Nov 212012
 

Käisime täna lõpuks ometi harja ja kühvlit ostmas. Teine asi, mida otsima läksin, oli kummist julla, millega oleks hea vannitoa põrandalt pärast duši all käimist vett kokku pühkida. Meil on siin ainult kaks põrandalappi – üks Eestist kogemata kaasa tulnud marlimähe ja teine Külli juurest kogemata meie pesu hulka sattunud auklik köögirätik, mille me omastasime. Aga mõlemad on nii väikesed, et pärast dušši saab nendega vaevu põranda kuivatatud ja mõlemad jäävad lirtsmärjad.

Tartus Tähtveres elamise ajast oli see kummijulla meeles ja tundus palju mõistlikum variant olevat. Ainus, mida müüdi koos varrega, oli jube kitsas, laiemat müüdi eraldi ja sellele sobiv vars oli mopikomplektil. Ja kummijulla ise oli vist üldse akende pesuks, aga mis vahet seal on, sobib põranda jaoks ka.

Põrandapesu jaoks tahtsin ka nagunii midagi osta, sest lapiga küürimine mulle ei meeldi ja nagu öeldud, meil pole praegu lappe ka, uue elamise teema. Seega tundus igati loogiline osta ära ka too mopikomplekt, mille vars kummijullale sobis. Seal oli kaks erinevat komplekti ja ma ei saanud lõpuni aru, mis vahe neil on – võtsin lõpuks kallima (hinnavahe oli väike, 10 või 20 NOK), sest sel tundus rohkem lisasid olevat. Oli kaks laiust – 40 ja 60 cm. Võtsin 40 cm, teine tundus jube suur… Kodus tõlkisin paki peal olevat teksti ja sain teada, et kõigepealt tuleks narmalise lapiga pesta, siis mingi teise lapiga kuivatada ja lihtsalt tolmu võtmiseks kõigepealt krõpsuga poroloonist liistakas ja selle ümber õhuke lapp, mille saab pärast ära visata. No kena on.

Segaseks jäi kuivatamise osa, õigemini see, millega ma peaksin kuivatama. Tähendab, ma saan aru, et seda ei pea üldse tegema, saati siis meie linoleumpõrandatega, need kannatavad väikest niiskust ju hästi ja meil on põrandaküte, nii et nagunii kuivab kiirelt. Parketiga oleks kuivatamisel vast rohkem pointi.

Mul on selle nöörlapi suhtes muidugi omad kahtlused, juba kuivalt pudiseb üsna samamoodi kui need vastikud odavad nöörmopid. See nöörlapp on ka mikrofiibrist, mis peaks ju ideeliselt hästi pesema. Eraldi oli võimalus juurde osta selline traditsioonilisemat laadi, nö siledam mikrofiiberlapp. Ma ei hakanud praegu ostma, äkki see nööridega ajab asja ära, hiljem jõuab alati. Kui mul oleks olnud võimalus valida, siis ma oleks nööride asemel ilmselt siledama võtnud, aga valikut polnud – komplektis olid vaid nööridega. Mis vahet neil kahel on, ei tea.

Nagu öeldud, ei tea ma taldmoppidest üldse mitte midagi. Pole kunagi varem kasutanud ega seda teemat uurinud. Täitsa algaja tunne on :D

Ma tean, et Vileda moppi kiidetakse. No ja Norwexi oma ka muidugi. Kui suur vahe neil on või kui hea (või siis pigem halb) on minu oma võrreldes nendega, pole õrna aimugi. Minu komplekt on pärit Europrisist, nii et pigem mingi suvakas. See nöörlapp ei jätnud käega katsudes väga hästi puhastavat muljet ja siledam mikrofiiberlapp oli ka kuidagi imelik. Kujutan ette, et Viledal ja Norwexil on ilmselt paremad…

Ja üks asi on lapid, aga kas mopi varre ja talla juures saab ka midagi erinevat olla? Kui kõigil käivad lapid krõpsuga külge, siis ma saaks oma tallaga ka näiteks Vileda lappe kasutada äkki? No et kui neil peaks paremad olema :P Aga jah, esialgu ma katsetan nendega, mis olemas on. Komplekt maksis 119 NOK/€16.15, kummist julla 20 NOK/€2.71 lisaks. Ei tundunud eriti kallis, sestap ostsingi nii julgelt (90 NOK/€12.21 pika varrega harja ja kühvli eest tundus seevastu küll kuradi kallis). Eestis ei jõudnud kunagi tegudeni, sest vanu rätikuid oli põranda pesemiseks piisavalt :D Jumal tänatud, et siin vanu lappe polnud, muidu küüriks äkki praegu ka põlvili edasi.

Ei tea, kas ma oleks pidanud mingi ämbri ka ostma? Mõtlesin oma aruga, et teen selle nööridest lapi märjaks ja väänan välja, kinnitan talla külge, pesen mingi osa põrandast ära, siis võtan ära, loputan kraani all, väänan välja, uuesti külge ja nii edasi… Ämbriga oleks ilmselt lihtsam? Aga samas kui tihemini pesta, siis pole põrand nii must, ei peagi väga vahetama, saab ühe hooga kõik üle tõmmata.

Põnev, põnev. Minu senised kogemused on olnud tavalise lapiga (tüütu), nöörmopiga (täiesti mõttetu) ja sellise poroloonist svammmopiga, mida saab käepidemest kuivaks väänata – see on ema lemmik, aga mulle ÜLDSE ei meeldi. Nii et ma loodan taldmopi puhul imesid ja tulevärki. Võiks ju ometi meeldida, sest rohkem põrandapesusüsteeme ma ei tea. Tahaks ju ometi selliseid vahendeid, mis tekitaks sama suurt vaimustust kui Norwexi aknapesulapp ja tolmukinnas, et ka põrandapesu oleks meeldivam.

EDIT: katsetasin uued koristusvahendid ära. Hari tundub jube kitsas, ehkki silma järgi pole eriti vahet sellega, mis meil Pärnus oli. Mopp pesi küll üsna kenasti, aga jättis linoleumile kerged triibud ja jala all on imepisuke kleepuv tunne. Vbla oleks pidanud rohkem loputama ja oleks vähem triipe jäänud, aga no ma tõesti ei viitsinud keset ööd suurt vaeva näha, tahtsin lihtsalt katsetada :P

  6 Responses to “Mopimaailma avastades”

  1. ja kuhu jäi juttu illustreeriv pilt? :P

  2. Ma usun, et kui talla mõõtmed sobivad, saad sinna alla alati hiljem omale ükskõik mis firma sobivaid moppe osta. Mul just hiljuti üks klient ostis mingi muu firma taldmopile Norwexi mopi alla.

    Ma pesen samuti nii, et teen mopi kraani all märjaks, panen tallale alla, pesen põrandat, siis jälle alt ära ja loputan kraani all. Mingit ämbrit kindlasti pole vaja. Teine variant, mida viimasel ajal praktiseerin ja mida ka Norwexil kataloogis soovitatakse on pihustada põrandapesu ajal mustematesse kohtadesse põrandale vett. Õlitatud puitpõranda puhul on see tõesti hea variant, kuna muidu kuivas mopp liiga kiirelt ära ja enam nö ei pesnud.

  3. Ma ostsin ka oma korterisse kolides vileda taldmopi-väga rahul!samas ämbrit ei ole ja siiani 2 a puudust ei tunne.ikka kraani all puhtaks ja edasi.nöörmoppe lausa vihkan-mõttetud nutsakad. Ja noh meie vanaemade-emade vanade kaltsude teema pole ka eriline lemmik :-)

  4. Mopp liigub põrandal kergemini ega jäta triipe kui sellele vaid vähe vett peale pritsid (pihustad), et narmad niiskeks saavad. Pärast mopi kasutamist raputa (harja) prügi välja ja pese mopp puhtaks.
    Ka põrandale võid vett pritsida

  5. Mul õnnestus täna oma Vileda varre otsa varu mopp saada, hakkas juba tunduma, et neid polegi enam saada. See on riideribadest ja ämbris pestav ja väänatav. Mulle ei sobi see taldmopi kraanikausis pesemine, ei ole põrandad nii puhtad, et tahaks sellist jama kraanikausis pesta. Elu talus ja koos koeraga :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.