August on ostukuu

Nagu ma Liisile ükspäev muigamisi kommenteerisin – augustikuus pole mu blogis olnud muud, kui vaid “vaadake, mis ma ostsin” postitused. Sellel on peamiselt kolm põhjust – esiteks suvised allahindlused, teiseks fakt, et rahaline seis oli sel ühel ja ainsamal kuul parem, kui ülejäänud aasta jooksul (septembris jätkub tavapärane kokkuhoid). Ning kolmandaks – kes see suvel ikka blogi kirjutada viitsib, parematki teha. Selliseid sügavmõttelisemaid postitusi, mis nõuavad päriselt mõtlemist – neid mõtteid saab pigem heas seltskonnas suuliselt mõlgutatud. Sestap jah – blogisse jõuavad peamiselt ostud. Sest on ju ikkagi suve lõpp ja allahindlused ja üleüldine naiselik rõõm, kui midagi ilusat garderoobi lisandub.

Humanasse jõudsin pärast kuu alguse suurepärast saaki veel kahel korral – poolteist nädalat tagasi tegin tiiru Papiniidu Humanas ning täpselt nädal tagasi Tallinnas Järve keskuses. Mõlemal puhul sattusin poodi täpselt õigel ajal, mil happy houri raames kõik kraam -30% oli. €25 eest sain kolm seelikut, kaks toppi, ühe kampsiku, musta vöö, väikese musta õlakoti ja Poisile seljakoti.

Kaks seelikut jahedamaks ajaks:

2014-08-30 17.48.09

Ja üks suvine, mis on tiba pikem, kui reeglina kannan, aga oli lihtsalt nii imeilus – Monsooni värvilisi riideid ma Londonis elades ikka imetlesin, aga osta ei lubanud rahakott toona midagi, räigelt kallid olid. Nüüd siis läks õnneks 😛

2014-08-30 17.00.14

2014-08-30 17.45.43

Heledat mugavat kampsikut, mida tööl peale tõmmata, kui konditsioneeritud ruumis jahe hakkab, otsisin terve suve. Ideaalset ei leidnudki, seega ostsin ära enam-vähem normaalse variandi, mis lõpuks Järve Humanas näppu jäi. Värvuselt võiks olla tibake heledam, eest võiks käia nööpidega kinni ja lõige võiks olla kinnisem, aga samas on kena, materjal on mõnus ja ei paista läbi, nii et selle raha eest küllalt. Ainult et suvi on vist läbi ja heleda seelikuga ma enam tööl ei käi, sestap jääb kampsik järgmist suvehooaega ootama.

2014-08-30 16.33.08

Selle musta topi võtsin proovikabiini ainult selleks, et mul oli tol päeval väga kirju pluus seljas ja tahtsin värvilisi seelikuid millegi neutraalsemaga proovida. Olin ju eelmisel Humana tretil kolm erinevat lühikeste käistega musta pluusi ostnud ning vajadust neljanda järele, olgem ausad, polnud. Aga see oli nii mõnusast pehmest materjalist ja need voldikesed-krooked jällegi, mu nõrkus. Nii ta minuga koju rändaski.

2014-08-30 16.49.23

Ja ehkki lillasid käisteta toppe mul juba ka leidub, siis see oli täpselt mu lemmiklilla (selline külmem, pigem sinaka kui punaka alatooniga) ja mulle meeldis see ülemine osa…

2014-08-30 16.56.17

Olen juba mõnda aega mõelnud, et peaks oma väikese musta õlakoti välja vahetama – kasutan seda küll pigem harva, aga vahel on vaja ja senine variant on umbes aastast 2006 (kusjuures ka Humanast), mil mu maitse oli veidi teine. Nüüd leidsin enam-vähem normaalse ja mõtlesin, et võib ju ära osta, olemasolevast parem. Küll mitte ideaalne (veidi liiga tibilik mu jaoks), aga maksis ca €3, nii et kui midagi ägedamat leian, võin südamerahus välja vahetada. Ämblikmehe seljakotti nähes teadsin, kui väga see Poisile meeldiks, nii et haarasin kaasa. Ja musta peenikest vööd oli mul ka juba ammu vaja, sest olemasolev on üsna vana ja katkine. Mulle hullult meeldib see lipsuke seal ees – palju ägedam, kui tavaline pannal.

2014-08-30 17.27.39-1

Nädal tagasi tegin ekspromtvisiidi Tallinna. Lihtsalt sattusin reedel Pipsiga rääkima, kelle puhkus hakkas just läbi saama ja tuli mõte, et läheks. Saime temaga laupäeval kokku ja shoppasime terve Kristiine läbi. Leidsin heledad lahtised kingad, mis olid üsna teisikud nondele, mis ma eelmisel suvel ostsin. Aga kuidas ma jätan ostmata mugavad ilusad Tamarise nahkkingad, mis on €55.95 pealt 50% alla hinnatud ja siis veel viimase paari lisaallahindlus 10%, nii et lõppkokkuvõttes maksin nende eest €22.66 😀 Kui ma praegused kingad ribadeks kannaks ja alles siis uusi otsima hakkaks, siis raudselt ei leiaks selle raha eest 😛

2014-08-30 17.25.45

2014-08-30 18.03.21

Noh, ja lõpetuseks juhtus veel nii, et paar päeva tagasi emaga kaasa lonkides leidsin Takko soodusstangelt ühe lilla pluusi, mille suurus oli XS, aga seljas oli paras, nii et koju ta minuga rändas. €6.99 hinnaga ma võin ju mõne pluusi uuelt ka osta…

2014-08-30 19.09.28

Lastele ostsin täna Maximast neli paari odavaid sukkpükse, ehkki praegused VIST pole veel väikseks jäänud. Aga noh, jäid ette ja kasutasin juhust. Pildistada ei viitsinud 😛

Tegelikult läksin ma Maximasse hoopis riidepuid ostma, sest rohked uued riided ei mahu enam ammu kappi ära. Olen siiani eelistanud puidust riidepuid, aga kuna riidekapis on kitsas, ostsin seekord hoopis eriti peenikesed sametise materjaliga kaetud variandid – vahetasin oma kapist kümme veneaegset palju ruumi võtvat riidepuud välja, lisaks kaheksa uut ja tegelikult oleks umbes kuut riidepuud veel vaja, aga ma täitsa umbes ostsin (haa, Abikaasa läks nüüd uuesti poodi salatimaterjali ostma ja toob mulle puuduolevad ka ära). Kaks seelikupuud ostsin ka, rohkem ei olnud. Aga seelikupuudega on endiselt tõsine ikaldus – sellist sorti, nagu mulle kõige rohkem meeldib, LIHTSALT EI MÜÜDA. Ma ei teagi, kust ma neid nii palju saanud olen – mõned Londonist, kui seeliku ostmisel küsiti, kas soovin puud ka, aga nii palju ma kindlasti seelikuid ei ostnud, kui mul selliseid puid kodus on. Eestis sellist asja paraku ei küsita ja Humanas ma olen küll üritanud neid moosida, et müügu mulle, aga no ei olda nõus.

Need tänased, mis ma Maximast ostsin, on parimad, mis ma meie kaubandusest siiani leidnud olen – vähemalt laius on piisav, mitte nagu noil keskmistel, mis kunagi varem Novaluxist leidsin. Aga minu lemmikud on sellised, nagu fotol kõige all ja neid ma pole kuskil müügis näinud. Kui kellelgi on üle, siis palun andke või müüge mulle, hädasti oleks 10-15 seelikupuud juurde vaja!

2014-08-30 17.50.33

1 thought on “August on ostukuu”

  1. Selliseid seelikupuid nagu sul pildil alumised, sain mina kunagi kuhjaga Klementist. Pole olnud vajadust uusi soetada, neid on tõesti hulgim ja kestavad mul veel. Küll aga võib neid siiani saada vast alede ajal kaubanduskeskustest? Ma olen niimoodi saanud, kus poes on need hunnikus, et võtke, kui vaja.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top