May 252013
 

Kuna viimased Norra päevad on käes ja poodi minek juba ammu plaanis, ei andnud seda enam edasi lükata. Täna saime liikvele küll alles veidi enne kuut ja kaheksast pannakse keskus kinni… Nii et olime kõik see aeg H&Mis :D Homme läheme kohe hommikul kella kümneks, siis on rohkem aega. Outlet ja kingapoed ju kõik veel ootavad… Ega H&Mgi ei saanud korralikult läbi vaadatud ja muudelegi riietele tahaks pilku peale heita.

Igatahes… Täna oli ülim eesmärk osta Plikale rannariided, sest maasikatrikoo suuruses 2-3 aastat, mis eelmisel suvel veel hädaga asja ära ajas, on nüüdseks lootusetult väike.

Ma tean küll, et Norra H&M on võrreldes teiste ELi omadega kallim, aga kuna ma ei tea, millal Eesti oma avatakse, pole kindel, kas suvel Rootsi jõuame (väga tahaks, aga sel juhul nagunii alles juulis või augustis), siis lihtsalt otsustasin silma kinni pigistada ja vajalikud asjad siit ära osta. Sest siinsete sissetulekute juures paistavad need hinnad veel piisavalt soodsad, suvel Eestis eurodes mõeldes ei raatsi enam äkki üldse midagi osta :D

Niisiis… Valisime välja kenad punased rannariided, 99/€13.20. Siis jäi sealsamas kõrval silma aluspesu, muuhulgas päris hea valik mahepuuvillast. Plikal on aluspükse vähe ja alussärke ainult üks, seegi vist hakkab väikseks jääma, sügiselt seisab aga ees lasteaeda minek. Nagu kiuste olid kõik ilusamad püksid tavalisest puuvillast ja mahepuuvilla mustrid polnud mu meelest üldse nii kenad… Aga just mahepuuvilla tahtsin, niisiis võtsime parimad, mis leidsime. Seitse paari pükse maksid samuti 99/€13.20 ja kaks alussärki 79.50/€10.60.

Ema ostis Poisile uue palli (hea pehme väikeseks tubaseks jalgpalliks, praegune on üsna ära retsitud) ja kassa juures makstes jäid silma veel just sellised juukseklambrid, mis mulle meeldivad – piisavalt suured, et juukseid kinni hoida, ilma kõrgemate osadeta, mis mütsi all ette jääks, ilusa mustriga. 29.50/€3.93.

IMG_5740

Kuna klambrid jäid esimesel pildil nii kribud, siis tegin neist eraldi veel ühe pildi. Need lepatriinud on nii nummikud ja mummud on ka mu lemmikud. Tegu on tumesinise värviga, pildil paistab rohkem must.

IMG_5746

Ja üle pika aja sain midagi ka ENDALE. Proovisin nii umbes kümme rinnahoidjat, üks sobis. Selline lihtne, sile ja must, nagu ma neid kogu aeg kannan. Aga mis kõige olulisem – mahepuuvill! Just see, mida olen pikalt soovinud. Maksis 99/€13.20, sama raha eest ostsin veel ka kolm paari musti boksereid, samuti minu igapäevane eelistus, samuti mahepuuvill :)

Oh, ja kõik need topid, mis ma selga proovisin… No äkki 20? Ma olen väga kiire :) Ostsin neist ära kolm – kah kõik mahepuuvillast ja sarnased. Must ja lilla väikese pitsiga kaeluse ääres (mõlemad 79.50/€10.60) ning veel üks must, mis oli eriti pehme ja mõnus (69.50/€9.27)… Head mugavad igaks ajaks, talvel alussärgi eest.

No ja siis leidsin veel allahindluse kastist ägedad musta-valgetriibulised sukkpüksid (129/€17.20 alla hinnatud 50/€6.67 peale) ning vahvad soojad põlvikud (79.50/€10.60 pealt alla hinnatud 30/€4 peale). Sukkpüksid võtsin suuruses XL – seal oli üks selles suuruses pakk lahti kistud, seega nägin, et ülevalt need mulle laiaks ei jää. Pabistasin, kas ehk jäävad lühikeseks, mis on minu pikkade jalgade puhul alati võimalus, aga istuvad absoluutselt ideaalselt – ja eriti rõõmsaks tegi avastus, et nende materjal on 80% puuvill. Põlvikud on mulle talveperioodiks ideaalsed, näevad väga mõnusad välja ning ostma ajendas samuti materjal – 50% puuvill, 22% vill ehk jällegi ülekaalus looduslik.

Pilt sai üsna kahvatu mu arust, aga pidin ikka ära tegema :)

IMG_5743

Abikaasa sai endale ka mahepuuvillast mustad bokserid – eile ostsime ühe kolmese paki (149/€19.87), katsetas kodus ära, kas on ikka mugav, täna ostsin teise veel.

See on mu ammune soov – katsuda osta ihu vastu puutuvad riided eelkõige mahepuuvillast. Alustuseks just aluspesu, siis topid… Nii et nüüd on kolmel pereliikmel neljast mahepuuvillast pesu, Poisil on lihtsalt hetkel nii palju aluspükse, et pole juurde vaja ja poiste valikus polnud ühtki kena mahevarianti ka. Ja mina sain oma esimesed mahepuuvillased topid. Ok, üks on kunagi varem ka olnud :P Mahepuuvilla eest olen nõus tiba rohkem maksma ka. Tavalist ostaks pigem kaltsukatest…

Lastele oleks hädasti pidžaamasid vaja – mõlemad on enda omadest lootusetult välja kasvanud. Pakun, et 90+ cm (no ei suuda meenutada, oli ta viimati mõõtes 91 või 94 või 96 :D ) Poiss kasutab pidžaamasid suuruses 74, 110 cm Plika aga 92 :D No öösel ju keegi ei vaata, kas on väike või mitte :D Aga ennast juba häirib ja nüüd ju lasteaed ka… Aga üldse ei raatsi maksta €15-20 ühe pidžaama eest ja odavamalt pole kuskil näinud. Kust saab norm hinnaga? Tahaks pikkade käiste ja säärtega… Esimene eelistus oleks muidugi ka mahepuuvill, aga neid vist ei ole üldse eriti… Mahepuuvilla eest maksaks pigem selle summa.

Igatahes on nõuanded teretulnud. Enne sügist tahaks ikka ära osta. Iseasi muidugi, kui palju pikkade käiste ja säärtega valikut suvel üldse leiab…

  15 Responses to “Naised lasti poodi”

 1. Noh, ise ei ole kuulnudki mahepuuvillast. Mu abikaasal just erk nahk. Palun kirjuta, millise tähisega on need mahepuuvillast tooted.
  Tänan.

  • Sees on jah kiri organic cotton, H&Mi riietel on lisaks hinnasildile teine roheline lipik – võib olla selline erksam või tumeroheline – millel kirjas Conscious. Norra H&Mis on riietekabiinis ka selle sarja rohelised reklaamid. Aga need riided on tavalistega täiesti läbisegi, see on tüütu. Ma just mõtlesin, et vaatan täna meeste poole ka üle, Abikaasa on juba täitsa paljas, aga ise ei viitsiks ta elu sees otsida :)

 2. In. – sees on lihtsalt kiri “organic cotton” minu teada.
  Tikker – Krati 92-98 suuruses pidzaamad olen kõik Kessule andnud, äkki saad temaga kokkuleppele? Eestis valik suht nadi, ma hetkel panin oma otsingud (110 suurust vaja) lihtsalt pausi peale – suve ajab ilma läbi ja sügisel vaatab edasi. Nextist on seni olnud kõige soodsam tellida, kui just meeletult ei vea ja kasutatult ei saa.

 3. Ma olen Moosesele ostnud 6 euroseid pidžaamasid Tallinnast. Keskturu juures on mingi pood, kus on pesu ja tuduriided odavad. Kvaliteet neil ka päris hea. :) Pole küll mahepuuvill.

  • Kui ma lihtsalt sõidan trammiga sinna turu juurde, siis kas ma leian selle poe lambist üles? See on muidu väärt soovitus küll ju, €6 on ikka päris odav… Ja Tallinn on nagunii plaanis juuni alguses.

   • Keskturu juures on Maxima (suht trammipeatuse juures) ja seal samas majas teisel korrusel. :) Pesu on ka odav. Ma olen boksereid sealt paari euroga ostnud MM-le.

 4. Muide, Next ( http://www.nextdirect.com/ee/en/home) saadab DHL-iga Eestisse hetkel täiesti tasuta – tuuakse koju kätte ja raha ei taheta. Ma olen oma pisiplikale sealt päris mitu korda asju tellinud.

 5. tescost saab ka enam-vähem ok hinnaga: http://www.clothingattesco.com/younger-girls/nightwear/icat/y-girls-nightwear/
  kasulik on mingi grupitellimusega liituda, fb-s palju igasugu yhistellijate gruppe.
  ise tellisin sealt oma 1,5aastasele piigale 7 paari alukaid hinnaga 2,5 naela, aga no paraku on see siiski tava-, mitte mahepuuvill.

 6. Sulle meeldiks kindlasti kui su plikal oleks selline pidzaama :)
  http://www.mothercare.com/Mothercare-Ladybird-Skinny-Fit-Pyjamas/LY5352,default,pd.html

  :)

 7. Eestis tehakse ka mahepuuvillast: http://eerin.ee/
  Hinnad muidugi…

  • ahaa, 92-98 pidžaamad, mis Liis tõi minu poisile, võivad enne K-le küll saada. Ma otsin Tallinnas üles ja siis ongi põhjust Pärnusse sõita suvel :D

  • Mh, seal pole ju ühtki pidžaamat, ainult üks pluus ja froteepüksid :D Öösärki kah ei taha. Ja VALGED. Argh. Kui näiteks €18 maksaks ideaalne nunnu värviline mahepuuvillast pidzaama, siis ma võib-olla isegi kaaluks… Või siis pigem mitte :D Keskturu pood, jah, väga hea. Ja taaskasutus, veel parem. Ma siis Poisi pärast ei muretse, saan sult laenuks.

 8. Ma olen kaa üha rohkem neid mahepuuvilla märke poodides näinud, sokkidega hakkas see peale. Ma nüüd võtsin kaa eesmärgiks hakata neid ostma. St. alustan sokkidest ja seejärel pesu jne.
  Sokkide puhul olen juba enivei vaadanud, et oleksid puuvillased ja õnneks päris palju neist hiinakatest on kaa puhtamad ja normaalsed. Kui mulle siin jõuludeks pakki 3 paari sünteetilise sokke topiti, ajas küll vihaseks. Tahtsin need tagasi anda. Nii jubedad on! Ja pm. kaks tundi saavad jalanõus olla (ka lahtisemas) kui varvaste vahelt juba niiske. Rõve!
  Härrale meeldis mahepuuvilla samuti, tal kipub jalg rohkem niiskuma ja olid mõnusad. Success :D

 9. ma ei tea kuidas sa küll Hiina kaupa suhtud, aga FBs on sellised koos tellimise grupid ja seal tellitakse päris heade hindadega väga armsaid asju. kui oled huvitatud, võin sind paari kohta lisada, milles ise olen ja kust ka tellinud olen asju.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.