Jan 082013
 

Tegelikult tuleb varasemastki meelde, et kui ühel päeval haigeks jään ja loodan, et ööuni tervendab, ei saa ma sel ööl üldse korralikult magada ja hommikul on tunne sama kehv.

Nii ka seekord – terve öö vähkresin voodis, tunne oli selline, et magada üldse ei saanudki. Eile ja täna olin enamik ajast pikali, aga jah, magamiseni asi paraku ei jõudnud…

Täna hommikul lihtsalt niutsusin, sest nii halb oli. Lõpuks võtsin valuvaigistit – 200 mg Ibumax ei teinud midagi, nii et võtsin poole tunni pärast teise veel. See tegi olemise nii talutavaks, et suutsin isegi natuke koristada. See oli ikka JUBE läbu, mis meil siin hommikul vastu vaatas… Ma olen ju harjunud õhtul pärast laste magama panekut kõik ära koristama, et siis oma aega puhtuses ja korras nautida ning hommikul sassi ajamine nullist toimuks.

No igatahes, seljavalust sain tablettide abiga lahti, peavalu võttis vähemaks ja palaviku alla. Kuue tunni pärast läks olemine halvemaks, siis sai teine 400 mg sisse võetud…. Ja üheksa tunni pärast kolmas, mis on ka ööpäeva maksimum. Ma nii üritasin lihtsalt magama jääda, aga kuidagi ei õnnestunud – pea valutas ja külmavärinad olid tagasi, palavik jälle 38.

Nüüd saab tableti võtmisest kohe pool tundi täis – loodan, et suudan siis magama jääda. Aga saadan enne Abikaasa tööle, nagunii tema kell hakkab poole tunni pärast helisema ja enne rahu ei saa, kui ta uksest väljas on. Ta, vaeseke, töötas ju täna terve päeva, sai tukkuda vaid tunnikese hommikul ja nüüd paar tundi õhtul… Homme magab ilmselt suurema osa ajast maha.

Igal juhul on minevikukogemust arvesse võttes igati lootust, et homseks on tervis parem. Olen üritanud täna palju vett juua, söögist pole muud sisse läinud kui üks pirn. Peaks nüüd selle ananassi ära puhastama, mis Abikaasa minu tellimisel ennist tõi… Tahtsin seda juba paar tundi tagasi teha, aga kui nägin, et vajalik nuga on pesemata kraanikausis teiste asjade all, lõin käega – vaat nii omadega läbi olengi. Aga paar tundi voodis lebotamine aitas natuke… Ja söök tuleks kasuks. Ehk võtab tablett peavalu ja palavikku nii palju vähemaks, et saan siis normaalselt magada.

Köhime kõik nagu hullud. Eriti vastik on röga – Abikaasa oskab seda ainsana välja sülitada, mina proovin kõigest väest ja juba natuke tuleb välja, aga lapsed ju ei oska… Ja järjest röga alla neelates pole ime, kui asi lõpuks oksendamiseni jõuab. Peaks vist sinepipulbriga jalavanni tegema ja hanerasvaga määrima. Ja äkki sinepiplaastrit ka… Kui homme rohkem jõudu on, võtan ette.

Nina on kõigil suurest nuuskamisest valus. Tegelikult valetan – Plikal pole peale köha häda midagi, tema on siiani ainsana suuremast haigusest puutumata ja loodan siiralt, et see nii jääbki.

  One Response to “No HOMME on ikka parem, eks!”

  1. Pane nina alla Bepantheni kreemi (seda, mida noored imetavad emad katkistele nibudele määrivad) – see ei kipita, ei tee haiget ja võtab juba 3-4 minutiga ninaaluse valu ära ja teeb naha pehmeks. Ja määri seda nina alla peale igat nuuskamist – siis ei lähegi nahk enam katki ega valusaks sealt. Meie peres olid ka kõik terve detsembri igasugustest palavikkudes-viirustes-grippides. Kõik läks mööda, ainult lapsel jäi köha. Jõudu-jaksu ravimisel/tervenemisel! :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.