Oct 212012
 

Meil käib täie hooga sisustamine. Minul on kogu aeg ära antavate asjade leht ees lahti ja kui midagi sobivat näen, annan kohe Abikaasale teada.

Lahtikäiv diivan, söögilaud ja riidekapid mõlemas magamistoas olid olemas. Nüüdseks oleme saanud tasuta kaks laste voodit (erinevad), laste laua ja kaks tooli, endale voodipõhja (madratsit veel peale vaja), mingisuguse kirstu ja kapikese, pisut köögikraami ja täiesti võimalik, et veel midagi… Hetkel tõstab Abikaasa autot tühjaks, et siis järgmisse kohta minna, kust taas tasuta söögilaua juurde toolid saab. Ja siis üks nõudepesumasin pandi üles, sinna veel helistab, äkki läheb õnneks…

Pesumasinat ja külmkappi vaatame müügikuulutuste alt ka, sest need on olulised. Alla 1000 NOK tahaks maksta, eks näis, kas õnnestub.

Abikaasa rääkis, et suur Rema 1000 on meie kodust paarsada meetrit eemal, samuti pidi olema hästi lähedal väiksem ja veidi kaugemal (aga vist ka paarsada meetrit ainult) suurem mänguväljak (neid ta pole ise näinud, korteriomanik rääkis). Ja üldse olevat võrratu vaade, fjord ja vesi ja loodus ja värk… Ja ei pea hullunult mäkke ronima ja… No ma tõesti ei jõua ära oodata, et saaks oma uut kodu näha ja sisustada!

Aa, ühe asja oleme ostnud ka :P Jäi lihtsalt voodite kuulutusi vaadates silma, 180 cm lai kattemadrats, 150 NOK. Me lihtsalt olime just enne arutanud, et madratsid on siin tihti nö kaks kitsast kõrvuti, millele oleks kattemadratsit peale vaja, aga neid näiteks Ikeas (mis on odavaim koht, kust kodukraami saab) laiu ei müüdagi. Nii et kui nüüd seda kuulutust nägin, kasutasin kohe juhust, sest hind oli soodne. Voodipõhjad on meil ka sellised sohvalaadsed, 2×90 cm. No Abikaasa eile lihtsalt läks kohale ühte kohta, kuulutuses oli kirjas, et igasugu kraami ära anda täna kell 12-17. Võttis igaks juhuks – kui midagi paremat peaks saama, siis võib samamoodi tasuta ära anda. Mu ideaal oleks siiski päris korralik voodi, mitte sohva. Alustuseks aga on oluline, et raha kuluks võimalikult vähe ja oleks kuskil magada, nii et superluks.

Laste voodiga oli ka lahe lugu. Eile vaatasime, tuli üles kaks kuulutust. Üks puidust pikendatav, teine Ikea metallist voodi (samasugust oli mitu korda varemgi ära antud, ma olen neil kuulutustel ju mõnda aega silma peal hoidnud). Pikendatava voodi omanik polnud too hetk kodus ja õhtul ei saanud Abikaasa enam minna. Metallvoodi saime endale. Vaatasin, et müügikuulutuste all on kolm tükki samasuguseid voodeid müügil 500 NOK, üks neist 550 m meie uuest kodust, äkki võiks siis teise osta, pole ju nii kallis… Abikaasa helistas kaks lähemat kuulutust läbi, aga olid juba läinud, kolmandasse kohta poleks eile jõudnud minna.

Täna hommikul vaatasin, et see pikendatav voodi on jälle üles pandud. Lähemal kontrollimisel selgus, et samasugune voodi, aga uus inimene :D Ja tema andis lisaks laste laua ja toolid ka ära. Nii naljakas! Kahju, et eilset pikendatavat saada ei õnnestunud, oleks olnud mõnus, kui oleks ühesugused. Aga äkki annab mingi hetk veel keegi sellise ära või tuleb norm raha eest müüki… Metallist voodi on ilus, aga suur – tavaline üheinimese voodi. Kuna lapsed väikesed, siis pikendatav oleks iseenesest parem variant.

Aga jah, praegu on igatahes kaks voodit olemas ja see on peamine. Mööblit sobivama vastu välja vahetada jõuab alati, koha peal tuleb lihtsalt kuulutustel silm peal hoida. Kui leiame midagi sobivamat, siis saame välja vahetatava kraami täpselt samamoodi tasuta ära anda :)

Aa, üks kapike tuli meile kuskilt lennujaama lähedalt mingist kohast, kuhu inimesed saavad viia oma korras kodukraami, mida nad enam ei taha. Vist prügimäe kõrval vms on angaar, kuhu võib viia asju… Aga need ei tohti katkised olla, kindlasti terved.

Nii äge, et saab tasuta kodu sisustada :D

  5 Responses to “Ääretult põnev”

  1. Täiega äge. :) Meil on suur osa mööblist tasuta Keskkonnajaamast vms saadud. Või siis üliodavalt kasutatult ostetud. Ainult pesumasina ja Moosese voodi oleme hiljuti ostnud ja need olid ka odavad ja väga korralikud. Ma arvan, et ma muretseks omale mööbli ka siis nii, kui mul reaalselt oleks raha, et uusi osta. Juba ainuüksi see otsimine on mõnus ja oh seda rõõmu, kui miskit ägedat leiab ka. :D Praegu viimegi kaks elutoa kappi sinnasamma jäätmejaama ja hoian silma peal, et midagi ägedat asemele saada.

  2. mu mees ka räägib, et Soomes saab päris tihti päris lahedaid asju, kas niisama või kopikate eest

  3. Nüüd sul ilmselt enam pole kohe vaja, aga tulevikuks teadmiseks – IKEA müüb kõiki oma kattemadratseid mingi laadis viies või kuues eri suuruses, 180 cm laiune kaasa arvatud. Netipoest saad täpsemalt vaadata.

    • Kusjuures äärmiselt naljakas on see, et tekkide ja voodipesu mõõte ma iseenesestmõistetavalt vaatasin netipoes ja tavalistel madratsitel oleks kindlasti ka vaadanud, aga kattemadratsite puhul miskipärast ei tulnud see täiesti elementaarne asi pähe. No mis teha, ju oli lühis :)

  4. Põnev, põnev :)

    Varsti on sadu pilte ilusast Norra loodusest ja uuest kodust :) Mulle meeldib su blogi. Kui kirjutad, kirjutad hingega :)
    Me oleme oma maja sisustanud enamasti kasutatud mööbliga. Taaskasutuskeskus on hea asi :) Ja pidevalt vahetame uue vastu :P

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.