Londoni ostud

Mul tuli tänu Mrs G viimasele reisipostitusele (kinnine blogi, linkida ei saa) ka reisimuljete kirja panemise tuju, kuna mul on aga hetkel üsna vähe aega, teen vaid kiire ülevaate ostudest. Pildid on üsna õudse kvaliteediga, sest pildistasin pimedal õhtul ja valgust on meie elamises teatavasti vähevõitu.

Kõik lasteriided on Primarkist. Plika on hetkel 114 cm ja Poiss 102 cm pikk, enamik riideid sai ostetud tuleviku tarbeks. Ostsin kokku viis kahest pakki pidžaamasid – Plikale kaks pakki suuruses 122 ja ühe paki suuruses 128, Poisile ühe paki suuruses 104 ja teise 110 (need viimased siis ainsana praegu parajad). Üks pakk ehk kaks pidžaamat maksis £6. Plikale kolm paari sukkpükse suuruses 122 (£5) ning viis paari sokke praegu kasutamiseks (£2.50). Poisile kaks paari paksemaid sokke, millel on talla all kummist mummud – £2 (kah kohe kasutamiseks ja oleks pidanud veelgi ostma, ehk Iiris on nõus tooma, kui veebruaris tuleb). Plikale üks lihtne punane pikkade varrukatega pluus (£2) olemasolevate pidžaamapükste juurde ja kaks paari musti retuuse (komplekti hind £3). Kõik kraam kokku (10 pidžaamat, 7 paari sokke, 3 paari sukkpükse, 2 paari retuuse, pikkade käistega pluus, 9 juuksekummi) £46 ehk €56.

IMG_9408

Tegin asjadest hiljem eraldi ka pilti. Juuksekummidest (9 tk £1.50) pidin kohe täitsa eraldi tegema, need ei paistnud muidu välja 😛

IMG_9423

IMG_9412

Pildilt pole näha, et sukkpüksid on mustriga (selline sisse pressitud, teate küll) ning Plika sokkidel on lipsud, südamed ja osad triibud sätedavad.

IMG_9415

IMG_9417

IMG_9440

Pižaamade teemal jätkates, Londoni jutu vahele – ostsin neid Eestist viimati Lindexist, kui seal oli enne jõule laste magamisriietele allahindlus 40%. Plikale ostsin pidžaamapüksteks pika aluspesu 🙂 Need olid juba varemgi silma jäänud, sest olid nunnud – täishinnaga ei raatsinud osta, aga too hetk oli kahene pakk alla hinnatud €6.50 peale – ostsin suurused 116 ja 122. Poisile sai tookord ostetud pidžaama suuruses 116, mis maksis soodukaga €10.17. Ma lihtsalt olin nii hädas vahepeal, kui lastel olid kõik pidžaamad väikesed ja harilik hind, mis ma kaubandusest leidsin, oli alates €15 ühe pidžaama eest, et pidasin targemaks soodukat nähes ette osta.

IMG_9418

Primarki hindadega ei anna muidugi ühtki Eesti soodukat võrrelda. Primarki pidžaamadega on aga üks jama ka – avastasin kodus selga proovides, et nende pükste ülaosa on väga lai. Poiss magab praegu veel mähkmega, talle on paras, aga Plikale 122 suurust selga proovides oli vöökumm täiega lai ja tagumik kottis. No Plika on muidugi eriline kilu ka… Lindexi pikad aluspüksid on talle aga kenasti parajad 🙂 Vbla on kõik Primarki pidžaamad tehtud ühtse lõike järgi, et väiksematele mähe sisse mahuks, see seletaks.

Endale ostsin Dorothy Perkinsist sirge säärega teksad, mis olid natuke laiad, aga olgu peale. Maksid £15, pildistama ei hakanud. Tahtsin skinny lõikega, aga seal olid KÕIK püksid super skinny, mis olid liiga vastikult ümber.

Primarki sukavalikus pettusin kibedalt – värvivalik oli väga kesine ja mulle mitte sobiv, mustrid ka eriti ei ahvatlenud. Ostsin lõpuks kahed mustriga, kaks paari 200 den musti ja kolmese paki 40 den musti – kõik pakid maksid £3 ehk nood viimased olid £1/paar. Primarkist ostsin veel tumesinise pesukomplekti, mida kavatsen kasutada pidžaamana (£4) ja kaks kolmest pakki tugevast sukamaterjalist sokke (3 paari £2.50). No sellised viisakad sokid (nimetus on neil trouser socks) – näiteks kontoris pükste ja kingadega kandmiseks, kui sokid ka välja paistavad. Peavad tunduvalt kauem vastu kui tavalised õhukesed põlvikud. H&Mist ostsin punased sukkpüksid (£3.99) ja kolmese paki boksereid (£5.99). No ja siis veel mingist suvalisest poest ühed mustad kingad – £15.

IMG_9438

Claire’s ehtepoes olid kõik kõrvarõngad kolm paari kahe hinnaga, nii et sain pildil olevad viimased kolm paari £9.50 eest. Esimesed kaks ostsin kunagi varem Eestist, Expressionsist, jäid lihtsalt pildile.

IMG_9434

Abikaasa ostis Primarkist kolm paari pükse (£10/paar), vöö (£6) ja viis paari sokke (£4). Äkki midagi veel, ei mäleta täpselt. Mujalt poodidest 3 T-särki (kõik kokku £20) ja kaks paari jalatseid (vist olid £20 ja £25). Lisaks lasi ta endale pähe määrida £30 maksva näohooldusmögina – ma olen siiamaani hämmingus, et ta sel juhtuda lasi  😀

Lisaks kulus meeletult raha söögile-joogile ja transpordile. Meil oli kindel eelarve, mis tundus üsna suur, nii et lootsime osa raha alles jätta, aga kõik sulas nii kiirelt käest, et Camdenis jäigi lõpuks käimata. No mis seal ikka. Jätame meelde ja oleme järgmine kord arukamad 🙂 Aga karta on, et seda järgmist korda saab jälle mitmed aastad oodata.

Kokkuvõtteks – lastele ostetud asjadega olen rahul ja tegelikult saime ju mõlemad ise ka päris palju asju, aga me lihtsalt lootsime tunduvalt rohkemat. No mis seal ikka 🙂 Rõõmustan parem selle üle, mis on.

Üldiselt mulle tundub, et meie puhul välismaale shoppama sõitmine väga ei toimi. Iseasi, kui lähed muis asjus ja satud millegi mõnusa peale – aga kui minna väga selle mõttega, et mingeid eriti soodsaid diile leida, siis raudselt ei leia. Ma käin parem teise ringi poodides ja passin kohalikele allahindlustele peale 🙂

Londoni seltsielust kirjutan mõni teine kord ja jaanuari alguse Rootsi-reis ootab ka siiani kajastamist. Küllap ma ükskord võtan ennast kätte 😀

9 thoughts on “Londoni ostud”

  1. No need praegused pildistasin üles peaasjalikult selleks, et tean – mõned tunnevad huvi, mis ma täpselt ostsin. Ka näiteks selleks, et hindu võrrelda.

   Üldises plaanis ma kõiki oma oste üles ei pildista – ainult siis, kui tuju on ja/või kui mõni ilus asi eriliselt rõõmu valmistab. Jagatud rõõm on kahekordne ju 🙂 Ühtlasi hea kunagi hiljem vaadata, millal, kust või mis hinnaga midagi ostetud sai, samuti ka näiteks seda, kuidas maitse aja jooksul muutub.

 1. Hea on olla inspiratsiooniks 🙂
  Ma siin mõtlen, et mul on tüdrukul ja poisil mõlemad hetkel Primarki pidzaamad kasutuses ja pükste ülevalpüsimises probleeme pole – ja poiss mul ju kõhnem kui sinu poiss, tüdruk küll jah pontsakam.
  Hinnad on seal ikka super 😀 Mina nt aga siin mõtlen, et ma pigem tellin Tescost kui raiskan raha lennupiletitele ja reisile. Tescost ka muidugi tellin ALATI siis, kui seal on soodukad (mida on ikka päris tihti). Samas Primarkist tunnen ikka puudust – mul on kasutuses nende pesu ja sokid ja olen väga rahul 🙂
  Aga nt sellised juuksekummid nagu sul siin on, ei meeldi mulle üldse 😀 😀 Ma ei viitsi paigutada neid vidinaid õigesse kohta ja mu arust nt talvel on lapsel ka paha, kui need peas on, jäävad ju mütsi alla jne.
  Aga maitse üle ei vaielda 😛

  1. Plikale ma pean siiamaani kogu aeg klambreid pähe panema, et juuksed silma ei läheks ja vot nende klambrite puhul ma ei kannata, kui on kõrgem junn küljes – just sellepärast, et mütsi on halb pähe panna. Klambrid ostan alati siledad. Kuna need jubinad on aga minu meelest nunnud, siis ostangi selliseid juuksekumme – need mind mütsi all üldse ei sega… Ja ma alustan nende pähe panemist nii, et panen selle jublaka õigetpidi paika ja siis venitan ülejäänu ümber – imelihtne 😀

   Aga täpselt, maitse asi.

   Sa anna mulle teada, kui mõnikord Tescos jälle allahindlus on, ma tahaks ka vaadata, äkki leia midagi vajalikku normaalse hinnaga. Endal ei tule muidu kunagi meelde…

 2. Ohsa, küll teil on palju magamisriideid! Meil ei ole läbi elu nii palju pidžaamasid olnud kui sa nüüd ühe korraga ostsid 🙂 Kuigi ka vahest pakun välja sest talvel on hommikuti ehk siiski jahe. Külas olles ainult nõuan rangelt pidžaama kandmist ja muidugi lasteaias on öösärk (või peaks ütlema päevaune särk?), ühega saame hakkama.

  Mulle väga meeldivad asjade pildid. Ma alati peale mõnd head leidu jagan parima sõbrannaga pilti. Kui midagi tüdrukutele soetan, siis nad juba teavad, et kodus proovib selga ja teeme tädile pilti 🙂

 3. Pingback: Hilinenud reisimuljed – London » Tikri Päevaraamat

 4. Pingback: Kõrvarõngastatistika – Tikri Päevaraamat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top