Aug 262014
 

Täitsa naljakas suvi oli sel aastal. Praktiliselt terve juuni oli s*tt suusailm, tööl käisin kinniste kingade, sukkade ja mantliga – kui juuksed hommikusest pesemisest niisked, siis ka mütsiga.

Siis tuli meeletu kuumus. No vist oli ikka normaalsemaid päevi ka, aga mina mäletan vaid kuumust. Sellist kuumust, et hommikul 9-10 vahel tööle minnes polnud jakki vaja ja õhtul 18-19 ajal tulles ka mitte.

Ja siis järsku – vihm ja täitsa sügise tunne. Paki suvekingad ja lühikeste käistega pluusid heaga ära. Kas nüüd jääbki nii? Natukene järsk üleminek oli. Ei taha veel suvist garderoobi talvituma saata :)

Seoses järsult vihmaseks ja jahedaks muutunud ilmadega tegin ka ühe suurema väljamineku – vähemalt minu jaoks on €66 suvejope eest üks üsna räige summa. Aga ma käin tööl rattaga ja tõesti ei tahtnud igal hommikul külmetada. Nii on mul nüüd suvine vihma- ja tuulekindel Icepeaki jope. Põen küll natuke, et ehk oleks pidanud rohkem otsima (piirdusin Kaubamajaka spordipoodidega, kesklinna Sportlandi outletti jms ei jõudnud) või siis lihtsalt ootama, sest varsti oleks valikut kindlasti rohkem olnud, aga külm oli ju… Ja jope on iseenesest armas.

icepeak

Ei tea, kas oleks võimalik osta samasugust tuule- ja veekindlat riiet ning lasta õmblejal endale sellest midagi soojemat ja viisakamat õmmelda? Ma valisin küll võimalikult neutraalse lõike, sest ülejäänud riietus on endiselt seelikud-sukad-kontsad, aga see jope on ikkagi silmnähtavalt spordipoest pärit. Ja kui külmemaks läheb, jääb jahedaks ka. Tahaks midagi veidi pikemat, pigem mantli lõikega ja voodriga, aga kindlasti peaks olema kapuuts ja väga hea kaitse vihma ning tuule vastu. Tavalised mantlid eriti vett ega tuult ei pea, on mõeldud rohkem autoga liiklejatele…

  5 Responses to “Suvi läbi?”

  1. Ära räägi! Punavad pihlakad on küll imeilusad ja puha, aga tahan suve tagasi!!

  2. Lasnamäel on 2 Luhta outlet poodi, mu suuremad tüdrukud said sealt 2 ilmastikukindlat Rukka jopet kokku 89€ eest. Kui õmblejal lasta õmmelda siis pole vist ümblused kuigi veekindlad.

  3. Ma muidugi pärast nägin et sa pole Tallinna inimene :)

  4. See on vaid kolmanda inimese kaudu kuuldud, aga keegi olevat lasknud Tartus ilvese tehasepoe kaudu endale jope õmmelda. Küllap vast saab siis muud ka. Uurida võiks.

  5. […] – kui oli tiba jahedam (ja seda juhtus sel suvel pidevalt), kandsin aasta tagasi soetatud Icepeaki softshell jakki ja võin tõdeda, et ost on end kuhjaga ära tasunud :P See on aga vaid õhukese fliisvoodriga ja […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.