Sep 242012
 

Nägin eile küla peal Ikea mängukööki ja selle juurde kuuluvaid nõusid-tarvikuid ning vaimustusin arutult. Ma olen siiani lastele väga vähe mänguasju ostnud, neid on lihtsalt kingitud ja ega palju ju polegi tarvis. Nii et minupoolne panus on olnud peamiselt raamatud, mõned eriti armsad pehmed loomad Humanast, paar puslet ja… Põhimõtteliselt vist ongi kõik. Hinnad on enamasti olnud vahemikus €0.50-3, no maksimaalselt ehk €5.

Aga nüüd ma tõsiselt tahaks kulutada. PALJU. Sest ma tõesti olen noist asjust nii suures vaimustuses. Iseasi muidugi, millal ma ükskord seda raatsin. Äkki vanavanemad tahavad toetada, jõulukingi raames vms. Nojah, isegi kamba peale oleks see kuradi kallis (kõik need asjad, mis ma siia pildile panin, kokku peaaegu €150). Mis siis. Tahan :D Ja võimalikult kiiresti. Need on lastele just praegu ideaalsed mänguasjad – päris köögis aitamiseks on nad veel tiba väikesed ja suurt miskit peale lauakatmise teha ei saa, nii et oma köögis süüa teha oleks suurepärane mäng ja ettevalmistus päris söögitegemisele. Ma väga väärtustan head toitu, kodus kokkamist ja sellesse pere kaasamist…

No ja veel vaimustun ma muidugi sellest, et kõik need asjad on suuremas osas puust, riidest, roostevabast terasest, portselanist… Plastikut muidugi on, aga vähe. Ja näevad nii tõetruud välja. Keda huvitab, siis siit saab vaadata hindu ja mis veel valikus on.

Lihtsalt võrratu.

  12 Responses to “Mänguasjade lummuses”

 1. meil on sama köök ja need ülemised köögiriistad. kiidan! 2 aastat tihedas kasutuses ja näeb välja nagu uus.

 2. Vahva köök! Aga nukunõudeks olen ostnud igasuguseid erinevaid pärisnõusid- Koduekstras ja Novaluxis olevaid pisikesi kausse,topse ja tasse. Minu 3,5 aastane pole siiani veel neid katki teinud ja mängib kenasti.

 3. Mooses saab jõuludeks mänguköögi. Kohviserviis on tal juba olemas ja see on ikka kogu aeg kasutuses. Samas ma ei tea, kas ta mänguköögist ongi väga vaimustuses, sest ta saab juba ammu kokkamisel mind ja meest palju aidata. Mängutubades igatahes küll naudib sajaga. Täna lähemegi Lelulasse, kus ta ilmselt jälle veedab terve aja köögis. :D

  Ma toiduained vildin-heegeldan-meisterdan ise. Papist piimapakid jne. Mulle meeldivad need juurviljad-puuviljad, mis on nagu tükkidena ja siis krõpsudega ühendatud. Laps saab lõikamist harjutada ja toitu teha neist siis. Näiteks nagu need – http://www.mytoys.de/Plan-Toys-PlanToys-Obst-und-Gem%C3%BCse-schneiden/Kaufladenartikel-Spiellebensmi/K%C3%BCche-Kaufladen/KID/de-mt.to.ca02.08.07/1861050 . Aint et ma puidust ei oska vist päris teha. :D Mänguasjamuuseumis on selliseid “päris” juurikaid palju ja MM teeb küll suppi ja vormiroogasid seal. :) Nagu päris!

 4. no mänguasjad on muidugi kenad, aga… päris asi on ju kõige parem – miks sa ütled, et nad sul PÄRIS söögitegemisel aidata ei saa? pildi järgi pakuks, et nad on umbes 4 ja 2 (sry ma ei suuda laste vanuseid meeles pidada, otsida ka ei viitsi). sellised peaks olema igavesed asjapulgad köögis – porgandeid koorimas, hakkimas, külmakstet segamas, kuivaineid mõõtmas – läbu muidugi on, aga läbu hindavadki lapsed kõige enam.

 5. Kommentaariks eelmisele kommentaarile… paraku just selles vanuses on lapsed eriti õnnelikud ja usinad, kui neid lubatakse päriskööki toiduvalmistamisele abiks, hiljem võib see huvi juba raugeda, sest tulevad muud põnevamad oskused/tegevused. Mis ei välista muidugi mänguköögi ja toidunõude-toitude olemasolu ja nendega mängimist. Aga ma tean jah, et see pisikeste laste päriskööki toimetama lubamine on üks paras peavalu ja närvidemäng, samas proovime oma suuremate piigadega (vanuses 3 ja 2) ikka aeg-ajalt miskit valmistada – küpsisekooki sünnipäevaks, köögivilju ette valmistada õhtusöögiks, magustoitu, kooki… nad on kogemuse üle tänulikud ;)

 6. Üldse mitte paha pärast, aga kuidas sa siis kodus toimetad, kui neid kööki “läbustama” ei lase? Minu 3,5-aastased naeraks mu välja, kui neile täistopit “toiduained” mängimiseks annaks. Õigupoolest nii juhtuski, kui tõin koju kotitäie plastmassist “köögivilju”. Vaadati üle, konstanteeriti, et pole päris ning tuldi kööki päris kurki lõikama. Pärisnoaga.
  Köök aga on kahtlemata äge.

  • Ega ma ei keela neil köögis olemist, aga nuga pole tõepoolest seni kätte andnud. Nõrganärviline ema vist :P

   Aga mis neisse mänguasjadesse puutub, siis toit ise on tõepoolest teisejärguline, neile meeldib näiteks oma plastiliinist igasugu “toitu” teha. Köök ja tarvikud ise on see põhiline :)

 7. Meil on ka puidust mänguköök (mitte küll IKEA oma) koos igasuguste puidust juurikate, puuviljade, munade ja millega iganes (ka sellised mida saab pooleks lõigata). Ka on puidust värvilised pulgajäätised ja puidust röster ning potid ja pannid (siin lehel on hästi palju seda laadi kraami http://www.woodentoyshop.co.uk/play-food/?p=1)
  Ma võin öelda, et vähe sellest, et oma laps nendega üsna tihti mängib siis ei ole meil külas käinud veel ühtegi last kes ei oleks seal köögis vähemalt tundi veetnud. No tõesti, alates alla aastastest kuni 11 aastasteni välja. Igati oma hinda väärt asjad.
  Oma 3,5 lapsele ei ole mingi probleem ka ise päris külmkappi ronida, sealt endale võipakk ja sulatatudjuustu topsik leida ning võileib valmistada, seega laps õnnelik mõlemas köögis. Olen kindel et sinu Plika mängiks sellega pea iga päev.
  Kas teil Mothercare-is, kus ka Early Learning-u mänguasju müüakse ei ole puidust mängu toitu müügil? Nad teevad samuti ilusaid puidust mänguköögi kraami (plastmassile lisaks :)
  Näiteks nagu see
  http://www.elc.co.uk/Wooden-Dairy-Set/119608,default,pd.html
  ja see
  http://www.elc.co.uk/Wooden-Sandwich-Set/130176,default,pd.html

  • Jajaa, õige, Mothercare oligi lisaks Ikeale teine koht, kust tolle köögi “varustus” pärit oli, ma olin juba unustanud! Kui kunagi ostmiseks läheb, siis kindlasti uurin sealt ka.

 8. MyToysist tellides saab vast puust juur-puuvilju odavamalt. Või vaata ebayst, äkki saab kasutatult ka. Kasutatud juurvili kõlab muidugi naljakalt.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.