peeglisse eriti ei vaata ja lihtsalt kombineerin olemasolevast midagi enam-vähem talutavat kokku. Aga ma olen siiski naine. Ja ma vahel ikkagi tahaks  peeglisse vaadates õhata ja ennast tõeliselt ilusana tunda. Nii et ma siis vahepeal natuke ikka virisen.

Üleüldises plaanis lohutan ennast sellega, et järgmisel suvel saan endale kindlasti üht-teist lubada.

  6 Responses to “Riieteikaldus”

 1. sain ajendatud sinu tänase sissekande mõttest, et ‘… kaks last ja kaks imetamist hiljem ei ole mul enam sellise pluusiga suurt midagi näidata …’. olen kuulnud ühte siit ja teist sealt, aga kas tõesti on imetamine see, mis rinnad rikub? et jutt, et hoopis rasedus seda tegevat, on selleks, et naised rohkem rinnaga imetaksid?

  • Kusjuures ausõna, mul pole õrna aimugi. Võrdlusmoment ju puudub, ma oskan lihtsalt öelda seda, et nüüd on mu rinnad väiksemad kui enne lapsi. Kas see oleks teisiti, kui ma poleks imetanud? Ei tea. Tegelikult on täitsa loogiline, et rasedusest juba piisabki, sest rinnad lähevad ju suureks juba raseduse ajal…

   No on kuidas on, ma ei vahetaks elu sees oma endist rinna suurust (mis oli nagunii ka väike :D) imetamiskogemuse vastu. Esiteks ma nautisin seda täiega ja teiseks oli see lastele väga kasulik. Peaks vist selle imetamise osa igaks juhuks tekstist maha võtma, sest ma pole tõesti kindel, kas imetamisel kui sellisel mu rinna praeguse suurusega miskit pistmist on ja ma ei taha ilmaasjata teistele võimalikke negatiivseid seoseid tekitada :D

 2. ma ei tea.. ma olen ka 2 last ära imetanud.. hetkel on rinnad ikka suuremad kui olid enne rasedusi ja imetamist.. ju mul mängib siin rolli liigne kehakaal.. Enne olin B kord, nüüd olen endiselt C, nagu ka imetamise ajal….

 3. Mul on umbes sama jama aga veidi pööratult. Kaks rasedust seljataga. mõlemad lapsed sündisid augustis. Nüüd kolmas rasedus ja laps peaks sündima veebruaris. Ja no kolmanda lapsega tuli kõht ikka märgatavalt kiiremini ette kui näiteks esimesega. nii et mul on hunnik rasedariideid, mis on suvised, aga praeguse kõhu jaoks liiga suured ja lotakad või puusast laiad. Ja praegu midagi osta tundub ka mõttetu, sest ilmad lähevad ju külmemaks ja kõht läheb ju suuremaks. Ja tavalised riided ka enam ei istu. Nii ongi mu karderoobis kaks paari lühikesi pükse, mida kannan kuus päeva nädalas tööl olles (jalgsimatkad) kolm firma t-särki ja vabadeks päevadeks üks suvine kleit ja paar avarat toppi, mille juurde pole pükse ega seelikuid.

 4. Sa võid ennast lohutada sellega, et Soome kirbukad (kasutatud riiete laadad) on muljetavad :) Leiab väga häid ja põnevaid riideid odavalt!
  Üldiselt on sinu blogi äärmiselt hea lugeda, kirjutad väga kaasahaaravalt!

 5. […] on seekord kuidagi väga teadlikud soovid ja seega on neid ka kergem teostada. Eelmisel suvel olin mäletatavasti päris hädas, sest tunne oli selline, et mitte midagi pole selga panna ja raha polnud ka üldse. […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.