Viimastest päevadest

Eile ja üleeile ei teinud ma kohe MITTE midagi asjalikku, nii et lihtsalt ei viitsinud blogi kirjutada. Hirmus laiskus on peal, seega pole pärast pühapäeva suurt miskit sättinud, lihtsalt üritanud elamise enam-vähem korras hoida ja süüa teha. Sattusin kuidagimoodi Gossip Girli otsast peale vaatama, nii et pigem vahtisingi telekat, selle asemel, et blogisse mõttetusi kirjutada.

Aga mõned pildid noist päevist ikkagi on.

Esmaspäeval oli äärmiselt mõnus ja päikeseline ilm, käisime jälle lastega mänguväljakul. Pildistasin sealt avanevat vaadet:

Esmaspäeviti on Abikaasal päevane ots ka, nii et magada sai ta vahepeal väga vähe ja terve eilse päeva magas selle eest maha, 12 tundi järjest. Täna saime jälle natuke toimetada ka – Abikaasa pidi kuskile paar postkasti üles panema, me läksime lastega kaasa, mind pani ta tee peal Ikeas maha. Nojaa, kastid jäidki teatud põhjustel üles panemata, homme teisele katsele 😀 Küll aga sain ma Ikeast hulga vajalikku kraami, peamiselt siis tekke-patju ja voodipesu – seni olid meil kõik Külli perelt laenatud asjad.

Arve läks ligi 500 NOK (€68). Tekid-padjad ja enda voodipesu valisime kõige odavamad – kui rahaline seis kunagi parem, eks siis vaatab midagi kvaliteetsemat/ilusamat. Meie tekk maksis 49 (€6.63), laste tekid 2×19 (€5.14), neli patja 4×9 (€4.87). Meie voodipesu maksis 65 (€8.80), lastele ostsime tibake kallima – kõige odavam oleks olnud osta sama mustriga, hind oli 35, aga võtsime mõlemale 98 NOK (kokku €26.52) komplektid (enamik olid 149 või 198, nii et valisime ikkagi odavamast otsast, tahtsime lihtsalt lastele rõõmsamaid värve). Poisile võtsin autodega, Plikale valisin algul sellise, aga kui nad ise ka tulid, siis lasin tal endal valida ja ta võttis hoopis südametega, mis mulle küll ei meeldi, aga noh, tema voodi ju… Plika lina maksis 49 (€6.63 – tal väike voodi ja väikseid linu hirmsoodsalt polnud), Poiss magab hetkel madratsil ja temale saime odava lina 15 (€2.03) eest. Lisaks veel komplekt karpe toidu säilitamiseks 19 NOK (€2.57) ja nii see raha läinud oligi – nagu niuhti.

Ahjaa, väga äge oli avastus, et tekid on Eestis tehtud (Wendre äkki või tehakse mujal ka?) ja padjad Leedus 😀 Kas Eestis ka tekke nii odavalt saab? Need on muidugi ka õhukesed, aga meil on siin väga soe – kuna Küllilt laenasime samad ja teadsime, et külm ei hakka, julgesime endale ka osta.

Seoses uue voodipesuga sain lõpuks tubadest paar pilti tehtud. Lastetoast küll ainult ühest poolest – riiul oli sassis ja riidekapid unustasin ära, eks siis mõni teine kord.

Meie magamistuba on pisike – peale voodi ja riidekapi sinna midagi ei mahugi. Praegu on meil voodiks 2×90 cm sohvataolise moodustise alumised pooled, millele peaks tegelikult veel madrats peale käima, aga kuna seda kaasa ei antud ja see alumine osa on ka pehme, siis ajab asja ära. Hoian tasuta kraamil ikka silma peal ja loodan kas madratsi või ehk täitsa uue voodi saada. Sestap ma ka meile lina ei ostnud, sest ma pole päris kindel, kas meil jääb 180 cm lai voodi või tuleb ehk ikkagi 160 cm nagu Eestiski oli. Siis mahuks vähemalt üks öökapp kõrvale… Ehkki aknalaud ajab asja ära 😛 No näis. Igatahes pole meil kunagi varem nii suurt tekki olnud – siinses Ikeas on tekkidel ja tekikottidel täpselt kaks standardsuurust, 150×200 ja 220×240, nii et ei pidanud üldse mõtlemagi. Eestis oli meil tekk vist 200×200 ja kui mõlemad lapsed kaisus olid, siis jäi kitsaks küll 😀

Homme läheme vist uuesti sinna kasutatud kraami poodi – see on neljapäeviti kauem lahti, nelja asemel seitsmeni, nii et Abikaasa saab hommikul nats magada ja lapsed jõuavad ka oma lõunaune ära magada. Seni oleme oma asju hommikupoolikuti ajanud, aga need käigud jooksevad alati laste uneaega sisse, mis pole üldse tore.

Niih, sain nüüd päevasündmused kirja, võin Gossip Girli edasi vaadata 😀 Kööki koristada täna küll ei viitsi – aga nad ju räägivad, et hommik olevat õhtust targem 😛

7 thoughts on “Viimastest päevadest”

  1. mis lumised mütsakud need kahel ülemisel pildil on? kas kännud või kivid? ja kas looduslikult nii või inimese käega pandud?

  2. See on pingelangus, peale reisi ja kolimist pole ime, kui mingi hetkel energiavarud täiendamist nouavad ja selleks sobibki selline mittemidagi tegemise päev koige paremini. Joudu- kindlasti ootavad Sind ees ponevad kuud sisseelamist uuel maal.

  3. Wendre toodab jah Ikeale, oma pliksidele sai kunagi soetatud vabrikupoest olematu hinnaga (50 eeku) Ikeale toodetud tekke, mis olevat standartkaalust paar grammi kergemad või raskemad. No mul küll siiani vahet pole ja tundub, et lastel ka. Helsingi juures Ikeas leidsin samad tekid 19.90 euri augustis 🙂 Ja tekid on seal tõesti odavad, 150 lai 4,15, laiemad 6 euri midagi.

  4. Eelmisel hooajal oli ETV -s tore Norra sari Taevasina (Himmelbla) ja sinu pildid meenutavad seda elu. Soovitan vaadata kui aega on.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top