Konkurents ruulib

Huvitav, kas mobiilifirmadel on reegel, et kord aastas võib üritada inimest uuesti enda juurde meelitada? Hakkasin blogist eelmist sarnast juhtumit otsima ning avastasin, et see toimus umbes aasta tagasi. Toona tegi Tele2 hea pakkumise, mille vastu võtsin, Elisa pakkus aga veel paremat ja jäin siiski nendega.

Nüüd hiljuti helistas Tele2 uuesti. Seekord oligi kõne konkreetselt nii sõnastatud, et mõtlesime küsida, mis te praegu maksate ja kas me saame äkki parema pakkumise teha. Ütlesin, et olen oma €2.99 ja 1000 kõneminutiga muidu väga rahul, aga sain suvel nutika ning ehkki ma olen enamik ajast wifis, tunnen vahel puudust mobiilsest netist, et meilid kogu aeg telefoni jookseksid – samas nii palju ma sellest aga puudust ei tunne, et maksta igakuiselt €2.99 asemel €8 või €10.

Selle peale pakuti mulle paketti, kus kõneminutid samad, lisaks 5GB netti ja kuutasu €8 – aga esimeseks aastaks soodustust 50%, nii et oleksin maksnud 12 kuud €3.99. Võtsin pakkumise vastu, sest üks lisaeuro kuus neti eest, mida ma vahel natuke vajan, oli just see kulutus, mille olin nõus tegema. Ja aasta pärast oleks uuesti vaadanud – kas õnnestub mõni uus soodukas kaubelda või kui ei õnnestu, siis lihtsalt ainult kõnede pakett tagasi võtta.

Ja taaskord tegi Elisa parema pakkumise – sama kuutasu eest samad minutid piiramatu netiga kaheks aastaks 😀 Sõnumi hind oli küll Tele2 paketis 1 sent ja Elisal 5 senti, aga ma eelistan nagunii helistamist ja saadan sõnumeid vaid viimase häda korral, seega pole ka selles suhtes mingit vahet.

Nii et mul on nüüd mobiilne internet ja on mugav küll. Peaasjalikult just see, et meilid on kogu aeg “kaasas”, FB chat samamoodi (kasutan seda pigem asjaajamisteks kui niisama lobisemiseks). Vahel loen Feedlyst blogisid (aga sedagi pigem harva, 90% ikka arvutist) ja see on suht kõik. Niisama FB feedi ei lehitse ma telefonist kunagi ja mis iganes muid asju ma netis ajan – neid teen endiselt arvutis, mis on minu jaoks nutikast kordades mugavam. Kindlasti on hea kasutada mobiilinetti jooksva info otsimiseks, kui arvutit pole käepärast, aga niisama meelelahutuseks nutikaga netis surfamine, kui arvuti kasutamise võimalus on olemas – see on minu jaoks endiselt täiesti arusaamatu.

(täpselt sama suhe on mul ka tahvelarvutiga – mängida ja veidi lugeda sellega ju võib, aga puutetundlikud ekraanid pole absoluutselt minu teema)

Ainult see on tüütu, et wifis laadis Dropbox kõik fotod kohe automaatselt netti üles, aga mobiilse netiga ta seda ei tee. Seadeid peaks olema võimalik muuta, aga ma olen googeldanud ja proovinud, seni tulemusteta. Mulle väga sobis see, et telefoniga pildistades sain pildid arvuti Dropboxi kaustast kohe kätte – ma tahaks, et see ka edaspidi nii oleks, mitte et ma peaks selleks spetsiaalselt wifit sisse lülitama ja OOTAMA, kuni Dropbox suvatseb sünkima hakata. Ma tahan, et see toimuks jooksvalt ja automaatselt, ilma et ma sellele üldse mõtlema peaks.

Suht samal ajal, aga teineteisest täiesti sõltumatult, helistas mulle ka teine Elisa osakond, mis tegeleb interneti pakkumisega. Kuna €20 kuutasu naersin kohe välja, pakuti 4G netti kiirusega 15 alla, 5 üles, 50GB piiranguga €15 eest kuus. Hetkel on meil Elioni 5 üles, 1 alla €16 eest kuus ja ma olen sellega täiesti rahul, samuti on mul õhust leviva neti suhtes suured eelarvamused. Ühesõnaga mina oleks nad pikalt saatnud, aga Abikaasa kuulatas kõrvalt ja tahtis proovida. Kuna tal oli võimalik sobilik ruuter laenuks saada ning esimene nädal oli tasuta prooviperiood, lasimegi SIM-kaardi koju saata.

Kodus muidugi avastasime, et torrent ei tööta, nii et sellele lepingule tuli sama kiire lõpp. Sai küll mainitud, et tõmbame sarju, aga ei täpsustanud, et kasutame torrentit ja see on ainsana keelatud. Kuna mulle aga ei meeldi sarju otse netist vaadata, samuti ei pea ma vajalikuks hakata oma tõmbamise harjumusi muutma, siis Elion sobib suurepäraselt. Jäägu õhu kaudu leviv internet neile, kes kaabliga ei saa, mulle piisab harilikust wifi-ruuterist.

Nutikaga seonduvatest mõtetest tahaks tegelikult veel ühe üldisema postituse kirjutada, aga see seisab fotode taga. Väljas on hall ilm ja meil pole kodus kuskil piisavalt valgust. Seega… Mõni teine kord.

2 thoughts on “Konkurents ruulib”

  1. Kusjuures mul töötab dropboxi laadimine küll automaatselt mobiilse netiga. Tõesti on mugav, ei viitsiks küll ise wifitama hakata.

    Oleks küll nonsenss, aga äkki aitab dropboxi maha võtmine ja uuesti alla laadimine?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top