Aug 312014
 

Kas suvelõpp üldse tohib kokku kirjutada? :P Tundub, et lahku oleks õigem, aga antud pealkirjas on kokku kirjutades palju efektsem. Las ta siis olla.

Eelmises postituses tõdesin, et enamik augustikuu postitustest on ostlemise teemal. Tundub enam kui kohane kirjutada kuu viimane postitus teisel enim kajastamist leidnud teemal ehk koristamisest :D

Tegelikult on suve lõpp muidugi alles septembri teises pooles ja tegelikult ei anna viimase kolme päeva koristusaktsioonid kuidagi suurpuhastuse mõõtu välja – vähemalt mina eeldaks, et suurpuhastuse tulemus on puhtus ja kord kodu igas nurgas ning sellest on siin asi kaugel. Sellegipoolest oli väga viljakas nädalavahetus ja oleks patt seda suurt rõõmu teiega mitte jagada.

Pesin kolme päeva jooksul kaheksa masinatäit pesu. KAHEKSA. Kusjuures pärast tänaõhtust sorteerimist on kaks masinatäit juba jälle ootamas. Ilmad olid ju pikalt vihmased, nii et kui nüüd lõpuks kuivemad päevad tulid, kasutasin neid maksimaalselt ära ja likvideerisin peale tavapärase iganädalase pesulaadungi ka pikema aja jooksul kogunenud pesemist vajavat kraami – kappides seismisest lõhna külge võtnud riided, rannahooajast jäänud saunalinad, kevadest seisma jäänud Plika jope jne.

Reedel tegelesin pesu pesemise kõrvalt jooksvate koristustöödega, pärastlõunal oli vaja linnas käia ning õhtul möödus nina raamatus. Laupäeval lugesin ka mitu tundi, lisaks sai üksjagu arvutis istutud. Täna see-eest ei teinud arvutit enne õhtut lahtigi.

Peale rohke pesu pesemise mul nädalavahetuseks tegelikult konkreetsemaid koristusplaane polnudki. No mis ma neist teen, kui tihti ei viitsi ellu viia. Reede hommikul saatsin kõrgemale poole teele väga konkreetse soovi, et mul jaguks nädalavahetuseks koristustuju – ja tundub, et mu palvet võeti kuulda, sest ilma igasuguste plaanideta nii muuseas suvalisest kohast pihta hakates sain ma magamistoa TÄIESTI KORDA. Juba aasta aega ma võitlen sellega, remondist saati on üks suur ikaldus. Ja nüüd see lõpuks õnnestus!

Sobrasin blogi ajaloos, et magamistoa koristussaagat meelde tuletada. Veebruari keskel oli remondijärgne segadus selline:

IMG_9489

IMG_9490

Toona võtsin kätte ja koristasin enamiku ära (pildistasin miskipärast vaid riiulit, aga ülemisel pildil oleva voodi vedasin toast ära ja kõik seal sees olnud kraami paigutasin ka ära, enamiku küll kottidega voodi alla):

IMG_9511

Jaanipäeval võtsin ette suuremat sorti asjade sorteerimise, mille tulemusel sai magamistoast ära ootamist andvate asjade ladu:

IMG_0973

Juuli keskel oli jälle suuremat sorti koristusmaraton, aga magamistoani ma selle käigus ei jõudnud, seis oli jätkuvalt selline:

2014-07-12 01.17.40

Kaks nädalat tagasi olin ka usin ja koristasin, blogisse sellest kirjutada ei jõudnud. Ühe pildi õnneks siiski tegin, nii et tõestusmaterjal on olemas – magamistuba sai lõpuks veidigi paremasse korda:

2014-08-18 09.01.20

Eile hommikul läksin uitmõtte ajel Abikaasaga Maximasse, et riidepuid osta. Tänu sellele sain kõik viimaste kuude jooksul ostetud riidekraami korralikult kappi ära paigutada ja see omakorda andis võimaluse ülejäänud kottidele paremini ligi pääseda.

Sorteerisin veel laste riideid, vaatasin kriitilise pilguga nende kummutisahtlid läbi, viskasin hunniku kraami välja, panin suveriided hoiule, organiseerisin, sättisin, pakkisin… Ja lõpuks otsustasin, et kuna enamik koristamist ootavat kraami on nagunii elutoas, siis viin viimased ära paigutamist vajavad ning ära andmist/müümist ootavad asjad magamistoast ka sinna. Olgu siis ÜKS tuba, kus on vaja PALJU organiseerida, magamistoa tahtsin lõpuks ometi korda saada. Sinna oli harmooniat vaja.

Kuna magamistoa tõstsin tühjaks ning tundus kohane elutuba enne sinna kottide tõstmist veidi koristada, pühkisin ja pesin nii muuseas kogu elamise põrandad kah veel ära. Ja kuna jäin pärast põrandapesu vannituppa “lõksu”, küürisin seal veel kärmelt peeglikapi, kraanikausi ja vanni puhtaks. Ühesõnaga totaalne win! Ei plaaninud midagi ja ära tegin meeletult.

Korras magamistoast ma pilti ei teinudki. Lõpetasin koristamise alles õhtul, aga pildid ei tule vähese valgusega ilusad. Selle asemel pildistasin üles hoopis hetkeseisu elutoas – segadus on nagunii kole, seda võib igasuguse valgusega pildistada :D Krissu lubas nädalavahetusel külla tulla, see motiveerib järgmisel reedel täie hooga segadusele peale lendama, vähemalt enamasti külalised mõjuvad nii. Loodame parimat!

2014-08-31 22.33.07

2014-08-31 22.33.25

2014-08-31 22.33.53

Sel ajal, kui mina toas koristasin, möllas Abikaasa õues – tema nädalavahetus möödus kuuri koristades. Talvepuude tellimisega oleme niigi hilja peale jäänud – varusid küll jagub, aga ilmselt mitte terveks kütteperioodiks. Kõigepealt tuli aga kuuri ruumi teha, sest nii sinna sisse kui taha oli aja jooksul tohutult koli kogunenud. Seega ei olnud mitte minul üksi viljakas nädalavahetus, Abikaasal ka.

2014-08-31 16.08.56

2014-08-31 16.08.37

2014-08-31 16.09.02

Lapsed mängisid terve nädalavahetuse üpris kenasti – eks kiskumist ole alati, aga üldiselt olid nad kukununnud ja veetsid rõõmustavalt palju aega õues, mis tuli minu koristamisele ainult kasuks. Õhtusesse vanni jõudsid nad alles kell veerand kümme ning kui lõpuks magama said, kustusid hetkega.

2014-08-31 21.14.00

Nii et absoluutselt suurepärane nädalavahetus oli. Sai puhata (kolm raamatut lugesin läbi), sai mängida (ikka palle, muig), sai perega mõnusalt aega veeta ja sai kodus tohutult palju ära teha. Et selliseid nädalavahetusi veel rohkelt tuleks!

  One Response to “Suvelõpu suurpuhastus”

  1. […] seal põranda ära. No ja… Terve päev koristasin magamistuba Sedasama magamistuba, mille ma pool kuud tagasi tagasi lõpuks ometi korda sain. Aga toona keskendusin ma kaosele, mis oli silma all – kõik […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.