Haiguse rindelt

Abikaasal on enesetunne parem kui varem ja üle pika aja oli tal ka korralik isu.

Mina sõin öösel ühe praeleiva ja vaatasin pool tundi sarja, pool kolm läksin magama. Magasin üsna hästi, aga ärkasin vara, kui Abikaasa koju tuli. Seljavalu on läinud, peavalu suuremas osas ka, palavik oli enne 37,4, nüüd 37,2. Väsimus ja külmavärinad on endiselt, aga võrreldes eelmise kahe päevaga ikka kõvasti parem – tablettide järele enam õnneks vajadust ei tunne.

Plika on endiselt terve. Või nojah, köhib.

Aga Poiss teeb tiba murelikuks. Täna on kolmas haigusepäev – kui eile oli ta minu meelest üsna kõbus ja täna hommikul oli palavik 37,1, siis praeguseks 38,8 – võiks vähem olla. On üsna kustunud olemisega, käis vahepeal minu ja Abikaasa juures voodis puhkamas, kui ma aga välja hiilisin, sest kahe mehe vahel liiga palavaks läks, paterdas ta mulle varsti järele. Noh, ühe paiku katsun ta tavapärasesse lõunaunne saada, ehk see aitab. Ja õhtul teeme küll sinepipulbriga jalavanni ja määrime hanerasva, see on kindel. Sinepiplaastrit ma vist proovin kõigepealt enda peal 😀 Mul puuduvad sellest igasugused mälestused.

Noh, vähemalt suutsin Plikale putru keeta, Poisile apelsini puhastada (ning sellest pool ise ära süüa) ja nõusid pesta. Iga natukese aja tagant on vajadus pikali olla, aga nii ka kaua ei püsi. Nii et enda ja Abikaasa pärast eriti ei muretse. Kui nüüd ainult Poiss tervemaks saaks…

Üks vahva tänahommikune tsitaat Plikalt kah: “Kohe, kui ma selle multika [Lotte] häält kuulsin, tuli nii suur rõõm sisse, et tulin jooksuga voodist välja!”

9 thoughts on “Haiguse rindelt”

 1. Oi, kui ikka lapsel üle 38 palavikku olen alati oma poisile palavikusiirupit (ibuprofeeniga) andnud.
  Küüslaugu ja hanerasva ja muu sellisega mängin siis, kui palavik all ja lapsel enesetunne parem 😉

 2. KÜÜSLAUK. voodisse sissehingamiseks ja salatisse sissesöömiseks.
  rohelised triibud nohule.
  teepuuõli aitab kah.
  auru oleks hea köhaga teha. parem kui aurumasinaga, aga võib ka nt kuuma vee kraanist jooksma panna ja siis auru sisse hingata. vedldab röga ja lihtsam välja köhida.

 3. Tervist!

  Ma ei taha kyll muret kylvata aga r22gin, mis meil suvel juhtus. Lapsel oli ka kolm p2eva k6rge palavik. L6puks otsustasin arsti juurde minna. Otse kiirabisse. Kuulasid kopse ka ja ytlesid, et nagu korras k6ik aga otsustasid ka r6ntgeni teha. Tuli v2lja, et kopsup6letik. Nii algusj2rgus. Ytlesid ka, et tavaliselt nii vara ei n2egi pildilt aga vedas. Kaua m6tlesid seal, et kas teha. Mina soovitaks ikkagi arstil 2ra k2ia, kui v6imalus. No suure t6en2osusega on mingi viirus aga siiski.

 4. Olen viimasel ajal netist lugenud, et ka küüslauku ei tohiks haiguse ajal manustada (sisse hingamiseks vb võib, ei tea), et kuna bakterid hakkavad siis kapselduma, siis see hoopis pikendab haiguse kulgu.

 5. Ma nii rahustuseks mainin, et mu 2,5 aastasel oli ka hiljuti kõrge palavikuga tõbi kallal 3 ööpäeva võtsin iga natukese aja tagant alla jälle (ma võtan alla kui üle 39 ronib palavik, kuna tean juba varasemast, et ta kõrget palavikku üsna hästi talub), siis järgnes paar päeva vähemat palavikku ja oligi haigus möödas. Samas ei köhinud ta samal ajal.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top