May 142013
 

Ma kirjutasin pika jutu Elisast ja nende paketihindadest, panin selle üles ja kustutasin siis ära. Dagne jõudis kommenteerida – talle vastuseks, et jah, on tõesti Eestis nii odavad paketid. Readeri kasutajad said seda postitust ilmselt ikka lugeda. Kuna uut ja vastukäivat infot tuli liiga palju, siis ei viitsinud enam muuta, võtsin üldse maha.

Aga lühidalt küsin ikkagi uuesti – kellel on eriti väikesed moblaarved ja mida need täpselt sisaldavad? No need pakkumised, mida tehakse telefoni teel, kui kliendi pärast võitlus käib, ma olen neist ajalehekommentaaridest lugenud. Ma tean, et mitmel mu lugejal on ka sellised soodsad paketid, aga ma detaile ei mäleta.

Ma ei viitsi pikemalt seletada, aga Elisa ei taha mulle vana paketti tagasi anda ja uued minu vajadustega ei sobi, sest mittenutikate pakettide hinnad (mille nimed “lihtne” ja “soodne” olid selle postituse pealkirja inspiratsiooniks) on tõeline mõnitamine. Niisiis kaalun, kas kolida üle Tele2 (ja meelitada sinna tõenäoliselt kaasa ka kuni veel viis inimest) või… No eelistaks lihtsuse mõttes siiski Elisalt miski soodsama paketi välja kaubelda – sellise, mida neil kodulehel pole.

Niisiis, kogun taustainfot.

  12 Responses to “Lihtne ja soodne my ass”

 1. minu isa saatis kõigile teenusepakkujatele kirja stiilis “seoses kommunikatsioonikulude kokkuhoiuga palun vähempakkumist”. elisa ei vastanud, tele2 saatis mingi jama vastu ja emt-iga jäi ta siis rahule (ma detaile ei suuda meenutada, aga ta oli rõõmus selle üle küll).

 2. Küsi tele2st või mujalt lihtsalt pakkumist ning saada see manusena Elisale, ja küsigi otse, et vot, sealt tehti nii hea pakkumine, on teil midagi paremat või kaotate oma kliendid…

  Ma Elisa kohta nii ei tea, aga nt kui ma noormehe soodsasse perepaketti Tele2s läksin, siis EMT saatis mulle pakkumise, saatsime selle Tele2te edasi ning kohe tuli sealt palju parem ja soodsam pakkumine, pluss kaks tasuta telefoni :D Eks see oleneb sellest ka, kes kui väga oma kliente hoida tahab…

 3. Mina tegin eelmisel aastal sama: saatsin kõikidele, kaasa arvatud tollasele teenusepakkujale kirja, et soovin neilt saada kõnepaketi pakkumist. Lisasin juurde kuu keskmise kõneminutite ja sõnumite arvu. Kiirelt reageeris Elisa, kes tegi ka sobiva pakkumise. Teised operaatorid reageerisid liiga hilja või üldse mitte. Muidugi hakkas lepingu lõpetamisel kauplemine ka, aga ma ei viitsinud sellega jamada ja suurt vahet pakkumistes polnud ka.

  Mina soovitan saata kõigile hinnapäring ja siis vaadata, mida keegi pakub.

 4. Meil on Tele2 perepakett mingi, detaile hetkel peast ei mäleta, kui tahad, siis otsin Sulle.
  Aga point on selles, et pakett on mitu korda soodsamaks muutunud tänu sellele, et armas konkurent Elisa on teinud mingi parema pakkumise. Klienti mitte kaotada tahtes on Tele2 kohe uuesti pakkunud ja paremini. Praegu oleme rahul igatahes, meil 5 inimest perepaketis räägivad ka tasuta + igaühel veel tasuta võrgusisene sõbranumber.

 5. meil ka Tele2. Kui leidsin, et me ei kasuta miinimumarve summat päris suures ulatuses ära, siis saatsin neile kirja, et sooviksin uut lahendust. Pakkusid kohe soodustust paketi maksumusele. Elisa saatis ka mingi standardkirja, ma vastasin, et ma ei võida sellega mitte midagi, et sooviksin midagi paremat ja seda vastust ootan siiani. Nüüd just käisin EMTis, aga nemad ei suutnud mitte midagi paremat pakkuda. Seega mina olen rahul Tele2ga

 6. mul on elisa selline pakett kus on 10 nr ja internett… aga soovitada ei saa, sest see pakett on neil müügist maas juba aastaid, õigemini nad müüsidki seda kuu või äärmisel juhul paar – ilmselt said ise ka aru, et liiga head diili pakkusid

 7. Minul on diil. Letist saadud. Maksan 3 euri ja põhimõtteliselt räägin tasuta ja smsin ka tasuta. Tingimusi peast ei mäleta. Kas selline pakett ei sobi teie vajadustega?

  http://www.diil.ee/paketid/diil16

  • Diili praegused paketid on sama mõttetud kui Elisal. €3.96 eest saaks 100 minutit, aga mul vaja 2-3x rohkem. €7.96 eest saaks 1000 minutit + neti. Elisas täpselt samad asjad 4 senti kallimad :)

 8. Meil on Tele2 Mikrod. Mina maksan 2.50 ja saan selle eest 16 tundi rääkida. Sekundipõhine, mis mulle veel eriti meeldib. Üleminut maksab 1 sent, sõnum 6 senti, aga ma sõnumeid ei viitsi saata.
  Lapsel on kah 2.50, aga talle lisandub veel internet, mis on samuti 2.50.
  Nii et kahe peale kokku on meie arve 7.50, pluss plika sõnumid. Üle 9 juuro pole veel arvet näinud ja ühtki kõneminutit pole juurde ostma pidanud, kuigi puberteedieas plika mõnikord lausa elab telefoni küljes. Ei suuda me kumbki oma kuuteteist tundi täis lobiseda.. :)
  Enne oli meil perepakett, aga see tähendas hoolimata omavahelistest tasuta kõnedest siiski pea kolmekümmet juurot.

 9. Mulle tegi Elisa eelmisel suvel personaalse pakkumise, lahkusin EMTst, kusjuures nad ei teinud mingit konkureerivat pakkumist, ja arved kukkusid kohe rohkem kui poole võrra. Praegu maksan 6-7 eurot kuus, selles sees on 1000 kõneminutit (mida ma ilmselt eladeski ei suuda täis rääkida), sõbranumber (Elisa nr, millele saab tasuta helistada), sõnumi hind 1 sent, mobiilne piiranguta internet ja mobiil-ID. EMTs oli tavaline kuuarve 20 eurot, ainult kõnede eest, ühtegi lisateenust polnud juures.

 10. Elisa kuulutas lehes, et alates sellest aastast nad enam neid letialuseid pakkumisi ei tee.

  Kas sa Diili oled uurinud? Neil on suht soodsad pakkumised. Ja EMT teeb jätkuvalt letialuseid pakkumisi, kahjuks nutipaketid on neil isegi leti alt saades palju kirvemad kui Elisas ja nii ma üle läksingi.

  • Ma lugesin ise ka seda uudist, et Elisa lõpetab letialused pakkumised. Igatahes saavutasin ma nende klienditeenindusse helistamisega selle, et nad pakkusid mulle kaht erinevat mitte kodulehel väljas olevat paketti ILMA paketivahetustasuta ja kuna perepakett seetõttu hetkel ei sobi, et Abikaasa alles sügisel püsivalt Eestisse jääb, siis võtsin odavama… Mis on parem ametlikest pakettidest, aga minu rääkimise juures siiski sobimatu. Vahet pole – rääkida on kohe vaja, alustuseks sobib, kuskile mujale ümber kolimiseks peab number nagunii aktiivne olema. Tele2-l on mulle ideaalne pakett, aga ma ilmselt miski hetk kirjutan siiski veel Elisale, kui mul vaim peale tuleb. Ja küsin, kust otsast nende pakkumised nii soodsad on, et letialuseid enam ei tehta. Nutikatele küll, jah, aga ülejäänutele… Vaatame. Ma ei tahaks operaatorit vahetada, aga eks nad ise otsustavad, kui palju mina ja kõik ülejäänud mittenutikad palju rääkida armastavad inimesed neile väärt on.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.