Koolieksamid tehtud!

Kuidagi väga ootamatult tuli see autokooli sõidueksam. Ma vist kujutasin ette, et eksamit enne teha ei saa, kui kõik on briljantselt selge ja vigu enam ei tee. Tegelikult on pisivead ju isegi ARKis lubatud. Igatahes arvas õpetaja teisipäevase sõidutunni lõpus, et neljapäeval võiks eksami teha. No näed, mul ju oligi plaanis just neljapäeval viimane töö ja teooriaeksam ka ära teha.

Oligi hea, et konkreetne tähtaeg paika sai, ega enne ei viitsi ju korralikult õppida. Ma olin neid teste lahendanud küll, aga liiklusseadusest oli vaja paar asja üle vaadata, üks konspekt läbi lugeda jne. Põhiline õppimine toimuski kolmapäeval, öösel kella üheks oli kõik kenasti selge.

Kõik koolitööd ja eksam olid meil 64 küsimusega ja valesid vastuseid võis olla neli. Viimasel vahetööl tuli üks viga, eksamil kolm. Aga no teooria puhul mul polnud erilist kahtlust, et läbi saan.

Sõidueksam oli muidugi lõbus. Oli mitmeid olukordi, kus ma polnud absoluutselt kindel, kas käitusin õigesti. Aga läks õnneks. No näiteks seal ARKi juures on hiiglama palju ohutussaari ja foore, seal ma alati mõtlen, kuidas paikneda, kust keerata ja nii edasi… Nii sisse kui välja sõites. Selle koha ma pean minema ja omal käel rahulikult üle vaatama, et ma eksamil pange ei paneks.

Kui me linnast välja Tallinna poole sõitsime, siis pidin pärast 70 ala jälle 50 alasse jõudes tagasipöörde tegema. Ma olen varasematest sõitudest nii harjunud paremale ära keerama ja seal ümber, et ma üldse ei mõelnudki. Keerasin aga aeglustusrajale, sealt paremale ära, siis tegin piiratud alal tagasipöörde ja tagasi linna poole. Tegelikult, ütles õpetaja mulle eksami lõpus, poleks olnud vaja üldse sinna ära keeratagi, vasakult (Sauga poolt vist vms) oleks kergemini saanud. Aga no vahet polnud, valesti ma miskit ei teinud. Ja ühtlasi sai see piiratud ala tagasipööre siis kah kohe ära tehtud.

Pisivigadest – ükskord ei märganud pöörde lõpus jalakäijaid, kes alles teeäärele lähenesid (kui neist mööda sõitsin, oli neil veel paar sammu astuda, kui nad oleks juba seisnud, oleks nad mulle paremini silma jäänud). Ükskord sõitsin mingil lollakal ristmikul välja ja liiga ülekäiguraja lähedale, ehkki oleks pidanud rahulikult ootama, kuni inimesed üle saavad ja alles siis keerama. Kaks korda unustasin reavahetusel küljepeeglisse vaadata (vähemalt suunda näitasin) 😀 Paar korda paiknesin ühesuunalisel tänaval liiga keskel, oleks pidanud emba-kumba äärde hoidma.

Ja siis muidugi üks selline juhtum oli ka, mille puhul ARKis oleks läbi kukkunud, aga tausta arvestades ei pidanud õpetaja seda vajalikuks. Laialt tänavalt tulles ja silla peale keerates olen õpetajalt kogu aeg võtta saanud, et ma piisavalt paremat äärt kinni ei hoia. See oli mul väga hästi meeles ja ma püüdlikult üritasin hästi ääres püsida. Aga kuidagi ikka vajusin tagasi, siis jälle hoidsin paremale ja… Just siis, kui jõudsin sinna, kus ma oleks pidanud Vee tänavalt otse sillale sõitjatele teed andma, kommenteeris õpetaja: “No mis sa kõigud!” See ajas omakorda minul korraks juhtme kokku ja nii ma hakkasin sillale keerama, selle asemel, et teed anda. Samas – kui õpetaja poleks just sel hetkel rääkinud, siis ma poleks seda viga ka ilmselt teinud. No igal juhul ta halastas mulle.

Ümber nurga tagurdamist muidugi eksamil polnudki, see on mul nõrk külg. Kui see tee, millele ma tagurdan, pole täitsa risti, vaid kuidagi kaldes ja kui seal ääres kasvab veel mingi kuradi puu, nagu on Mere puiesteel Kuursaali kandis, seal mu õpetajale kangesti meeldis lasta toda tagasipööret teha, siis ma raudselt ei keeranud piisavalt tee äärde, vaid jäin noh, Mere pst suhtes kenasti risti. No tõsiselt, mulle tundus peeglisse vaadates, et pole seal mingit teed, ainult roheline kõik. Tegelikult see kuradi puu kuidagi kasvas ja segas. Normaalsema ristmiku peal läheb tavaliselt paremini, ehkki aeg-ajalt ei hinda seda õiget keerama hakkamise kohta ära ja lõpus unustan tavaliselt rattad piisavalt kiirelt otseks keerata, nii et nina läheb liiga palju teisele poole. Aga jah, õnneks me seda eksamil üldse ei teinudki 😛

Külgboks tuleb mul viimasel ajal hästi välja, loota võib, et see jätkub. Naljakas on see, et nüüd on pigem diagonaalsete joonte vahele parkimisega raskusi, see tuli varem paremini välja 😀 Ikka keeran kas liiga vara või liiga hilja ja ei jää joontega paralleelselt… Aga no samas alati on enam-vähem, ega ma ei tea ka, kui kurjad ARKi omad on.

Mm, ma lugesin kuskilt netist, et ühe Pärnu eksamineerija lemmikoht pidavat olema Pärnu hotelli juurest vasakpöörde tegemine, oluline siis õige ristmikul paiknemine jne. See on “tore” ristmik küll, ma olin tükk aega hädas Rüütli ja Aia nurga peal stopp-märgi juurest edasi saamisega, sest need hotelli esised autod lihtsalt parkisid nii, et ma ei näinud midagi… No ja siis ma tahtsin lihtsalt otse minna 😀 Aga nojah, peaks minema ja keerama siis sealt igatpidi vasakule. Vähemalt läbi mõtlema enda jaoks kõikvõimalikud variandid, nii igaks juhuks.

Ja Papiniidu ristmikul mul jookseb ka mingis kohas juhe kokku, peaks seal vist veel igaks juhuks sõitma…

No igatahes – teooria on kolmapäeva hommikul ja eks siis näis, millal sõitu saab, ehk järjekorrad ei ole väga pikad. Paar õppesõitu teen enne sõidueksamit kindlasti õpetajaga veel ja sõidan Kaidi või emaga need kohad läbi, mida lihtsalt enda jaoks selgeks mõelda tahan. Ja kuna mu eelarve niigi lõhki on, siis kurja küll, TULEB esimese korraga ära teha.

Ega’s muud, kui pöidlad pihku. Isegi hästi läks, et koolieksami esimese korraga tehtud sain 😉

3 thoughts on “Koolieksamid tehtud!”

  1. Õnnitlused lubade saaga lõpule lähenemise puhul! 🙂

    Huvi pärast küsin, et kas “reavahetusel küljepeeglisse mittevaatamine” on tõepoolest tõlgendatav pisiveana (sel juhul ma südamest loodan, et keskmisesse peeglisse ikka vaatasid? :)). Muidugi, samas, suunanäitamine on kah abiks ikka jah 😛

    Tore, et tagasi oled 🙂

  2. Pingback: Täiskuu? « Krati blogi

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top