(Sea)gripp?

Mingi uitmõtte ajal vaatasin gripi sümptomeid ja üsna hästi sobivad – kiire enesetunde halvenemine, kõrge palavik (38 ja rohkem), peavalu, lihase- ja liigesevalu, kuiv köha ja/või nohu, väsimus ja nõrkus… Hingamisraskuseid ja kõhulahtisust õnneks pole, aga kõik teised on suuremal või vähemal määral esindatud – kurk oli valus vaid Abikaasal, no ja Plika on siiani terve.

Aga üldiselt, mis me siis nüüd tegema peaks? Arsti juurde minemisest vist ei pääse. Üldse ei taha, ei viitsi süsteemi süvenema hakata, täiskasvanud peavad midagi maksma kah…

Või kui homseks juba parem on, ehk siis saaks niisama ka… Millised on kodused gripiravimid?

Noh, olgu see gripp või mitte, ema tuleku ajaks peaks me igatahes kõik kenasti terved ja mitte nakkusohtlikud olema 🙂

Avastasin oma dekolteepiirkonnast eriti jõhkra punase lööbe. Veidi tagasihoidlikumal ja ühtlasemal kujul on see korduvalt varemgi esinenud ja ma pole kunagi aru saanud, MILLEST. Olen alati eeldanud, et ju mingi söök, kuna see pole aga kunagi vaevusi valmistanud ning on ise ära kadunud, pole sellest suuremat probleemi teinud. Nüüd aga tuli see lööve ajal, mil ma pole kaks päeva mitte midagi söönud – ma tõesti ei usu, et sellest ühest pirnist. Küll aga võtsin eile õhtul siin Norras esimest korda kasutusse oma fliisist hommikumantli – siin on nii soe, et pole vaja läinud, aga külmavärinatega kulus ära. Olen sellega enamik tänasest päevast ringi käinud ja nüüd õhtul, enne lööbe avastamist, oli see mul ka voodis teki all seljas, hommikumantli all õlapaeltega särgik. Nii et kas siis tõesti hoopis fliis?

Tablettide ja ananasside abiga tuli pärast tervet päeva siruli olekut selline teotahe, et pesin kõik nõud ära ja tunnen nüüd, et tahaks vist veel midagi süüa… Suurepärane!

5 thoughts on “(Sea)gripp?”

  1. Eestis liigub praegu paragripp, mis pidavat olema nagu päris gripp, aga ei olevat eluohtlik. Küll aga peab passima, kui neljandal-viiendal päeval jälle palaviku kõrgeks lööb, siis see paragripp pöörab kopsupõletikuks, teadis rääkida minu arstist ämm. Kopsupõletikku on küll sel talvel kohutavalt palju liikvel.
    Ravimid on väga palju kuuma teed (soovitatavalt pärnaõietee, kui seda kusagilt saab), mesi, küüslauk, kodune kanasupp, mustsõstra- ja vaarikamoos ja rahulik olemine. Ingveriteed soovitatakse ka, kui kurguga häda.

    1. Ei tohiks, varem pole ma allergia välja löömise ajal tablette söönud. Jätsin hommikumantli eile õhtul sinnapaika ja lööve on tänaseks läinud… Pakun, et ikkagi fliis.

  2. Arstile küll ei tohiks minna kui tunned end väga halvasti juba. Nakatad teisi ja koju peaks ikka arst kutsuma.Ma räägin muidugi Eesti foonil hetkel.

    Hästi nõme. Kahe nädala eest oli selline nädalane kergem viirus koos valusa kurgu ja nohuga. Nädal hiljem jäime tütrega mõlemad uuesti, aga raskemasse varianti. Kartus juba, et seagripp haakis külge. 2011 sai see läbi põetud. Raviga jäi hiljaks. Perearst tegi analüüsid alles 7-.ndal päeval. Jumal tänatud, et võtsin antibiootikumi, mis oli kodus olemas. Tunne oli selline, et uut päeva ei näe. Algas külmavärinate, silmavalu ja kinnise ninaga ja seagripp on 5 korda hullem kui tavagripp. Sestap kui oled põdenud, ka eristad. Loodaks.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top