Mar 052013
 

Nii, kaalusin täna täpselt kõik kogused ja hiljem leiva enda kenasti ära ning tean nüüd enam-vähem täpselt oma leiva kilohinda.

Ühel odaval poeleival oli kilohind 33.80, ülejäänutel 60 ringis.

Kui ma küpsetaks tavalisest täistera rukkijahust, valgest suhkrust ja soolast, tuleks kilohind 7.80.

Kui ma küpsetaks mahedast täistera rukkijahust, pruunist suhkrust ja soolast, tuleks kilohind 17.65.

Kuna ma aga lisan lisaks ülamainitud mahedatele koostisosadele ka igat sorti maheseemneid: päevalille, kõrvitsa, lina, seesami, kanepi, chia… Siis tuleb minu leiva kilohind 26.85 :) Seemneid ma muidugi muul ajal ei kaalu, vaid lisan suvaliselt – täna panin ikka väga heldelt, nii et pigem võib see hind isegi tavaliselt veidi väiksem tulla.

Lisaks minu aeg ja elekter… Aga ka minu rõõm ja rahulolu absoluutselt iga kord, kui leiba küpsetan või söön.

Pole midagi paremat enda tehtud leivast!

Mõtlesin alguses küll, et mahejahu on tavalisest üle poole kallim, ei raatsi osta. Aga kui ma küpsetan iga kolme päeva tagant kaks pätsi leiba, ütleme 11 korda kuus, siis tuleb jahu pealt hinnavahe 134 kr. Meil kulub söögile kuus umbes 6000 kr, sellega võrreldes on see summa nagunii väike. Mahe on hea :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.