Nov 182012
 

Järjekordne pühapäev. Kui küsisime eile lastelt, kas nad tahaksid jälle issiga tööle kaasa tulla, saime vastuseks etteaimatava väga elevil: “JAA!”

Seekord olin ma vähemalt eelmisel ööl korralikult maganud. Eile tahtsin küll juba üheksa paiku voodisse minna, aga ikka jõudis kesköö märkamatult kätte :D Ja voodis ei tulnud ka tükk aega und, sest tuhat mõtet keerles peas, nii et magada sain vaid paar tundi. See-eest oli Abikaasa korraliku 8h järjest maganud, nii et kui hommikul koju tulime, läksin mina paariks tunniks puhkama ja tema oli sel ajal lastega. Mõtlesin veel lastega koos lõuna ajal ka magada, aga kui nemad olid magama jäänud, oli minul uni läinud. Igatahes on tänu hommikusele unele terve päeva täitsa viisakas olemine olnud ja lähen nüüd kohe varsti ära magama ka.

Hakkasin mõtlema, et kui vanasti Poiss pikematel autosõitudel pigem virises, siis nüüd on ta äkitselt maailma suurim autosõidufänn – need mõlemad korrad olid lapsed autos umbes kuus tundi järjest, maha magas Poiss sellest ajast ehk 2-3 tundi… Ja oli ülejäänud aja vägagi rõõmus. Plika magas vähem ja vahepeal veidi virises, aga üldiselt oli rahul ja kinnitas ka täna, et läheme teinekordki. Nii et ma arvan, me jätkame neid pühapäevaseid perekondlikuid töö-öid – nii on Abikaasal väheke seltsim, lastel jagub elevust ja mina tahaks hakata vaikselt Abikaasa kõrvalt ringi ära õppima. No eelduseks on muidugi ringi kõigepealt päevasel ajal läbi sõitmine, aga Abikaasa arvas, et seda olekski vaja miski päev teha, sest tal on postkastide kleepsumajandus väga segamini. No neil on selline süsteem, et postkastidel, kuhu on midagi tellitud, on peal vastava ajalehe nime lühendiga kleepsud (Bergens Tidende kleeps on BT jne), et oleks kergem õige postkast üles leida. Aga tellimused ju kogu aeg muutuvad ja kleepsud on ilmselt paljudes kohades üle või puudu. Nii et ükspäev me vist läheme ja siis sõidan mina :D

Leidsime eile tasuta kraami pakkuvalt lehelt kaks 90×200 madratsit, mis meil just oma voodist puudu on. Abikaasa tõi täna ära ja kodus avastasime, et nende laius oli hoopis 75 cm, kuulutusse oli valesti kirjutatud. No mis seal ikka, jäävad külaliste tarbeks vms.

Täna leidsime tasuta kraami pakkumiste hulgast neli potti. Abikaasa on rääkinud, et veel suuremaid potte oleks vaja, nii me siis haarasime võimalusest kinni ja tõime ära. Ma siin umbes arvutasin, et bensiinikulu + linna sissesõidu tollimaks läksid kokku miski 130 NOK. Noh, Ikeas maksab üks väike pott sama palju, nii et tasus käia küll :) Iseasi muidugi, kas meil just päriselt veel NELJA potti vaja on… :P Aga jah, üks suurgi oleks poest ostes kallimaks läinud.

Leidsin veel ühe veidi vanema kuulutuse, kus antakse ära kaks kotitäit ingliskeelseid krimkasid. Helistan homme ja uurin, kas on ikka alles või on kuulutus lihtsalt üles ununenud. Lugemiskihk on suur ja selline lektüür peaks mulle hästi istuma :)

Teisipäeval peaks Abikaasale rahad laekuma, siis saab natuke vajalikku kodukraami muretseda. Homme jõuan ehk toad ka ümber tõsta – eile õhtul ei hakanud enam mööbeldama, täna olin väsinud, homme on Abikaasa terve päeva ka tööl, siis meil ongi tegevust vaja :D

Üks eilne pilt ka. Ma tean, umbes kahekümnes samalaadne… Aga ma lihtsalt ei suuda vastu panna! :D Läksin eile lastetuppa ja seal nad kahekesi istusid voodiserval nagu kukununnud, mõlemal oma raamat süles.

Üldiselt on hea tunne. Täna suutsime lastega ka täitsa rahumeelselt läbi saada, mis on minu jaoks äärmiselt oluline – mu kannatamatus tekitab pidevalt süümepiinu ja ma katsun kogu aeg sellest üle olla, aga tihti ei õnnestu. Täna õnnestus – ja arvestades seda, et olin siiski pigem vähe maganud, olen ma enda üle eriti uhke.

Aga nüüd lähen pesen hambad ära, mängin pallides elud maha ja siis tuttu. Homme pean koos lastega tõusma, sest Abikaasa tuleb varahommikul ja läheb kohe magama, et kell kümme järgmise töö peale startida – veab terve päeva toidutellimusi laiali, umbes 40 inimesele, tagasi jõuab alles õhtul, kui lapsed juba magavad ja öösel kell üks peab juba tavatöö peale startima… Aga jah, see päevane ots on ainult esmaspäeviti ja nüüd on võib-olla variant, et ta saab ehk ka bussi ja hakkab selle asemel hoopis apteegikaupa vedama, see oleks ca 4x4h nädalas hommikuti kohe pärast leheringi lõppu – sellised lühemad lisaotsad on tunduvalt parem variant, kui terve öö, päev ja öö jutti rügada, nii et vahepeal piisavalt aega magada pole.

  6 Responses to “Töö-öö, vol 2”

 1. Kui ma suureks saan, hakkan …

  Poiss loeb seda raamatut jah?

 2. nii targad raamatuhuvilised lapsed kasvavad vist ainult siis, kui telekat kõike ära rikkumas ei ole. olge sama tublid edasi.

  • Meie kodus on telekas, aga sellest hoolimata on mõlemad lapsed VÄGA raamatuhuvilised. Kui anda valida, kas multikas või raamat, valivad kindlasti viimase. Eriti, kui keegi ette loeb :) Kuigi telekat vahiksid nad (kui vaid võimalus antaks) vist 24/7. Nende kahjuks seda võimalust ma ei anna muidugi :)))

   tikker, ma ei teadnud, et neid raamatuid kaks – me ise võtsime raamatukogust punaste kaantega ja see sai kahe päevaga selliseks hitiks, et lastel kõik peas juba :)))

 3. Meil on telekas ja vaatame seda ka.:) Aga alati valib laps raamatu.

  • ehheee :D huvitav, huvitav, mida mina siis valesti olen teinud. kui nüüd meenutada, siis kuni koolini oli veel mingi raamatuhuvi ja sealt edasi kadus. tuhat tänu õppekavale, et kohustuslikku kirjandust on palju. see vähemalt sunnib lugema.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.