Asjad edenevad

Mul on juhe kõigist tegemist vajavatest asjadest täiesti koos, miski ei püsi meeles üle minuti. Elan nimekirjade ja meelespeade toel.

Mitmed asjad seisid rahapuuduse taga. Abikaasa reedel tehtud ülekanne jõudis õnneks eilseks kenasti kohale. Eile oli aga lihtsalt nii kiire päev, et ma lihtsalt füüsiliselt ei jõudnud lõpuks mingite tellimuste ega ülekannetega tegeleda.

Käisime lastega eile hommikul juuksuris, seejärel külas Abikasa vanaemal, kes meid korraks ka vanaisa vaatama viis (ta on nüüd hooldekodus), tagasiteel sai tibake kiigutud ja lehtedes sahistatud, lõunaune ajaks koju jõudes olin ise ka täiesti läbi ja puhkasin koos Poisiga. Kaua pikutamise lõbu paraku polnud, sest mul oli vaja minna ja need asjad korralikult kokku pakkida, mis lasterikaste perede liitu viimist ootasid.

Õhtul läks ema oma mehega teatrisse, mina kasutasin juhust ja kutsusin Kaidi külla, et teda veel ikka enne ära minemist korra näha. Juhtumisi oli tal just eile tööpäev kella viieni, nii et ta oli Pärnus ja sai tulla ka. Tõi mulle Hessist burksi ja Hahni pubist friikad, sest mul tuli hirmus rämpsu isu 😀 Vaatasime temaga koos üle mu koduse apteegi sisu, et otsustada, mida on mõttekas Norrasse kaasa võtta, mida mitte, mida ja kui palju oleks vaja veel osta, kontrollisime üle, kui palju ravimeid on üldse lubatud üle piiri viia jne. Muuseas mainisin talle, et ma lugesin ühest blogist spets villiplaastritest, millest ma polnud varem kuulnudki – et tahaks proovida, aga olevat üsna kallid. Selle peale Kaidi vastas, et oot, mul vist midagi kotis on ja läks kraamis sealt kolm-neli erinevat varianti välja 😀 Mis nii viga elada, kui oma ihuapteeker on.

Täna tehti tuju kohe hommikul heaks – läätsed.com ja Minu Print vastasid mõlemad meilidele superkiirelt (nagu kõik varasemadki korrad). Sain oma läätsede aastavaru väga hea hinnaga (ühtlasi anti lootust, et uuest aastast tuleb veebilehele ka see võimalus, et rohkem ostes on soodsam) ja kuna minu tugevust oli hetkel ainult üks pakk neljast vajalikust (mul jäi tellimus viimasele minutile, sest raha ju varem polnud), saadavad nad mulle ülejäänud hiljem Norrasse järele (mina postikulu maksma ei pea :P). Minu Print lubas kah mu tellimuse kiirelt posti panna. Oh, kuidas mulle meeldib kiire ja isiklik suhtlus, nii mõnusa tunde jätab.

Ema on nüüd kaks päeva Tallinnas, aga jättis mulle auto kasutada, nii ma siis läksin täna hommikul asju peale laadima, mahutasin napilt kõik autosse ära (terve pagasnik, tagumine iste ja ees kõrvalreisija oma said manti täis) ning läksin oma kraami ära viima. Teadsin enam-vähem, kus lasterikaste perede liidu kontor on ja auto mahtus täpselt nende uksest natuke edasi parkima. Ma siiani pole kindel, KAS ma võisin seal parkida, no see teema, et ristmikust mingi maa peab olema vaba? Aga see oli PÄRAST ristmikku, siis vist võib. No igatahes, mulle saadeti kaks poissi appi asju üles viima, nad väga kiirelt ja asjalikult aitasid mul kõik ära teha ja sain sealt kiirelt tulema.

Jõudsin tagasi täpselt üheks, et lastele süüa anda ja Poiss magama panna – kui tundus, et ta vist jäi, lasin vaikselt jalga. Etteruttavalt võin öelda, et Poiss jäigi magama ja vanaisa sai Plika ka probleemideta tuttu – tema ei jää pool ajast lõuna ajal üldse magama, nii et väga hästi läks.

Läksin Maavalitsusse, et Poisi sünnitunnistusest ingliskeelne variant saada. Abielutunnistus ja Plika sünnitunnistus said omal ajal tõlgitud ja apostillitud, aga Poissi siis ju veel polnud. Sooritasin oma esimese iseseisva diagonaalsete joonte vahele parkimise eeskujulikult 😀 Nüüd on ingliskeelne variant olemas, aga mul pole siiani õrna aimu, kas Norras ka apostilli vaja on või mitte. Pean foorumist küsima, aga kindlam on vist ikka ära teha, see €27 ei tapa ja vähemalt teevad seda nüüd kõik notarid, mitte ei pea kuskile ministeeriumisse ronima.

Seejärel oli vaja Geale müüdud käru ära viia ja Ülejõe kanti ma eriti ei tunne. Vaatasin kaardilt kenasti välja, midagi rasket polnud, jõudsin õigesti kohale ja andsin üle. Sama teed pidi tagasi sõites sai muidugi nalja küllaga. Uus-Sauga tänavalt Jannseni tänavale vasakpöörde tegemine oli paras k*pp ja kui lõpuks tundus, et nüüd on paras auk, avastasin liiga hilja, et minu sõidurida on ikka liiga pikalt autosid täis, seega polnud muud võimalust kui silla peale keeramise asemel otse sõita. Mõtlesin, et hea küll, lähen siis üle uue silla, pole eriti vahet… Aga sinna silla peale sõitmine läks alguses nihu, sest mul jooksis juhe kokku ja ma sõitsin kuskilt valesti (no seal oli see suur silt, mis näitas, kas Riia või Tallinn või mis iganes, sealt). Mingi hetk sain tagasipöörde teha, sõitsin vahepeal veel kuskilt valesti ja lõpuks umbkaudu õigesse suunda hoides jõudsin ikka sillale välja, jumal tänatud. No muidugi ma suutsin siis veel Papiniidu ristis vale raja valida, kust ainult vasakule sai (mul oli vaja otse minna), aga sealt oli vähemalt kerge väikese ringiga õigesse kohta välja jõuda 😛 Nojah, algaja asi… Vähemalt sai kõik tehtud ning jõudsin elusa ja tervena koju.

Kuna lapsed magasid, olid aega rahulikult süüa ja arvutis istuda, sain isegi üle mitme päeva Abikaasaga rääkida ja nüüd just jälitasin oma Norrasse saadetud pakki ning sain teada, et see oli täna kell pool neli Oslos tollist läbi saanud ning Bergeni poole teele pandud, järelikult Abikaasa peaks selle ülehomseks kindlalt kätte saama – SUPER.

Homme on vaja käia pangas, et saada uus koodikaart (vanal on osad numbrid kulunud, mulle on mugavam väikseid ülekandeid sellega teha, mitte hakata iga kord ID kaardi lugejat ja kaarti otsima) ja suurendada ID kaardi maksete limiiti (mulle kunagi väideti, et piiramatu, aga täna olin ma koodikaardiga ca €100 kandnud ja kui ID kaardiga €300 ülekande sain veel ära teha, siis €400 enam ei lastud). Siis on kosmeetik ja viimane hambaarst, Kaidi juurest pean läbi käima, et oma apteegikraam ära osta, kodutarvete poest elektrihambaharjade kohta uurima (meil on Oral B oma ja tahaks lastele ka, aga ma siiani ei saa aru, kas ma saan siis sellele spets laste otsikud otsa panna või peaks ikka lastele eraldi harja ostma, millel need otsikud väiksemad on – foorumist lugesin, et olevat tavalisele harjale eraldi laste otsikud olemas, aga Euronicsi kodukal on küll kõik harjapead nö tavalised ning ainus laste pea just laste hambaharjale) ja nipet-näpet Norrasse kaasa ostma. Ahjaa, apostilli peaks veel ära tegema, üks maksikiri tuleb posti panna… Käsipagasi kotti ikka pole… Ja õhtul lähen veel Tagele külla.

Ühesõnaga tegemist jagub. Aga tunne on hea 😀

5 thoughts on “Asjad edenevad”

  1. Mormelar, Sul on ju oma blogi 😛 Räägi seal sellest 😀
    Kusjuures Sa, Tikker, lähed TÄPSELT selleks ajaks ära, kui meie elutoa remont hakkabki lõpule jõudma 😀 Lootsid näha, aga jääb suvesse. Saabki lihvituma näo.
    PONN VOJAAž!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top