Reedel ostsin piparkoogimaterjali Mai Selverist ja seal olid vaid ühe tootja glasuurid (nime ei mäleta) – 150g maksis €0.99.
Sattusin täna Rimisse ja avastasin veel kahe tootja omad.
Pihlaka kondiitri 150g pakid maksid €1.79 – koostises suhkur, munavalgepulber, mitu E-ainet.
Reval kondiitri 100g pakid maksid €0.89, mõned värvid olid soodukaga €0.69 – koostises tuhksuhkur ja tärklis, munavalge (!) ja toiduvärvideks olid karmiin, kurkumiin ning patentsinine. Karmiin ja kurkumiin on kahjulike e-ainete nimekirjas, kurkumiin aga peaks olema igati okei. Munavalgega glasuurid säilisid 5. jaanuarini, nii et… Ma siis ei tea, miks minu omad külmkapis nii lödiks lähevad. Ja ega see ju säilivust ei mõjutagi, pigem hilisemat kasutusmugavust – sõltub ilmselt suhkru-munavalge vahekorrast ja nii edasi.
Ühesõnaga valikut on 🙂 Panin enda tarbeks kirja, järgmisel aastal siis lihtsam. Ehk on kellelegi veel kasuks.