Müstiline päev

Mh, Abikaasa juhtis mu tähelepanu sellele, et suutsin viimasel jõulude-eelsel mitte just kõige positiivsemal postitusel kogemata kommentaarid kinni keerata. Ma ei tea, mis mulje see teile jätta võis 😀 Ausõna, täiesti tahtmatult!

Abikaasal oli üleeile 38 palavik, eile midagi 37-ga, täna juba parem, ainult et nina tilgub kohutavalt.

Poisi 25. detsembri kõrge palavik sai öösel välja magatud ja järgmisel päeval oli ta üsna terve. Kuni täna täiesti lambist jälle 39 peale lõi. Nüüd tundub parem olevat… Või on asi selles, et mina pole enam adekvaatne hindaja 😛

Minuga oli kõik korras, kuni järsku tundsin, et JUBE kehv on olla. Kraadisin – 36,9. Ei andnud rahu, sest enesetunne läks järjest hullemaks – mõne aja pärast juba 37,1. Veel mõne aja pärast 37,6 ja viimatine “skoor” oli 38,1. Enesetunde koha pealt pean tõdema, et 37 oli tunduvalt hullem – vastikud külmavärinad. Nüüd 38-ga on lihtsalt vatine väsimus, jõudsin isegi korra arvuti taha tulla.

Müstiliselt tekkinud kollektiivse palaviku pärast poleks ilmselt viitsinud kirjutama hakatagi, aga midagi müstiliselt head juhtus täna ka.

Mul on sätitud nii, et saan meili iga kord, kui keegi müüb Bergeni piirkonnas kuni 1000 NOK maksvat kasutatud pesumasinat. Tasuta rubriigis liigub neid harva ja seal on tõesti nii, et kui paari minutiga ei helista, on keegi teine ette jõudnud. Müügis oli sügise poole ikka aeg-ajalt 500 NOK, kord isegi 200 NOK, aga need kadusid paari tunniga ning 700+ NOK oli meie jaoks juba kallis. Viimase kuu jooksul oli üldse vaid paar ligi 1000 NOK hinnaga.

Eile öösel tuli meil, et üks on müügis 300 NOK/€40. Vaatasin, et kuulutus on üles pandud hilisõhtul ja piirkond peaks meile lähedal olema, aga ei viitsinud süveneda, jätsin lihtsalt kuulutuse lahti. Täna kell kaks tuli see meelde, näitasin Abikaasale. Vaatasime vahemaad – 2 km! Enamik on ikka 20-40 km kaugusel. Kuna hind oli nii odav, polnud erilisi lootusi, aga helistasime ikkagi – oli alles! Ja kui tavaliselt Abikaasal eriti sularaha pole ning lähim pangaautomaat asub vist ca 10 km kaugusel, siis just nüüd oli meil kodus ümbriku sees TÄPSELT 300 NOK – Abikaasale jõulude paiku tänutäheks jäetud, ühelt “kliendilt” 100 NOK ja šokolaad, teiselt lihtsalt 200 NOK (ja kolmandalt lumememme kujuline küpsiselaadne asi). Kas Eestis tuleks kellelegi pähe postiljonile jõulude puhul nänni jätta? Mul küll ei tuleks 😀 Ühiskondade erinevus – väga meeldiv muidugi.

Masina mõõtmed olid sobivad, nii et see mahtus Abikaasa autosse kenasti ära. Nii ta siis sõitis oma jõuludeks saadud rahaga 2 km kaugusele ja naases igati kena pesumasinaga. Kuulutuse järgi 6a vana ja hästi töötav, 5 kg, mudel Ariston AVL 105. Kasutusjuhendi leidsime netist vaid ungari-, portugali- ja venekeelse – viimane peaks asja ära ajama, Abikaasa on veel sellest põlvkonnast, kes oskab. Samuti tuleb kahe nädala pärast ema oma mehega, nii et kui midagi segaseks jääb, saavad nemad aidata.

IMG_4655

Ühendanud veel pole, sest toomine väsitas ja kuna poed on pühapäeviti kinni, siis pesuvahendit enne homset nagunii ei saa. Meil on seina küljes selline jupp, mille külge ühendades saab vajadusel vett kinni keerata – aga selle otsa ühendamiseks on vahetükki vaja. Kui see ära võtta, saaks olemasoleva voolikuga otse ühendada, aga vast ikka katsub selle jupi leida.

Igatahes jah… Just nüüd, kus häda oli kõige suurem – Külli pere masin läks mäletatavasti just katki ning meil ajab pesukast varsti üle – leidsime me nii kodu lähedalt nii odava ja korraliku masina. Juhtumisi ei müüdud seda esimese kahe tunniga maha ja juhtumisi oli meil täpselt õige summa kodus olemas.

Nii et… Super. Nüüd võib Külli vajadusel meil pesu pesemas käia 😀

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top